Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki kierunkowskazów wymiana na led


WeedSmoker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem wymienić sobie kilka żarówek (zwykłych) na Ledy. Wyczytałem, że z przodu w kierunkowskazach powinny być PSY24W i takie też zamówiłem. Ale po zdemontowaniu lamp okazało się, że są całkiem inne, bardziej przypominają W21w. Ale nie chce zamawiać bo nie jestem pewien czy to takie. Wie ktoś może jakie powinny być odpowiednie w przednich kierunkach? 

 

Fotka po wymianie światła mijania na Led po lewej stronie. received_309476444445201.jpeg.dffa28195e62ff854a8326078e674511.jpeg

Edytowane przez WeedSmoker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym cię spotkać na drodze jadącego z naprzeciwka z takimi ledami w światłach mijania - nie dość że w deszczową noc nie będziesz nic widział to jeszcze będziesz wszystkich oślepiał

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę z naprzeciwka i nic nie widzę dzięki Tobie. Wygląd to nie wszystko...

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bądźcie tacy surowi, może kolega jeździ w kraju, gdzie dopuszczono zamienniki LED i te z drogowym atestem właśnie zamontował.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak oceniać z takiej fotki czy oślepia czy nie, uwielbiam takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ivanek napisał:

Nie ma to jak oceniać z takiej fotki czy oślepia czy nie, uwielbiam takich ludzi.

Nawet jakby nie było fotki napisał bym to samo. Dany reflektor dostaje homologację na dane źródło światła, w tym wypadku jest to zwykła żarówka,a nie żarówka LED. Myślisz że firmy płacą sporą kasę za uzyskanie homologacji tylko po to by się nią chwalić??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lukasz_mk2 napisał:

Nawet jakby nie było fotki napisał bym to samo. Dany reflektor dostaje homologację na dane źródło światła, w tym wypadku jest to zwykła żarówka,a nie żarówka LED. Myślisz że firmy płacą sporą kasę za uzyskanie homologacji tylko po to by się nią chwalić??

Nie wiem jakie reflektory ma autor, jeśli mają soczewkę to jest bardzo bezpieczny z taką modyfikacją w kwestii rzekomego oślepiania, jeśli soczewki zaś nie ma to wszystko zależy od żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra roli jakie reflektory. Rachunek jest prosty, wsadzasz inne źródło światła = tracisz homologacje i tu Twoje przypuszczenia i wywody czy oślepia czy nie nikogo nie interesują. Doskonale wiemy, że Ty masz to gdzieś i z takimi wynalazkami poruszasz się po drogach publicznych, oślepiając innych. Ważne, że Ty widzisz i masz LEDy:facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie gra roli jakie reflektory. Rachunek jest prosty, wsadzasz inne źródło światła = tracisz homologacje i tu Twoje przypuszczenia i wywody czy oślepia czy nie nikogo nie interesują. Doskonale wiemy, że Ty masz to gdzieś i z takimi wynalazkami poruszasz się po drogach publicznych, oślepiając innych. Ważne, że Ty widzisz i masz LEDy:facepalm:

Nic dodać nic ująć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nie gra roli jakie reflektory. Rachunek jest prosty, wsadzasz inne źródło światła = tracisz homologacje i tu Twoje przypuszczenia i wywody czy oślepia czy nie nikogo nie interesują. Doskonale wiemy, że Ty masz to gdzieś i z takimi wynalazkami poruszasz się po drogach publicznych, oślepiając innych. Ważne, że Ty widzisz i masz LEDy:facepalm:

Wyjątkowo Ci odpiszę mimo, że ingoruję Twoją spuściznę.
Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na trasie to sam ocenisz, a jak zmrużysz oczy w poszukiwaniu mego niewielkiego samochodu to pociągnę za manetkę i rozjaśni Ci wzrok :wink:

PS: za***iście że Wy nie oślepiacie mimo tych cudownych spryskiwaczy i systemu samopoziomowania który jest kupą, nie wiem czy wiesz ale jak się załaduję to mam takie fajne pokrętło obok włącznika świateł, tam jest taka skala od 0. do 3. wiesz do czego służy? To nadal pisz kocopoły o oślepianiu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ignorantem, druciarzem i egoistą, i tu kręcenie pokrętłem tego nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał:

Jesteś ignorantem, druciarzem i egoistą, i tu kręcenie pokrętłem tego nie zmieni. 

Myślisz że ten śmieszny system nadąża? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale każde światło w mniejszym lub większym stopniu oślepia....:jerk:

 

edit; 

Ciekawe jak u szwabów są konkretne modele żarówek LED retrofit, które są dopuszczone do użytku to one magicznie nie oślepiają?
Ty teraz piszesz jak politycy - w sylwestra koronka nie zaraża ale w sklepie tak, za to Twoje światełka są jak świeczki i widzisz na 5 metrów przed autem, przecież Ty nie oślepiasz.

