Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parametry Dpf

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie ma to aż tak dużego wpływu czy zimny czy rozgrzany, po za obrotami na rozgrzanym, które są nieco niższe niż na zimnym i ciśnienie spalin jest na zimnym minimalnie wyższe. Dlatego sprawdź na rozgrzanym. 

Opublikowano
  • Autor

Ok dziś zmierzyłem i wygląda to tak

 

Sam zapłon - 5 do - 7

Wolne - 1 do 4

2.5tys i luz ok 70

Opublikowano
16 minut temu, DamianQ97 napisał:

Ok dziś zmierzyłem i wygląda to tak

 

Sam zapłon - 5 do - 7

Wolne - 1 do 4

2.5tys i luz ok 70

Na odpalonym wartości -1 do 4? Tak skacze?

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, mazur1990 napisał:

Na odpalonym wartości -1 do 4? Tak skacze?

Z tego co obserwowałem to tak 

Wolne obroty i rozgrzany silnik 

Edytowane przez DamianQ97

Opublikowano

Na moje oko czujnik różnicy ciśnienia do podmiany. Wężyki sprawdziłeś czy coś ich nie zatyka albo czy nie są przetarte?

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, mazur1990 napisał:

Na moje oko czujnik różnicy ciśnienia do podmiany. Wężyki sprawdziłeś czy coś ich nie zatyka albo czy nie są przetarte?

Wyglądaja dobrze, przedmuchałem powietrzem tylko węże i styki 

Opublikowano

Dlatego po czyszczeniu lub wymianie zaleca się wymianę czujnika na nowy, by zlikwidować potencjale źródło błędów.

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Dlatego po czyszczeniu lub wymianie zaleca się wymianę czujnika na nowy, by zlikwidować potencjale źródło błędów.

Wymienię i dam znać czy coś się poprawiło 

Opublikowano
26 minut temu, DamianQ97 napisał:

Wymienię i dam znać czy coś się poprawiło 

Pamietaj o wyzerowaniu wartości wyuczonych czujnika :)

Opublikowano
  • Autor

Zrobilem pare rzeczy takze po kolei.
Przyszedl czujnik, zostal zamontowany ale pokazywal dalej takie same wartosci.
Pojechalem do znajomego i probowalismy wyzerowac ten czujnik lecz sie nie dalo (delphi), zrobilismy wypalanie serwisowe i sadza zmierzona zeszla do 0.00.
Chwile pojezdzilismy i sadza obliczona i zmierzona rosla mniej wiecej rownoczesnie.
0.40 obliczonej do okolo 1,30 zmierzonej.
Pojezdzilem chwile i sadza obliczona wzrosla do okolo 1,30g a zmierzona do 7?

Nastepnie zalatwilem program i vcds u znajomego i zrobilismy reset wartosci wyuczonych (adaptacja nie byla dostepna w opcjach).
Po resecie wartosci czujnik dalej pokazuje takie same wartosci cisnienia jak pisalem wyzej czyli od -5 do -7 na biegu jalowym.

Opublikowano

Czujnik ori czy zamiennik?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

OEM

Opublikowano

Jeżeli nie został skalibrowany może przekłamywać.

 

Opublikowano

W jaki sposób próbowałeś przeprowadzić adaptację? Opisz 

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, Muskel1 napisał:

W jaki sposób próbowałeś przeprowadzić adaptację? Opisz 

Krok po kroku w ten sposob


Z tym ze, u mnie tej opcji nie bylo dostepnej i zrobilem tylko reset wartosci wyuczonych, niby wszystko przeszlo ok bo robilem to nawet z 3 razy a mimo to cisnienie nadal to samo

Opublikowano

Maska była zamknięta? W niektórych  modelach maska musi być zamknięta aby dokonywanie pewnych zmian było możliwe. Jeżeli to nic nie da, to wejdź w sterownik silnika i w adaptacje i odszukaj w liście czy tam nie ma. W niektórych modelach właśnie tam jest. 

Być może będzie trzeba najpierw wprowadzić login (z podpowiedzi w vcds).

Opublikowano

Alternatywnie w niektórych modelach można zaadoptować czujnik RC bez użycia programu diagnostycznego. Nie wiem czy w Twoim to też zadziała.

1. Włącz zapłon

2. Odczekaj 5 sekund.

3. Wyłącz zapłon.

4. Odczekaj 40 sekund.

 

Całą czynność powtórz 5 razy. 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Maska była zamknięta? W niektórych  modelach maska musi być zamknięta aby dokonywanie pewnych zmian było możliwe. Jeżeli to nic nie da, to wejdź w sterownik silnika i w adaptacje i odszukaj w liście czy tam nie ma. W niektórych modelach właśnie tam jest. 

Być może będzie trzeba najpierw wprowadzić login (z podpowiedzi w vcds).

Zamknieta, nie wiem czy to cos pomoze ale musze podjechac znowu i zobaczyc. W zasadzie jesli wypalanie bedzie co te 300-400 km to powinienem sie tym przejmowac ? Jesli wypalac bedzie co okreslona ilosc km ale wartosc cisnienia bedzie niewlasciwa ?

Dzis jade w dluzsza trase to bede obserwowal na vag dpf co sie dzieje .

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał:

Alternatywnie w niektórych modelach można zaadoptować czujnik RC bez użycia programu diagnostycznego. Nie wiem czy w Twoim to też zadziała.

1. Włącz zapłon

2. Odczekaj 5 sekund.

3. Wyłącz zapłon.

4. Odczekaj 40 sekund.

 

Całą czynność powtórz 5 razy. 

Zrobie to dzis jeszcze, tylko pytanie czy to moge robic po jakiejs trasie juz czy na zimnym ??

Opublikowano
4 minuty temu, DamianQ97 napisał:

Zrobie to dzis jeszcze, tylko pytanie czy to moge robic po jakiejs trasie juz czy na zimnym ??

Nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.