Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampy tył - przyporządkowanie koloru przewodów z kostki w lampie do danego oświetlenia


AndrzejK.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prośba do osoby/osób, które mają wiedzę który kolor przewodu w lampie jest przypisany do konkretnej żarówki/oświetlenia i mogłyby tu podzielić się swoją wiedzą, za odpowiedz z góry dzięki.

Audi B7 sedan.

Dla ułatwienia i przejrzystości spisałem kolory przewodów w kostkach w moich lampach i jest tak:

Lewa lampa:

pin 1 - czerwono-biały

pin 2 - fioletowo-czarny

pin 3 - pusty

pin 4 - brązowy

pin 5 - zielono-niebieski

pin 6 - niebiesko- różowy lub czerwony

Prawa lampa:

pin 1 - żółto - zielony

pin 2 - czerwono- niebieski

pin 3 - pusty

pin 4 - brązowy

pin 5 - czerwono - czarny

pin 6 - fioletowo-czerwony

Lampy w klapie bagażnika:

obie lampy po dwa takie same kable - fioletowo - biały i brązowy.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa lampa:

pin 1 - czerwono-biały- Stop

pin 2 - szaro-czarny- pozycyjne

pin 3 - pusty

pin 4 - brązowy-masa

pin 5 - zielono-niebieski- kierunkowskaz

pin 6 - niebiesko-czerwony- wsteczny

Prawa lampa:

pin 1 - żółto - zielony- kierunkowskaz prawy

pin 2 - czerwono- niebieski- wsteczny

pin 3 - pusty

pin 4 - brązowy- masa

pin 5 - czerwono - czarny- stop

pin 6 - szaro-czerwony- pozycyjne

Lampy w klapie bagażnika:

Obie lampy po dwa takie same kable - szaro - biały i brązowy.- światło przeciwmgielne.

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo.

Co do tego światła przeciwmgielnego to żeby się podpiąć ( mam tu na myśli podpięcie wiązki haka) to muszę ciągnąć jakoś kabel do klapy czy jest może gdzieś przy lampie w błotniku kabel od przeciwmgielnych i który? Myślę,że szaro-biały ,bo brązowy w lampach w błotniku jest masą.... Orientujesz się może jeszcze w tej kwestii?

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zewnętrznych lampach nie ma tego przewodu. Idzie z mce na tył pojazdu. Pod zawiasami z karoserii do klapy bagażnika. 

Podpinając się w taki sposób, bezpośrednio pod przewody lamp bez modułu haka, mogą wystąpić problemy z wywalaniem komunikatów spalonych żarówek. Rezystancja danego oświetlenia zwiększy się, co mce może  interpretować jako spaloną żarówkę. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli można ten kabel  z klapy ( szaro-biały, dobrze myślę?) znalezć w wyjściu z karoserii/błotnika idący do klapy?

Wiązkę haka zakładam z modułem 13 pinową (potrzebuję m.in światło wsteczne w platformie rowerowej), a moduł to wiadomo żeby jakichś akcji na desce nie było no i żarówki jednowłóknowe, które robią podwójną robotę pozycyjne/stop też powodowałyby cyrki bez modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawej lampie jest to szaro-fioletowy, w lewej jest to szaro-biały. Przewody idą do klapy chyba obok lewego zawiasu. 

20220529_164508.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję, bardzo mi pomogłeś.

Jakbym miał jeszcze jakąś wątpliwość to napiszę tutaj do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie,

 jeszcze jedno pytanko do Ciebie, dotyczące tym razem modułu czujników parkowania.

Mam taki moduł jak w załączniku, czy na podstawie tej fotki byłbyś w stanie mi określić który/jaki kolor , w której kostce z tych dwóch jest podpięty przewód masowy?

20220528_151423.jpg

20220528_151539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer części wskazuje na to, że jest to sterownik 4ro kanałowy, czyli tylko na tył. W takim wypadku masa znajduje się w brązowej 16to pinowej kostce, na pinie nr. 8 (brązowy przewód).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie mam czujniki tylko na tył.

W tej brązowej kostce przy module jest aż 16 przewodów, nie przypuszczałbym.

Bardzo dziękuję.

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Kostka jest 16to pinowa ale nie wszystkie piny są osadzone jeżeli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę ją "rozklejał" do dobrania się do kabla masowego ( podpięcie pod moduł haka w celu uśpienia czujników parkowania po podpięciu przyczepy/platformy) to z ciekawości zerknę ile mam obsadzonych pinów, ale najważniejsze,że dzięki Tobie mam namierzony ten kabel o który pytałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeszcze mam jedno pytanie do Ciebie w temacie wiązki tylnej.

Chodzi mi dokładnie o połączenie świateł pozycyjnych do lamp.

Na mój rozum jeżeli pozycja zarówno w lewej lampie jak i prawej oraz w tej z klapy bagażnika ma doprowadzony kabel w każdej z lamp innego koloru to wydaje mi się, że jest to światło pozycyjne do każdej z lamp poprowadzone niezależnie  ( nie ma np. takiej sytuacji, że światło pozycyjne w tej lampie w klapie bagażnika jest połączone jednym kablem ze światłem przeciwmgielnym?)

Pytam dlatego, bo jeżeli pozycja i przeciwmgielne lampy w klapie bagażnika są niezależnie od siebie połączone  to jest inne podpięcie kabla z wiązki haka do przeciwmgielnych, a jak pozycyjne i przeciwmgłowe jest na wspólnym kablu to znów inaczej się kabel od haka podpina....

Co sądzisz o tym moim wywodzie, mógłbyś ocenić/sprawdzić jak to faktycznie tam wygląda?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na schemacie widać, że każda żarówka z osobna idzie na jeden  własny pin w MCE. Nie widzę tam połâczeń równoległych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli ten mój tok rozumowania był dobry, że jak każdy kabel jest innego koloru to każde światło ma osobne niezależne zasilanie i to przeciwmgielne też jest samodzielnie (bez połączenia z pozycyjnym) zasilane, a więc nie muszę nic kombinować, tylko kabel z wiązki haka do przeciwmgielnych podpiąć do kabla szaro-białego z lampy przeciwmgielnej (klapa bagażnika) i będzie prawidłowo.

Chyba dobra puenta?

I po raz kolejny dziękuję Ci za pomoc.

 

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są osobno zasilane. Będziesz musiał do każdego z osobna podciągnąć przewody. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem.

Podpinam się do lampy przeciwmgielnej lewej w klapie.

Z wiązki haka do przeciwmgielnego wychodzi mi jeden przewód i mam zamiar go podpiąć do tego szaro-białego w lewej lampie przeciwmgielnej (jest tam jeszcze brązowy, ale to masa, więc mnie chyba nie interesuje).

Tak jest/będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...