Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mycie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

gąbkę często płukać i nie ma problemu :wink:

Opublikowano

Ja myje szczotka i bardzo ładny efekt jest po umyciu ale bez polerki sie nie obejdzie :wink:

Opublikowano

Ja czasem jezdze na myjnie i daje kolesiowi pare zlotych za fatyge zeby karcherem dobrze splukal mi auto (karchery na myjni sa o wiele wydajniejsze niz takie z kilkaset zl) i potem w zaleznosci od czasu albo automat albo reczna.

Opublikowano

rzeczywiście, rekawice do mycia, czy też szczotki są o wiele bezpieczniejsze od gąbek, ponieważ wiążą w swojej strukturze ewentualne drobinki piasku i eliminuja ryzyko powstawania zarysowan na lakierze. trzeba jednak zwrócić uwagę na jakość szczotek, których chcemy używać do mycia - domowe zmiotki nie wchodza w rachubę.

warto również przy myciu używać 2 wiader, jednego z szamponem i drugiego z czystą wodą do płukania rękawicy przed każdym zanurzeniem w szamponie, rozwiązanie niby banalne ale wierzcie, że działa :cool:

pzdr

Opublikowano

Ja jeżdżę na prof. myjnie i normalnie extra maja wszystko gabki ,rekawice , do opornych plam i zabrudzen stosuja srodek '' timer'' albo jakos tak oprócz tego kercher i na sucho specjalne szmatki mocno wpijajace nazwy nie znam. A wszystko kosztuje od osobówki 20 zł a + srodek to kompleksowe mycie z woskiem 33 zł. :lol:

Opublikowano

Ja zawsze jadę na myjnie, opłukam pistoletem pod ciśnieniem całe auto, z piachu i innych rzeczy które mogą porysować lakier a potem pod domek aby własnoręcznie dobrze umyć fure :biggrin: nieraz z woskiem się jeszcze pobawie ale muszę mieć natchnienie..

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Zastanawiam się nad kupnem małej myjki ciśnieniowej z pojemnikiem na aktywną pianę tak do 500-550zł tylko nie wiem którą wybrać: Karcher K 2,98 (raczej najlepsza ale pompa plastikowa),Bosch AQUATAK 110 ( pompa metalowa ale podobno kiepska jakość wykonania i słabe ciśnienie) ,Black&Decker ( pompa aluminiowa poza tym nie wiem o niej nic).Może macie jakieś doświadczenia to bardzo prosiłbym o jakieś opinie,bo nie mam pojęcia którą wybrać z tych trzech.

http://allegro.pl/item287527569_black_decker_myjka_cisnieniowa_1700w_pompa_al.html

http://allegro.pl/item285564422_bosch_aquatak_110_myjka_cisnieniowa_nowa_fv_gwar.html

http://allegro.pl/item288388359_myjka_karcher_k_2_98_m_gwar_wysylka_gratis_.html

Opublikowano

w tej kwocie kup coś z Boscha, są lepsze niż Karcher (opinia zasłyszana :P )

Opublikowano

No właśnie na Boscha znalazłem na internecie kilka opini - wszystkie negatywne.Zobaczcie:

http://www.skapiec.pl/site/cat/404/comp/58273_komentarze/

http://bazzar.interia.pl/site/cat/404/comp/58273_komentarze/

http://www.skapiec.pl/site/cat/404/comp/58272_komentarze/

http://www.skapiec.pl/site/cat/404/comp/58281_komentarze/

Chyba lepiej doipłacić 300zł i kupić pożądny model domowego Karchera K 5,20 z metalową pompą.

Opublikowano

Myjka + gabka z wiaderkiem z woda i szamponem do auta. A co do myjki- Bosch Aquatak:mialem 2 lata i niestety badziew masakryczny bo:

a) slabiutkie wykonanie,

B) nietrwaly waz do lancy,

c) slabe cisnienie.

Wlasnie testuje Karchera i naprawde bije Boscha na glowe.

kercher jest dobry ale tylko droższe modele. ja juz przezyłem ze 5 szt i kazdy sie rozwalał. teraz to juz chinskie badziewie. dobry kercher kosztował mnie 3 tys ale mam go juz z 5 lat i nadal smiga jak szalony . a myjnie automatyczną odradzam bo rysuje lakier strasznie!!!!

Opublikowano

Myjka + gabka z wiaderkiem z woda i szamponem do auta. A co do myjki- Bosch Aquatak:mialem 2 lata i niestety badziew masakryczny bo:

a) slabiutkie wykonanie,

B) nietrwaly waz do lancy,

c) slabe cisnienie.

Wlasnie testuje Karchera i naprawde bije Boscha na glowe.

kercher jest dobry ale tylko droższe modele. ja juz przezyłem ze 5 szt i kazdy sie rozwalał. teraz to juz chinskie badziewie. dobry kercher kosztował mnie 3 tys ale mam go juz z 5 lat i nadal smiga jak szalony . a myjnie automatyczną odradzam bo rysuje lakier strasznie!!!!