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mamy Ciebie. Na Ciebie miliony czekały :facepalm:

Jak masz pisać takie bzdury jak wyżej to lepiej już nic nie pisz.

Do Twojej informacj, zestawy led firmy Osram oraz Philips, które uzyskały homilogację na terenie Niemiec i Austrii, przeszły szereg testów i wymogów aby taką homologację otrzymać i tylko dla wyszczególnionych na liście typów lamp. Ten szrot, który Ty do siebie wpakowałeś nawet koło tych produktów nie leżał.

Co korona ma do szukania w tym temacie?

Przestań już pisać bo tylko coraz bardziej się ośmieszasz:polew:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

 

Przestań już pisać bo tylko coraz bardziej się ośmieszasz:polew:

Dobrze, że to tylko Twoja nic znacząca opinia.

Odnośnie tego homologowanego szrotu to liczy się kasa i chęci. Gdyby przetestować w ten sam sposób wiekszą liczbę modeli żarówek to z pewnością ta lista nie zamykałaby się do Philipsa czy Osram.

Powołujac się na homologację żarówek Philips Ultinon PRO6000 H7 LED to jest ona dopuszczona do użytkowania w modelu A4 B8 2011-2015 na terenie Niemiec, więc nie wiemy jakie żarówki ma autor, ale niestety tablica UK sugeruje, że nie porusza się on po szwabach.

Co ma koronka w tym temacie? No ma to do tego tematu, że oszukujesz siebie i innych, że każde niehomologowane źródło światła oślepia. Chyba starej daty jesteś że w zabobony i mity wierzysz.

 

 

Podziwiam Twoją chęć hejtowania każdego użytkownika tego forum, który ma inną drogę myślenia niż Ty, ma inną rację niż Twojsza,

Daj innym w spokoju wyrażać to co chcą i na co mają ochotę, podobno żyjemy jeszcze w wolnym kraju gdzie wolność słowa obowiązuje - a forum a4-klub.pl to nie miejsce przeznaczone dla człowieka-krytyka z pseudonimem Muskel1.

 

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie hejtuje tylko krytykuje takich ignorantów jak Ty, którzy mają głęboko w d..e innych użytkowników ruchu, i to obojętnie czy chodzi tu o nielegalne oświetlenie czy o wycinanie dpf etc. Dopuki nie dotrze to do Twojej pustej pały, że nie jesteś sam na świecie i drogach, będę wyrażał moje zdanie na ten temat ilekroć mi się podoba i nic na to nie poradzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij mi to że:
- oślepiam innych uczestników ruchu drogowego;

- mój samochód nie spełnia wymogów, zakłamanej, normy emisji spalin EU3;

- jak jeszcze masz jakieś zarzuty to dopisz do listy.

Jeśli znajdziesz na to materiały to zapraszam do dalszej dyskusji i przyjmę Twoją krytykę, narazie to ona jest gówno warta  (masa określająca zawartość Twej głowy) bo niczym poparta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ivanek napisał:

Daj innym w spokoju wyrażać to co chcą i na co mają ochotę, podobno żyjemy jeszcze w wolnym kraju gdzie wolność słowa obowiązuje -

Wolność jednoski kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa innej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Wolność jednoski kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa innej jednostki.

Cieszę się, że nie masz nic więcej do dodania w tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ivanek napisał:

Udowodnij mi to że:
- oślepiam innych uczestników ruchu drogowego;

- mój samochód nie spełnia wymogów, zakłamanej, normy emisji spalin EU3;

- jak jeszcze masz jakieś zarzuty to dopisz do listy.

Jeśli znajdziesz na to materiały to zapraszam do dalszej dyskusji i przyjmę Twoją krytykę, narazie to ona jest gówno warta  (masa określająca zawartość Twej głowy) bo niczym poparta ;)

Nie muszę Ci nic udowadniać, wszystko jest już udowodnione i uregulowane ustawowo. Wyszukaj sobie, gdyby sprawiało Ci to trudność poproś ośmiolatka żeby Ci pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie muszę Ci nic udowadniać, wszystko jest już udowodnione i uregulowane ustawowo. Wyszukaj sobie, gdyby sprawiało Ci to trudność poproś ośmiolatka żeby Ci pomógł.

Owszem nie musisz mi nic udawadniać, więc zamknij buźkę i powstrzymaj paluszki przed wypisywaniem w moją stronę tych bzdur, skoro nie masz dowodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...