Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria licznika


jarko85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b6 avf. Od zakupu jest problem z licznikiem. Źle pokazuje dystans do stacji benzynowej oraz prędkościomierz raz działa raz nie albo wskazówka podnosi się i opada. Test zegarów pokazał że wszystko ok. Zauważyłem że na liczniku jest kontrolka tempomatu a manetki nie ma. Wtyczna na skrzyni wyczszczona. Domyślam się że licznik do wymiany.  Numer obecnego na zdjęciu. Vin: WAUZZZ8E12A224194 Proszę o radę jaki licznik kupić. Dziękuję pozdrawiam 

IMG_20220713_200052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że kontrolkę od tempomatu masz to nie znaczy, że musisz mieć tempomat, ale dołożenie manetki to koszt koło 100zł + kodowanie - w dziale warsztat masz wszystko ładnie opisane. 

Co do licznika to VCDS pokazuje jakieś błędy?? Najlepiej zrób scan wszystkich sterowników i wrzuć tutaj, np. w pliku txt.

Dodatkowo uzupełnij profil - będzie łatwiej coś pomóc.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły dystans i wariujące wskazówki to przykład padającego procesora w liczniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że albo ktoś nie umiejętnie coś grzebał w liczniku (może zmiana przebiegu czy coś podobnego), albo faktycznie siada w nim pamięć.

Pierwszy wniosek wynika z kodu WSC który tu jest 00000, drugi wniosek z tego że zamiast pełnego VINu pokazane są krzaczki.

Może jeszcze ktoś mądrzejszy w temacie się wypowie, @Banan czy @pila24?

IMG_20220713_200052.thumb.jpg.c6a221908b954a6fd3875ac223c17020aaaaaaaaaaaaaa.jpg.c046a04408a9e3191bf90d6ec0ecd18c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było grzebane , pewno licznik wymieniony , albo jakieś inne kombinacje 

 

Predkosciomierz to akurat może od czujnika w skrzyni  wariować 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że can Commander był użyty,on lubi takie kwiatki robić przy zapisie eepromu. Myślę że to dobry moment zamienić licznik na kolorowy fis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki numer licznika szukać i co zrobić a czego nie robić żeby go nie zepsuć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarko85 napisał:

Jaki numer licznika szukać i co zrobić a czego nie robić żeby go nie zepsuć? 

Raczej sam nie dopiszesz do edc15,szukaj zegara od diesla z końcówką 930. Produkcja 2001 lub pierwsza połowa 2002r 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jak znajdę wrzucę tu na konsultacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus że zegary z modelowego 2001 nie są szyfrowane , jak masz zwykły kabelek KKL i program vag ceprom programeer 1.19 to mogę nawet zdalnie włączyć odczyt prędkości z ABS żeby wykluczyć awarię czujnika prędkości , jeżeli nowy zegar też będzie nieszyfrowany ( a taki z modelowego 2001 nie będzie ) to nawet Immo zdalnie mogę zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jarko85 napisał:

Czy taki będzie pasował.

ALLEGRO.PL

 

Zegar z końca produkcji b6,z crypto. Więc bez kombinacji nie obędzie się. Szukaj dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ustawienia vag epprom programeerem , @pila24 ten podlinkowany zegar będzie raczej szyfrowany ( s.06.05 na naklejce , nie szyfrowane mają s.04.02 ) , w niczym to nie przeszkadza ale nie da się immo przepisać bez specjalnego kabelka

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze poszukam z takim symbolem jak piszesz. Jak nie znajdę to kupuje ten z linku

Edytowane przez jarko85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności czy twój jest szyfrowany czy  nie to nie mamy - ja źle spojrzałem i ty masz rocznik modelowy 2002 a nie 2001 czyli loteria u Ciebie - nie ma co sie tak przyczepiać tak tego szyfriwania  , jakby co przecież możesz znaleźć kogos na miejscu co ci immo ogarnie lub mogę też wysylkowo zrobić ( musze mieć obydwa liczniki ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wysyłkowo dasz radę go zakodować i zrobić wszystko żebym go tylko włożył i działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...