Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana świec

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

 

wymieniał ktoś świece w A4 B9 2.0 TDI? Mam problem ze zdjęciem czapeczki ze świecy nr. 3 (ta z czujnikiem). Pozostał dało się wyciągnąć po prostu, a ta mimo użycia dużo siły nie daje się odczepić... Tam się coś zdejmuje/ luzuje?

 

pozdro

Opublikowano

Za pomocą czego próbowałeś ściągać?

Opublikowano
  • Autor

Za pomocą ręki, tak jak pozostałe.

Opublikowano

To nie dziwne.

Opublikowano
  • Autor

A czym powinienem? 

Opublikowano

Są specjalne kombinerki do tego. Jak nie masz to innymi z długimi szpicami. Jak takich też nie masz to trytytką. Zawijając pętelkę w odwrotną stronę (tak aby ząbki się nie zakleszczały) i ciągniesz drugim końcem w górę.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Reasumując, na siłę, nie ma tam żadnych zaczepów do odgięcia. Dziękuję, zweryfikuje i dam znać ;)

 

Opublikowano

Z czuciem energicznym szarpnięciem w góre. Nie ma zaczepów. 

Opublikowano

Zakładaj trytytkę i ściągaj, musi zejść.

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze raz dzięki za pomoc, oczywiście skuteczna :) Jak by ktoś kiedyś szukał, foto w zał.

(nie wiem jak wstawić miniaturki na forum, bez zewnętrznego hostingu, żeby nie wygasły, stąd te duże jpeg)

20221002_135707.jpg

20221002_135749.jpg

20221002_135710.jpg

Edytowane przez RaQ1911

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 3.10.2022 o 11:44, RaQ1911 napisał(a):

Jeszcze raz dzięki za pomoc, oczywiście skuteczna :) Jak by ktoś kiedyś szukał, foto w zał.

(nie wiem jak wstawić miniaturki na forum, bez zewnętrznego hostingu, żeby nie wygasły, stąd te duże jpeg)

20221002_135707.jpg

20221002_135749.jpg

20221002_135710.jpg

Witam

Na jakie świece wymieniałeś, czy duży problem z odkręcaniem był?

Opublikowano
11 minut temu, biały76 napisał(a):

Witam

Na jakie świece wymieniałeś, czy duży problem z odkręcaniem był?

Ja Beru kupowałem do 3,0 TDI.

Przy Twoim roczniku nie powinno być żadnych problemów z odkręceniem.

Opublikowano
2 godziny temu, pelonek1 napisał(a):

Ja Beru kupowałem do 3,0 TDI.

Przy Twoim roczniku nie powinno być żadnych problemów z odkręceniem.

 

Opublikowano

Ok dzięki za info

Opublikowano

Na ciepłym silniku łatwiej odkręcić. Ja u siebie miałem beru i na takie wymieniłem.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mogę prosić o informację z jaką mocą dokręcać świece 1, 2 i 4 bo te wymieniam.
Gdzieś kiedyś, jeśli dobrze pamiętam, widziałem info o 15 Nm, ale nie mogę znaleźć dla potwierdzenia.
Mam kupione świece BERU, na nich jest info o dokręceniu 15-20Nm.
Z góry dzięki za pomoc.

Opublikowano
20 minut temu, woj777 napisał(a):

Mogę prosić o informację z jaką mocą dokręcać świece 1, 2 i 4 bo te wymieniam.

numer 3 jest inna świeca?

Opublikowano
7 minut temu, RALF76 napisał(a):

numer 3 jest inna świeca?

tak, jej nie wymieniam. Padła nr 1, a 1,2,4 są te same.

Opublikowano

ta 3 jest z chyba z jakimś czujnikiem i  droższa

Opublikowano

Tak, na 3 cylindrze jest świeca z czujnikiem ciśnienia, którą dokręcamy momentem 12 Nm, pozostałe dokręcamy momentem 17Nm.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.