Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Skasowany komunikat inspekcji nigdy nie znika z fis


handrew

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Na fis pojawił sie komunikat inspekcj -22 dni i ileś tam  km. Skasowałem ręcznie - przyciskami, servis i zero i wszystko ok - przy obu wartościach pojawiły się po 3 kreski tyle ze... - tak juz zostało na zawsze. Zamiast wskazań temp zewnętrznej i danych z komputera ciągle tylko ten głupi komunikat z pustymi kreskami wartości. Przejechałem 50 km ciągłe to samo. Skasowałem vcdsem i po kanałach i... nic. po właczeniu zapłonu- odpaleni auta sieci sie tylko ten pie... servis. Żeby być szczery to po 10 sek servisu na 1/2 sekundy pojawiają sie wartości z kompa i znów 10 sekund service i 1/2 s wartości i tak na okrągło. miał ktoś coś takiego i co z tym zrobić. Błędy w instruments skasowałem Vcdsem chociaż ich nie było. Wygląda to jak zawieszenie sie fis/komputera wiec myślałem o odłączeniu aku na noc ale szkoda mi tracić korekty długoterminowe bo autko na LPG i ładnie chodzi. Bedę wdzięczny za pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustaw mu VCDSem że już przejechałeś 500 km od serwisu i zobacz czy to coś zmieni. 

Auto będzie chodzić tak samo na LPG zaraz po skasowaniu korekt, także nic mu nie zaszkodzi skasowanie korekt. Po drugie to po przejechaniu kilku, kilkunastu bądź kilkudziesięciu km będziesz miał nowe podobne korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, handrew napisał:

Wygląda to jak zawieszenie sie fis/komputera wiec myślałem o odłączeniu aku na noc ale szkoda mi tracić korekty długoterminowe...

Spróbuj zresetować sam licznik - bezpiecznik nr 15 z lewej strony deski rozdz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.Sytuacja opanowana. Dziś chciałem wyciągnąć mu ten bezpiecznik od licznika ale po odpaleniu komunikatu już nie było. Wczoraj pomimo kilkukrotnych kasowań i przejechaniu 100 km z 2 godzinna przerwą serwis uporczywie nie znikał z fiś. Potrzebował nocy na mrozie . "Mózg" sie schłodził, kondensatory czy jakieś inne elektroniczne badziewie się rozładowało, i wszystko wróciło do normy. Dzięki za rady i zainteresowanie. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to pojawia się po przejechaniu ok. 500km. Nawet w instrukcji masz to napisane :wink:

image.png.d82e63e9df37e0f270faf2ad2852db9a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hugo napisał:

Przecież to pojawia się po przejechaniu ok. 500km. Nawet w instrukcji masz to napisane :wink:

Dokładnie, dlatego koledze pisałem żeby ustawił, że przejechał od serwisu 500 km. 

Pewnie teraz ma już powyżej 500 km i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że koledze @handrew  chodziło chyba o co innego.

Termin następnego przeglądu pokazuje się po naciśnięciu przycisku Service. Po skasowaniu, przez pierwsze 500 km widzimy tylko --- (tak jak to pokazał @Hugo).

Jednak nie powinno to blokować wskazań temperatury zewnętrznej czy zużycia paliwa, a według opisu @handrew FIS właśnie zablokował się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam uszkodzony/zawieszony przycisk 'SERVICE'. Następnym razem jak coś takiego się przydaży to spróbuj go ponaciskać pod różnymi kątami - jeżeli tylko się przywiesił to powinno pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...