Może miałeś modele z seri K2,K3 lub K4 - one mają plastikową pompę i przez to ich żywotność jest mniejsza.Modele z serii K5 i wyżej mają już metalową pompę.Model K 5,20 jest chyba optymalny cena/jakość do domowego użytku.Tu znalazłem 4 opinie http://www.skapiec.pl/site/cat/404/comp/71382_komentarze/

A tu cytuję pewnego sprzedawce na temat modelu K 5,20: "Jest to zdecydowanie lepszy wybór niż K 2.98. Metalowa pompa daje naprawdę

długą żywotność. Jeśli natomiast chodzi o gwarancję to akurat na urządzenia Karchera nikt się nie skarży.

Wcześniej były problemyt z wężami do odkurzaczy ale jeśli chodzi o myjki to jest to naprawdę poządny sprzęt produkowany w Niemczech".

Opublikowano

modelach serii 5 kaercher`a montowane sa pompy aluminiowe, o wiele wieksza trwalosc zapewniaja mosiezne, ale to juz seria 7 i powyzej 1100 zl.

Opublikowano

napisze jeszcze ze myjnie automatyczne tez sie bardzo roznia, niektore maja szczotki z wlosami takimi jakby "plastikowymi" i one potrafia zrysowac lakier, (taka byla jak pracowalem na shellu ;) i milismy niezle jazdy czasami z klientami... ale sa tez takie z wlosami jakby gombkowymi (troche jak na basenach te deski do nauki plywania) i one nie sa takie twarde i tak nie rysuja, ale wiado moze ze auto musi wczesniej byc dobrze splukane bo jedno ziarenko piasku moze zalatwic sprawe... ogolnie bardzo nie polecam :bicz2:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Pozwole sobie wtrącić kilka zdań do tego tematu.

1)Myjnie automatyczne odradzam i to bez względu czy jest ona na stacji BP, Orlen itd. Strasznie rysują lakier, więc radzę dołożyć kilka złotych i umyć auto na myjni ręcznej.

2)Co do mycia auta szczotką, to osobiście też odradzam, bo widziałem na własne oczy auta, które były myte szczotką i spokojnie mogłem określić w których miejscach właściciel mył ruchami okrężnymi, a w których nie.

3)Moim skromnym zdaniem najlepsze jest mycie gąbką (oczywiście często spłukiwaną). Najpierw spłukać całe auto karcherem, później ładnie wymyć gąbką, spłukać i wytrzeć irchą do sucha. Oczywiście można używać chemii do mycia, ale to już inny temat rozmowy (jeśli ktoś będzie zainteresowany to moge polecić kilka dobrych środków do czyszczenia felg, karoserii z owadów itp.)

To tyle jeśli chodzi o temat mycia :)

Opublikowano

do samego mycia ircha lub scereczka bawelniana jest bdb. ja sobie zamowilem rekawice na jeden palec 10szt. i mycie idzie raz dwa.

Opublikowano

Moim skromnym zdaniem najlepsze jest mycie gąbką (oczywiście często spłukiwaną).

Dodam swoje 3 grosze. Jeśli gąbka to tylko metodą 2 wiaderek. W jednym woda z detergentem w drugim czysta. Namaczasz gąbkę w detergencie, myjesz auto i gąbke spłukujesz z brudu w drugim wiaderku. Później znowu zamaczasz w wiaderku z detergentem i myjesz kolejny fragment autka. W ten sposób żaden brud, żadne ziarenka piasku nie wracaja z powrotem na autko i nie rysuja lakieru. Przećwiczone przez najlepszych "detailersów" :th:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Wg mnie nie da się Karcherem/Kranzlem itp, itd umyć dokładnie samochodu, bez użycia gąbki czy też szczotki. Poprostu nie ma takiej siły:) Ja poprzednią Asię myłem w pracy karcherem o ile dobrze pamiętam +/- 160 czy też 180 bar w dodatku z turbo-dyszą (kręciła się) - power był taki, że europalety woda na wylot przewiercała - oczywiście myłem z bezpiecznej odległości żeby mi lakier nie odfruwał ale i tak bez gąbki i chemii się nie obeszło. Myjki ciśnieniowe nadają się do wstępnego i końcowego płukania ale bez gąbki/szczotki auto nadal będzie brudne. I teraz - jeśli szukasz takiej myjki do opłukiwania auta a mył będziesz normalnie, przy użyciu rąk ;) to uważam że się nada ale jeśli szukasz czegoś co umyje auto za Ciebie to wg mnie kupno takiej myjki to strata kasy. Albo będzie za słaba i strumień wody nie usunie całego brudu albo jak w przypadku tych profesjonalnych z dużym powerem - strumień będzie wystarczająco mocny ale za to będziesz musiał myć z większej odległości żeby lakieru nie uszkodzić, więc nic Ci to nie da, tak źle i tak niedobrze :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.