Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęt do wyposażenia warsztatu


audicoman

Rekomendowane odpowiedzi

tak wiem że o dynamometrach było, napisałem ze względu na to że wspomniałeś o proxxonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audicoman napisał:

Klucze dynamometryczne brać o jakich zakresach najlepiej? od ilu do ilu NM?

Ja dla własnego użytku mam 10-60 z Johnesway na 3/8", 20-100 z Gedore na 1/2" i 60-350 z Neo Tools też na 1/2". Nie wiem czy do takich łatwych napraw jak teraz planujesz warto zainwestować w 1/4" bo te potrafią być śmiesznie drogie jak na swój zakres pracy..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Langista napisał:

Nie wiem czy do takich łatwych napraw jak teraz planujesz warto zainwestować w 1/4" bo te potrafią być śmiesznie drogie jak na swój zakres pracy..

do PDków, np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie mam diesla ?

Ja bym polecał taki zestaw 

ALLEGRO.PL

Lub jako uzupełnienie szafki 

ALLEGRO.PL

 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc ;)  Zastanawiam się nad formą opodatkowania, ryczałt 8,5% będzie dobry na sam początek? Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej. Cenę za ewentualne części wliczałbym do usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przekalkulować różne opcje w zależności ile chcesz robić kasy rocznie ryczałt jeśli nie przekroczysz pewnego progu dochodu ma sens, ale jak przekroczysz to będzie lipa. Na moje musisz sam przeanalizować wszystko dokładnie pod siebie żeby nie władować się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Musisz przekalkulować różne opcje w zależności ile chcesz robić kasy rocznie ryczałt jeśli nie przekroczysz pewnego progu dochodu ma sens, ale jak przekroczysz to będzie lipa. Na moje musisz sam przeanalizować wszystko dokładnie pod siebie żeby nie władować się na minę.

Warsztat i tak będę prowadził po godzinach, póki co praca na etacie + otwarcie warsztatu i praca po godzinach. Więc może dochodu nie przekroczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ryczałcie płacisz podatek od przychodu czyli nie ma sensu wrzucać części w usługę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz byc na podatkowej ksiazce przychodów i rozchodów (obrót towarami z akcyzą)

zgłosic sie do VATu, do 3000 dochodu płacisz 270.90 składki zdrowotnej

powyzej tej kwoty 9%  od dochodu

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...