Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelnienie sterownika AdBlue w A4 B9 2.0TDI i 3.0 TDI


Muskel1
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi sterownik zalany A4 B9 190 km  2016r  . Gdzieś czytałem że można zamontować z Q5 lub Q7 ?  Co doradzicie ewentualnie proszę o nr takiego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony jak okazało się przez poprzedniego właściciela z Q7, jest ok.IMG_20230703_174907135.thumb.jpg.4aa68443426af4f3fbf2c4d1c86c0477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzieki @Muskel1za tutorial z wymiana sterownika. Niestety mnie też dopadł problem ze świrującym sterownikiem - wymieniłem na inny z literką D i wszystko śmiga bez problemu. Po rozebraniu starego sterownika płytka posiadała ślady korozji pod tym otworkiem. 

P.s. Czy ktoś z Was ma może membranę na sprzedaż? Chętnie zabezpieczę niefortunny otworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ADMOPO napisał(a):

Cześć, dzieki @Muskel1za P.s. Czy ktoś z Was ma może membranę na sprzedaż? Chętnie zabezpieczę niefortunny otworek.

Niestety aktualnie nie mam już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ADMOPO napisał(a):

Czy ktoś z Was ma może membranę na sprzedaż? Chętnie zabezpieczę niefortunny otworek.

ja uzylem tasme do membran dachowych :) jak chcesz moge Ci kawalek wyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 07:36, ADMOPO napisał(a):

Cześć, dzieki @Muskel1za tutorial z wymiana sterownika. Niestety mnie też dopadł problem ze świrującym sterownikiem - wymieniłem na inny z literką D i wszystko śmiga bez problemu. Po rozebraniu starego sterownika płytka posiadała ślady korozji pod tym otworkiem. 

P.s. Czy ktoś z Was ma może membranę na sprzedaż? Chętnie zabezpieczę niefortunny otworek. 

 Miałeś informacje że za 1000 km nie odpalisz auta czy co? dlaczego zmieniałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, egon2105 napisał(a):

Membrany dotarły bede miał pare sztuk na zbyciu ale przesyłka troche drozej bo z niemiec

podaj cene plus wysyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

membrana mnie wyszla 2 euro za sztuke nie wiem ile przesylka musze sie dowiedziec bo nie wysylalem jeszcze nic do polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zakładać membranę, ale od zakupu zrobiłem 22 tyś km i samochód nie upomina się o adblue więc pewnie wycięte :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka wartości, ciśnienie czynnika redukcyjnego, stan napełnienia zbiornika (%), ilość czynnika (mm), zasięg jaki możesz jeszcze pokonać (km),  pojemność czynnika w zbiorniku (ml).

20231021_130822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MiruK napisał(a):

samochód nie upomina się o adblue więc pewnie wycięte

Jak masz zbiornik 24l to upomni się po 40 a nawet przy spokojnej jeździe 50 tysięcy km, u mnie jak patrzyłem do serwisu zjechał na uzupełnienie właśnie po 50kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie vcds podaje pojemność zbiornika  środka red 18.73 l a chyba mam 24 litry zbiornik - czy tu podaje ile zostało środka czyli 18l???

przebieg do braku środka 16269.5km

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RALF76 napisał(a):

czy tu podaje ile zostało środka czyli 18l???

Jeżeli masz na myśli poniżej zaznaczoną wartość to tak, jest to warzość rzeczywista.

Screenshot_20231030_085239_Opera.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...