Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 BRE choinka na liczniku i masa błędów


audia4graj
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Banan,

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Banan napisał(a):

Czy to sa błędy po skasowaniu? Żeby wykluczyć błedy spowodowane naprawą , rozpinaniem wtyczek itd 

 

 

Sprawdź kable w przelotce drzwi pasażera - tryb pracy can jeden przewód moze wskazywać że sa uszkodzone.

 

Licznik pełni funkcje gatewaya także pasowaloby na te wszystkie błędy.

 

Dodatkowo sterownik airbag do wymiany lub naprawy/kasowania - wypiałbym go dla próby bo moze on dodatkowo sieje po sieci can drivetrain

Tak błędy były kilka razy kasowane i wracają. Licznik od razu nie działał prawidłowo a kontrolka od poduszek zaświeciła się po jakimś czasie od wyjazdu od mechanika nie od razu. Sterownik był kasowany w firmie która się w tym specjalizuje i po pierwszym odpaleniu nie było błędów poduszki w każdym bądź razie nie świeciła się kontrolka od poduszek. Właśnie prawa szyba nie reaguję na przycisk (reszta działa) MK podmieniony i nic , we wtorek będę miał drugi licznik o tych samych numerach chcę włożyć na podmianie i sprawdzić czy co kolwiek zniknie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Banan napisał(a):

Licznik pełni funkcje gatewaya także pasowaloby na te wszystkie błędy

Uzupełniłem nawet płyn do spryskiwaczy i nadal pokazuje brak płynu do spryskiwaczy. Rozumiem że odepnę klemę od Aku, zamknięcie liczniki , podepnę Aku i już powinno być coś widać czy jest ok ? Czy wykonać chociaż kodowanie licznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij i tyle - nawet bez adaptacji powinno być ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2023 o 08:11, Banan napisał(a):

powinno być ok

I było ok. A okazało się że źle wpiąłem lewa wtyczkę licznika i mój stary działa i prawie reszta działa łącznie z kodowaniem centralnego zamka. Nadal nie działa szyba pasażera i problem z poduszkami. I tak się zastanawiam czy może to być wina tyłu czujników uderzeniowych? 

IMG_20230314_115503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audia4graj napisał(a):

A okazało się że źle wpiąłem lewa wtyczkę licznika i mój stary działa

Dlaczego w pierwszym poście nie napisałeś. że wypinałeś licznik?

Takie rzeczy należy napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie szybą nie działa pewnie z powodu kabli w przelotce drzwi jak nie od kierowcy to u drzwi, gdzie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został jeszcze temat poduszek , świeci się 6 czujników uderzeniowych, moduł był wypinany i kasowany i przy pierwszym uruchomieniu silnika nie było błędu poduszki na desce dopiero zapaliła się po jakimś czasie. Czy mógł paść sterownik poduszek od tak. Czy znów mogę na sprawdzenie podmienić o tych samych numerach. Nawet jeżeli będzie ok czy trzeba przepisać numer Vin auta bo coś gdzieś słyszałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Kopiujesz kodowanie ze starego i potem Adaptacja vin

 

Channel 081: Vehicle Data Learning

To start the process for vehicle data (VIN) learning, enter/save 02905 as new value.

Edytowane przez Banan
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie modułu poduszek zapalił mi się błąd 01044 . Niestety zapomniałem zapisać kodowania ze starego . Pomoże ktoś jak to poprawnie wprowadzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audia4graj napisał(a):

Po zmianie modułu poduszek zapalił mi się błąd 01044 . Niestety zapomniałem zapisać kodowania ze starego . Pomoże ktoś jak to poprawnie wprowadzić 

Masz gdzieś zapisany stary auto-scan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem tu bo wrzucałem, już ogarnięte. Poduszka zgasła, został ABS ale znalazłem tu na forum jak zakodować hamulce w module poduszek w 51 kanale. Dzięki za szybki odzew. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kontrolka ABS wróciła. Błąd 18055 i 01321 Sterownik poduszek powietrznych 000--. Błędu poduszki brak . W module poduszki w 51 kanale wpisałem 6 bo tak wychodziło z kodowania ABS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem błąd i zakodowałem na cyfrę niżej. Błędy zniknęły i do tej pory nie wróciły. Nie zgadza mi się to z kodowaniem ABS , mam 0004401 a patrząc na stronę rostech wychodzi zupełnie coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , zmieniłem te kodowanie w sterowniku poduszki błąd już nie wrócił a myślałem że powróci bo nie zgadza mi się z tym co mam zakodowane w ABS, potem obowiązki dnia codziennego. Błędów teraz brak , mógłbym tak zostawić bo wszystko działa. Tylko myślę czy mam poprawnie zakodowaną tą pompę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 nie doczekamy sie tego auto-scanu chyba....a pomocy chce. ,

 

Dzięki niemu bedzie wiadomo jaki jest numer pompy ;) bo wydaje mi się że masz Bosch 8.0 i nigdzie nie ma info jak to zakodować a juź na pewno na rosstechu  , albo spisujesz ze starej albo odis to zrobi wg wyposażenia

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...