Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup piły spalinowej


mirek31071977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak w temacie.Odwlekałem zakup,bo nigdy jako,tako nie potrzebowałem.A to szwagier,a to brat,czy znajomy,jak coś tam było do pocięcia.Za flaszkę i koszty paliwa/oleju.Teraz ze względów zdrowotnyuch,odległościowych i czasowych na w/w nie mogę liczyć.A jest gruba robota.Mam już zezwolenie i idzie do kasacji 14 ponad 20 letnich sosen,sadzonych zresztą prze zemnie .Niektóre mają i pod 40 cm średnicy.Zawsze myślałem,że STIHL,ale najtańszy model kosztuje 1000+.Za połowę tej ceny można znaleść jakąś budżetówkę z mocnym motorem.Z kosiarką jest prosty temat.Cokolwiek,byle silnik B&S.Ale tutaj gorzej.Ktoś coś może polecić?Byle nie chinol,czy chińskie komponenty.Odzrzuciłem na wstępie np.NAC,bo miałem "przeboje" z kosą tej firmy,kiedy nawet była na gwarancji.

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stihl mam 2 sztuki od kilkunastu lat i złego słowa nie powiem, za jakość się płaci.

 

Mam też piłę Solo i też nie było z nią nigdy problemów z tym, że stosunkowo najmniej używana, jest duża, taka nie za lekka  i ma chyba z 7KM, robi robotę przy długiej prowadnicy.

 

Stihl i Husqvarna najpopularniejsze piły, dobre jakościowo. Reszta to w większości chińczyki, lub mało popularne w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej wydac wieksza kase i kupic konkret

mam i Stihla i Husqvarne, tez sie zastanawiałem przed zakupem

ale to były raz wydane pieniadze które zwróciły sie w bardzo krótkim czasie

wykonałem pare usług sąsiadom, znajomy ale tez i obcym

nie zastanawiaj sie, kup cos dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę tylko dodać, że warto zainteresować się używanymi, które ktoś sprzedaje w Twojej okolicy, sprawdzisz sobie czy ktoś nie zatarł np.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma Makitę już ponad 18 lat... lekko nie ma czasami ta piła ale dalej chodzi. Tylko Makita 18 lat temu to była Makita..... a teraz to chyba chinol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko to chinol, nawet części zamienne jak pierścienie czy tłoki są robione w Chinach, co nie oznacza że jest to zły produkt, bo przeniesienie tam fabryki nie jest jednoznaczne z drastycznym spadkiem jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i doradztwo.Spodziewałem się tego,jeśli chodzi o marki:hi:.Decyzja podjęta.Będzie jakiś model Stihl,albo Husqvarna w okolicach 1500-1600.Wezmę część gotówka,a reszta raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...