Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywanie płynu chłodniczego


Krystian1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem niedawno a4 b9 190hp. Zauważyłem że plyn chłodzący jest na minimum więc Dolalem na tyle ile powinno być. Wczoraj sprawdzam i płyń znów jest lekko poniżej minimum. Silnik nie widzę aby się grzał.  Cały czas jest 90 stopni nawet przy agresywnej jeździe. Jakieś podpowiedzi od czego zacząć?

20210828_192045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać wycieków przy silniku? np: pompa wody, chłodniczka itp??

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RALF76 napisał:

zapala i jeździ normalnie? dpf częściej się nie wypala?

Tak. Temperatura 90 stopni cały czas. Nie brakuje mocy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 19:26, Krystian1993 napisał:

 

Daję głowę sobie uciąć (no moze rękę), że to obudowa pompy wody. Jadę w tym miesiącu wymienić następną. Pierwsza była wymieniana niecałe dwa lata temu i nie wytrzymała 1,5 roku. Ciekawe jak do tego podejdzie gwarant czyli ASO Rzeszów.

P.S. Jak by Cię głebiej interesowało to temat jest tu:

 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 07:59, Krystian1993 napisał:

Witam. Zakupiłem niedawno a4 b9 190hp. Zauważyłem że plyn chłodzący jest na minimum więc Dolalem na tyle ile powinno być. Wczoraj sprawdzam i płyń znów jest lekko poniżej minimum. Silnik nie widzę aby się grzał.  Cały czas jest 90 stopni nawet przy agresywnej jeździe. Jakieś podpowiedzi od czego zacząć?

20210828_192045.jpg

Witam.

I jak znalazłeś wyciek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wycieku płynu miałem ostatnio przygodę. Pojechałem z dziećmi na ferie, trasa 300km, zajechałem na miejsce, na drugi dzień rano chcę odpalić auto i na blacie wywaliło brak płynu chłodzącego. Zaglądam pod maskę i zbiorniczek praktycznie pusty, może z pół centymetra było na dnie. Zrobiło mi się gorąco, najgorsze przypuszczenia itp... poranek zje..ny.

Kupiłem płyn i podczas zalewania zauważyłem że idą bańki z tego cienkiego wężyka wpiętego od tyłu zbiornika. Pociągnąłem za niego i okazało się że szybkozłączka się wypięła i była nieszczelność, uffff... jaka ulga :)  Ciekawe czy ktoś tam grzebał wcześniej i nie dopiął czy to jakaś wada. Wcześniej zrobiłem samochodem kilka tysięcy kilometrów i płynu nie ubywało aż nagle taka historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MiruK napisał:

Odnośnie wycieku płynu miałem ostatnio przygodę. Pojechałem z dziećmi na ferie, trasa 300km, zajechałem na miejsce, na drugi dzień rano chcę odpalić auto i na blacie wywaliło brak płynu chłodzącego. Zaglądam pod maskę i zbiorniczek praktycznie pusty, może z pół centymetra było na dnie. Zrobiło mi się gorąco, najgorsze przypuszczenia itp... poranek zje..ny.

Kupiłem płyn i podczas zalewania zauważyłem że idą bańki z tego cienkiego wężyka wpiętego od tyłu zbiornika. Pociągnąłem za niego i okazało się że szybkozłączka się wypięła i była nieszczelność, uffff... jaka ulga :)  Ciekawe czy ktoś tam grzebał wcześniej i nie dopiął czy to jakaś wada. Wcześniej zrobiłem samochodem kilka tysięcy kilometrów i płynu nie ubywało aż nagle taka historia.

Przy awarii obudowy czy termostatu płyn Ci nie ucieka tak szybko .:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już myślałem o pękniętej głowicy , uszczelce pod głowicą , chłodniczce itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich tez mam problem od kilku dni ubywa mi plyn ze zbiorniczka dolałem juz chyba ze 3 litry po wjechaniu autem na kanal strwierdziłem ze płyn wypływa w okolicy skrzyni biegow s tronic spod oslon termicznych ktore sa zamocowane na karoseri nie moge nigdzie dostrzec przy silniku gdzie jest niesczelnosc ma ktos jakis pomysł gdzie szukac bo juz nie mam pomysłu co robic pomocy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz dokładnie na magistralę wodną z tyłu, króćce, węże. W spalinach nie ma 'słodkiego' zapachu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie króćce które są widoczne od góry sprawdzałem kilka razy nic nie widać spaliny są oki woda zbiera sie na podłodze garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz gdzieś nieszczelność, kup zmywacz do hamulców z długim wężykiem i umyj dokładnie silnik, będziesz wiedział gdzie. Możesz zawęzić poszukiwania jak pod autem zobaczysz, z której strony leci. Ja miałem raz wyciek i też nie wiedziałem gdzie to, okazało się, że chłodnica się rozszczelniła, ciekło w dół, po zderzaku a potem po osłonie i myliło całe poszukiwania, bo z osłony skapywało na tył silnika.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też mam ubytki, niewielkie ale jednak. W którymś wątku, ktoś wrzucił zdjęcia złączki pod zbiornikiem. U mnie się potwierdziło
IMG_20220831_194725.thumb.jpg.9f3b27c553ab901faa626d11ab38ec36.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja sie poddałem i zaprowadzilem auto do mechanika  podobno jak mowil powdem wycieku był jakis krotki wezyk ktory byl pekniety przepuszczał płyn walczył z tym 3 godziny bo nie ma tam dojscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...