Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 (B8) vs 2.0 (B9)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy 2.0m(B9) występują jakieś „wady fabryczne” , coś na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie ? (Roczniki,kody silnika, moc KM)

 

W B8 były problemy z imbusem pompy, opiłkowanie pompy CR , jak wiadomo w niektórych rocznikach i kodach silnika te problemy były zniwelowane . Analogicznie szukam takich informacji o B9 2.0 

 

 

Opublikowano

Silnik w 2.0 CR w B9 nie ma takich wad.  

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Silniki poprawili, ale na skrzyni można ponoć majątek stracić :/

Opublikowano

Mechatronika w B9 to 12500 zł (koszt części) + wymiana:whistling:

Opublikowano

podobno chętniej ludzie kie nowe kupują, coraz więcej tego jeździ a Niemcy projektowali  i cena niższa choć nie taka niska jak 3-4 lata temu rozpatrując nowe auto

Edytowane przez RALF76

Opublikowano

Już sam fakt 7 lat gwarancji jest atrakcyjnym argumentem.

Opublikowano

zgadza się i znajduje artykuły gdzie jakością przegonili marki europejskie a nawet niektóre japońskie,

w moim przypadku po ponad 12 latach audi różnych modeli ciężko się przerzucić na coś innego ale jak się czyta ile czasami można dołożyć kasy przy w miarę młodym aucie używanym premium to ta gwarancja 7 letnia mimo że te auta nie bardzo mi się podobają to w dzisiejszych czasach warte jest rozważenia

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 2.01.2023 o 18:09, MiruK napisał(a):

Silniki poprawili, ale na skrzyni można ponoć majątek stracić :/

Rozumiem że masz na myśli automat?

Opublikowano
Godzinę temu, fafiks napisał(a):

Rozumiem że masz na myśli automat?

Tak ...  S-Tronic , montowany praktycznie we wszystkich modelach z silnikami mniejszymi jak 3 litry, a ... i niektóre 3-litrówki też je mają :/

Edytowane przez MiruK

Opublikowano
58 minut temu, MiruK napisał(a):

Tak ...  S-Tronic , montowany praktycznie we wszystkich modelach z silnikami mniejszymi jak 3 litry, a ... i niektóre 3-litrówki też je mają :/

Ten słabszy 3.0 TDI z 218 KM (CWSB) ma s-tronic.

Opublikowano

W benzynie jest ten sam s-tronic ? (wadliwy, awaryjny itd.)

Opublikowano
27 minut temu, duzy616 napisał(a):

W benzynie jest ten sam s-tronic ? (wadliwy, awaryjny itd.)

 

jo, lepszy TIP

Edytowane przez Dev

Opublikowano
3 godziny temu, Dev napisał(a):

 

jo, lepszy TIP

Ale TIP chyba tylko jest w 3.0 ?

Opublikowano

Tylko w tym mocniejszym 3.0 TDI z 272 KM.

Opublikowano
W dniu 2.01.2023 o 18:52, RALF76 napisał(a):

zgadza się i znajduje artykuły gdzie jakością przegonili marki europejskie a nawet niektóre japońskie,

w moim przypadku po ponad 12 latach audi różnych modeli ciężko się przerzucić na coś innego ale jak się czyta ile czasami można dołożyć kasy przy w miarę młodym aucie używanym premium to ta gwarancja 7 letnia mimo że te auta nie bardzo mi się podobają to w dzisiejszych czasach warte jest rozważenia

Z tymi gwarancjami mocno bym uważał. Prawdziwe jaja zaczynają się gdy do takiej gwarancji ma dojść... Byłem świadkiem w salonie,sprawa trafiła do sądu. Pozdrawiam 

Opublikowano
Godzinę temu, DedykOOOO napisał(a):

Z tymi gwarancjami mocno bym uważał. Prawdziwe jaja zaczynają się gdy do takiej gwarancji ma dojść... Byłem świadkiem w salonie,sprawa trafiła do sądu. Pozdrawiam 

zgadza się,  ostatnio czytałem jak ludzie walczą z gpf w nowych autach koreańskiego producenta

Opublikowano
W dniu 8.02.2023 o 19:51, RALF76 napisał(a):

zgadza się,  ostatnio czytałem jak ludzie walczą z gpf w nowych autach koreańskiego producenta

Przecież tak było jl9d dawna.. :D ? Na papierze super wygląda to 7 lat. Rzeczywistość jest z goła odmienna. Albo jakieś limity Ci dochodzą (Często jest to 150 000 km) Ewentualnie możesz mieć 7 lat gwarancji ale np. na karoserie. A i tutaj się mogą dopieprzyć i mówić że źle mogła być pielęgnowana.. Miałem umowę z KIA przed nosem,gdy pojechałem z kolegą jako tlumacz tutaj w Niemczech. Kruczki,drobne druczki. Wszędzie tak jest było i będzie. Pozdro 

Opublikowano
  • Autor

Czyli lepiej iść w manuala?

 

obecnie mam b8 2.0 w manualu. Ciągną nią przyczepę kempingową i jest Ok. Ale myślę o zmianie na B9, ciągnie do automatu ale właśnie mam obawy czy wytrzyma.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.