Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z układem spryskiwaczy (nietypowy)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To może ta tutaj

ALLEGRO.PL

 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

To może ta tutaj

ALLEGRO.PL

 

ta chyba jest bez pinów w komplecie :eusathink:

Opublikowano

Możliwe.

Opublikowano
  • Autor

Masakra jak robota się odkłada a perełeczka stoi bez koła w garage :kwasny:

Opublikowano
42 minuty temu, Muskel1 napisał:

To może ta tutaj

ALLEGRO.PL

 

Podałeś zły numer wtyczki...

Poprawny numer to 1J0 973 722 lub 8P0 973 722

Rozumiem że pompka nowa zakupiona o numerze 1K6 955 651 ??

Opublikowano
3 minuty temu, H4mm3R napisał:

Podałeś zły numer wtyczki...

Poprawny numer to 1J0 973 722 lub 8P0 973 722

Rozumiem że pompka nowa zakupiona o numerze 1K6 955 651 ??

No musiałem się pomylić

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, H4mm3R napisał:

Podałeś zły numer wtyczki...

Poprawny numer to 1J0 973 722 lub 8P0 973 722

Rozumiem że pompka nowa zakupiona o numerze 1K6 955 651 ??

yes

Opublikowano
  • Autor

Sukces !! 

Udało się wszystko naprawić i jeszcze zepsuć przy okazji jedną rzecz ale to później. 

Czuć moc po zamontowaniu nowego silniczka :D

Chciałbym wszystkim zaangażowanym w temat podziękować :hi:

Podłączyłem kabelki tak jak sugerował Muskel1 i śmiga tak jak wcześniej,  Kupiłem wtyczke którą zasugerował H4mm3R   (  1J0 973 722  ) i idealnie pasuje do nowego silniczka

Przy okazji gdy wyjąłem już ten cały zbiornik okazało się że mam zamontowany czujnik ale nie było wtyczki, więc postanowiłem takiej poszukać (  7M0973202 VW  ) i zamontować. Kabel od licznika pod czujnik miałem już wyprowadzony przy okazji montażu manetki do obsługi fis"u 

 

Ogólnie wszystko było super, bo nic nie ciekło ale gdy podłączałem ten wężyk od tylnej wycieraczki bo zapomniałem to podczas próby wciśnięcia pękł i cieknie z tyłu :facepalm:

Znacie jakiś sposób na sensowną naprawę tego kolanka lub zastąpienia go czymś innym ? 

PS nie zwracajcie uwagi na silikon :D uszczelki w zbiorniku wymieniłem ale tak profilaktycznie podkleiłem silikonem :dance:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Opublikowano
3 minuty temu, Garnus napisał:

Znacie jakiś sposób na sensowną naprawę tego kolanka lub zastąpienia go czymś innym ? 

 

Może jakimś dwuskładnikowym klejem epoxydowym sprówować skleić.

Opublikowano
  • Autor

 Kleiłem poxipolem to się skruszył przy zakładaniu, później ktopelka spróbowałem i cieknie dalej 

Edytowane przez Garnus

Opublikowano

To chyba tylko wymiana.

Opublikowano
  • Autor

To tak wygląda jakby było niewymienialne i trzeba to uciąć :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

uwielbiam aco i ich ceny :D

 

Opublikowano

Te kolanka niewiele kosztują. Licz się jednak z tym, że trzeba wężyk wciskać na gorąco w te kolanko, bo normalnie nie wejdzie. Ja podgrzewałem zapalniczką, żeby zmiękczyć wężyk ale najbardziej odpowiednia by była opalarka.

Opublikowano
  • Autor

Rozwiązałem problem tego kolanka 

Wpisałem w gogle : wężyk spryskiwaczy > kupiłem takie coś  (Wąż wężyk przewód silikonowy spryskiwacza 5/8 mm) 

Uciąłem to kolanko aby powstał kont prosty i nałożyłem ten wężyk i zacisnąłem opaskami. 

w domu sprawdzałem kompresorem ile taka rurka z tymi opaskami wytrzyma miałem ustawione 4,5 bar i normalnie trzymało ciśnienie i nie było potrzeby tego testować na większym ciśnieniu. 

Bardzo mi się nie podobało ori rozwiązanie z tym kolankiem bo pękło przy wciskaniu ale mam świadomość tego że ten miał już swoje lata :)  

 

Dodam też że to kolanko było lekko zsunięte gdy demontowałem dekor klapy ale to najprawdopodobniej moja wina bo mocno trzaskałem klapą aby ja zamknąć, bo mam bardzo mocne siłowniki :hi:

1.jpg

2.jpg

Opublikowano

Gumowy przewód na drugim gumowym przewodzie zacisnąłeś? Trzeba było wstawić chociaż w ten wewnętrzny przewód kawałek rurki i wtedy zacisnąć, tak to nie wiadomo kiedy będzie nieszczelnie albo wcale nie będzie leciał płyn bo przekroje się zacisną.

Opublikowano
  • Autor

zacisnąłem na tej pozostałości po kolanku i leci bardzo dobrze 

Opublikowano
5 minut temu, Garnus napisał:

zacisnąłem na tej pozostałości po kolanku i leci bardzo dobrze 

Nie doczytałem. Jak tak to powinno trzymać.

Opublikowano

Witam, podłącze się pod temat bo nie chce zaśmiecać , u mnie z kolei nie działaja spryski lamp i szyby,zbiornik pełny słychać silniczki , kontrolka o poziomie płynu miga,ma ktoś jakiś pomysł ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.