Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie oleju


Maniek90009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak to jest z tym niskim ciśnieniem oleju w cglc 177km, czy to zleży od przebiegu czy nie ma reguły  jak temu zapobiec. Pozdrawiam grupę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie ciśnienie powoduje wiele rzeczy i nie ma jednego 'lekarstwa' na to. Możesz mieć wycieki, które wpłyną na ciśnienie, możesz mieć któryś kanał olejowy zatkany nagarem i też ciśnienie będzie zbyt niskie, może się zużyć pompa oleju jak długo pompowała przepracowany gnój zamiast oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że w silnikach cglc jest to przypadłość trochę poczytałem o tym że wymieniają na pompę nowy typ niektórzy leją olej 10w40, trochę dziwi mnie to że większość aut z tym silnikiem jest 2013 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadłość posiadaczy mających zero pojęcia o tym jak użytkować samochód. Leją co się da, byle jak najtaniej i jak najrzadziej a potem płacz, a że niektóre silniki są bardziej wrażliwe na złą jakość oleju to więcej takich przypadków.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle ale doradź mi co robić żeby się to mi nie zdarzyło auto ma przejechane 115 tys km udokumentowany od pierwszego właściciela szkoda by mi było pozbyć się auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jest aby nie jeździć w trybie LL bo większość silników przy 200k będzie się nadawać na złom

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maniek90009 napisał:

Chodzi o long life? Jaki olej stosować ja leje motul 5w30 8100 

tak, moze  być xclean +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elhape napisał:

Olej long life sam w sobie nie jest zły, złe jest wymienianie go co 30k km zamiast co 10k km ;)

mowa o trybie jazdy LL a nie o oleju, można jeżdzić na oleju LL i wymieniać co 10k km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tych silnikach problem jest juz dawno rozpracowany i nie ma zwiazku z trybem LL.

Problemem sa wyszczerbiajace sie panewki walkow wyrownowazajacych. Przez wyszczerbienia ucieka olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie było osób, którym by ta pompa przestała działać, a robi się ten zabieg już ładnych parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz jakie koszta są z tym związane części plus robocizna. Może jest ktoś z województwa łódzkiego kto by to zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 1500 zł powinno na to wystarczyć, w to wchodzi pompa, zębatka, łańcuch, oringi, uszczelnienie miski i olej + filtry.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...