Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kompresja 1.8t


KubaS1888

Rekomendowane odpowiedzi

Pomierzylem, nie wiem czy zgodnie ze sztuką. Miernik tani z neta więc nie wiem czy wynik dokładny. Za każdym razem z odłączoną pompą paliwa i otwartą przepustnicą. 

Silnik zimny

1 cyl. 9 bar

2 cyl. 3 bar

3 cyl. 3 bar

3 cyl. 9 bar

Silnik rozgrzany

1 cyl. 9 bar

2 cyl. 8 bar

3 cyl. 9 bar

4 cyl. 9 bar

Silnik rozgrzany, próba olejowa

1 cyl. 11 bar

2 cyl. 9 bar

3 cyl. 10 bar

4 cyl. 11 bar

Jak to zinterpretować? 1.8t lpg 350tys przelotu. Połowa na gazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Szkoda kasy i czasu na reanimację? Nastawiałam się na ściąganie głowicy I wypalone zawory ale po tej próbie olejowej sam nie wiem czy zaczynać temat. Z objawów miałem tylko wypadanie zapłonu na drugim garze. Olej czysty, płyn czysty I nie ma ubytków. 

Edytowane przez KubaS1888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przem8 napisał:

Jak masz kasę to rób, tylko prócz góry ja bym robił cały silnik

Głowice chciałem robić ale na generalkę się nie zdecyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na złom lub będę rozbierał na części. Ewentualnie zostanie jako dawca a kupie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ściągnij czapę i zobacz jak gładzie wyglądają, jak jest Ok i nie będzie jaja to się zastanów nad naprawą głowicy. Jakbym miał kupić drugie takie same auto niewidomego pochodzenia to bym wolał swoje reanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patrykbfb napisał:

akbym miał kupić drugie takie same auto niewidomego pochodzenia to bym wolał swoje reanimować

Dokładnie, jeżeli buda zdrowa, a finanse nie pozwalają na b8 to robić, b6 to są już stare auta i znalezienie drugiego w jednym kawałku bez niespodzianek jest bardzo trudne i czasochłonne... ja miałem piękną a4 b5 1.9tdi afn Q avant przez 17 lat w moich rękach... dostała strzała w tyłek gdy stałem na czerwonym. Okazało się że auto w tej konfiguracji nie do kupienia w stanie sensownym to postanowiłem kupić b6 jako taki bliski krewniak. Okazało się że znowu lipa 1.9/1.8 konkretnie w Q przeważnie któryś bok z tyłu miały strzelony... Trafiło się całe zadbane z ori lakierem szybami itp ale w 2.5tdi, nawet się nie zastanawiałem, jest moje na dożywociu ;-)

 

Więc jak masz zdrową zadbaną budę to naprawiaj, kwestia tego czy remontować silnik czy może postarać się znaleźć z jakiegoś pewnego źródła dobry słupek... Wydaje mi się że z tym nie powinno być problemu bo 1.8T dosyć długo był produkowany. Nie wiem czy mam rację ale chyba najmłodsze 1.8T można znaleźć w seatach, ale głowy nie dam...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patrykbfb napisał:

Dokładnie w Seacie exeo produkcja chyba do 2009 albo 2010

czyli ja bym poszedł w tym kierunku, kupić słupek, dopieścić mechanicznie, zrobić aby było w okolicach 200 ps, dbać i cieszyć się bo takich  aut jak b6 już nie będzie nigdy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KubaS1888 napisał:

Zrzucam najpierw głowice. Zobaczę jak to tam wygląda 

IMG_20220828_163645.jpg

rwij rwij, znajac zycie popekany leb lub/i pozapadane gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie rozbiórki. Wstawiam zdjecia ustawienia rozrządu i wałków. Tak to powinno wyglądać? 

IMG_20220830_141953.jpg

IMG_20220830_141851.jpg

IMG_20220830_141846.jpg

IMG_20220830_141842.jpg

IMG_20220830_141839.jpg

IMG_20220830_135027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy że luzuje pasek czy muszę walki odkręcać i tam przestawiać? A kompresję mogę sprawdzać z odkreconym kolektorem ssącym i śrubami  które łączą kolektor wydechowy i turbo? Miejcie litość bo pierwszy raz robię? jeździłem na takim ustawieniu od grudnia, a wyraźne objawy i wypadanie zapłonu zaczęły się później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...