Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Qmatis


Adam87

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Ma ktoś może jakiś inny kontakt z Qmatis?

Wysłałem mu moduł vfiz do sprawdzenia, bo nie zawsze działał i miał sprawdzić. Wysłałem 4 kwietnia i zero info. Nie odbiera telefonów.

Edytowane przez Adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku już ludzie odradzają jego moduły bo gościu zapadł się pod ziemię, jego rosyjscy koledzy zajmujący się wszystkim są odcięci, a gościu tylko tym handlował tutaj.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Langista napisał(a):

Od roku już ludzie odradzają jego moduły bo gościu zapadł się pod ziemię, jego rosyjscy koledzy zajmujący się wszystkim są odcięci, a gościu tylko tym handlował tutaj.

Jak dzwoniłem o co może chodzić, to odebrał odrazu, pytał co i jak. Więc rozmowa była normalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat u każdego wygląda tak samo, jak ma sprzedać czy odebrać od kogoś vfiz to odbiera od razu, potem kontakt się urywa a co dzieje się z tymi modułami, tylko on wie.

 

Jest tu na forum kilku użytkowników, którzy zapłacili za to a w ogóle tego nie dostali.

 

Dużo lepsze i bardziej stabilne są rozwiązania na Arduino, jak technologie ze wschodu.

Edytowane przez Langista
  • Smutek 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszesz coś więcej o tym?

Lub jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś sam poszukać bo to obszerny temat jest, inna opcja to też ColourMFA, ale to jest już sprawa dla kogoś, kto potrafi lutować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja stwożyłem coś a'la vfiz własnymi siłami. Nie ma aż tylu funkcji co ori i od ponad roku prace są praktycznie wstrzymane ze względu na brak czasu przez budowę domu. Dodatkowo ceny elektroniki wystrzeliły tak, że przestałem myśleć o ewentualnej produkcji i sprzedaży ale jeżeli jednak znaleźli by się chętni mógłbym pomyśleć i zlecić wykonanie jakiemuś chińczykowi kilku sztuk ;) Może wtedy byłaby większa motywacja aby ten projekt rozbudować ;) 

 

Obecna wersja oferuje możliwość wyświetlania parametrów w 2 górnych rzędach FISa.

- Parametry do wyboru:

  • OILP - ciśnienie oleju - potrzebny dodatkowy czujnik 
  • STFT - korekty krótkie
  • LTFT - korekty długie
  • tADV - kąt wyprzedzenia zapłonu
  • IAT - temp. w dolocie
  • MAF - przepływ
  • LBD - lambda (nie wszystkie ECU to obsługują)
  • EGT - temp. spalin - potrzebny dodatkowy czujnik EGT
  • OILt - temp. oleju
  • BST - potrzebny dodatkowy czujnik Boost lub można wpiąć się w oryginalny
  • TMP - temp. silnika
  • RPM - obroty

- wybór parametrów za pomocą rolki na MFSW.

- Możliwość ustawienia alarmów np. dla niskiego ciśnienia oleju (na razie tylko bezpośrednio w kodzie ale jest plan na menu sterowane z kierownicy).

 

UWAGA: Nie współpracuje z modułem telefonu! Jeżeli używasz oryginalnego modułu telefonu niestety nie będzie to działać. Jest plan na przejście na telematic jak ori VFIZ ale brak czasu :( 

UWAGA2: moduł korzysta z OBD więc jeżeli masz np. LPG z modułem OBD to trzeba będzie go wyłączyć. 

 

image.png.8b35cfacc74dd382897a26e0538a9d2e.png

  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję zrobić zewnętrzny wyświetlacz w miejscu zapalniczki, który pokazywał by się po jej otwarciu. Części są śmiesznie drogie do wykonania tego jak już ma się Arduino. 

 

Chciałbym za jego pomocą wgrać na osobne urządzenie oprogramowanie do odczytywania i wyświetlania danych z ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Tu akurat u każdego wygląda tak samo, jak ma sprzedać czy odebrać od kogoś vfiz to odbiera od razu, potem kontakt się urywa a co dzieje się z tymi modułami, tylko on wie.

 

Jest tu na forum kilku użytkowników, którzy zapłacili za to a w ogóle tego nie dostali.

 

Dużo lepsze i bardziej stabilne są rozwiązania na Arduino, jak technologie ze wschodu.

 

to już chyba wyłudzenie - jak macie adres to można zgłosić to odpowiednim służbom skoro brak kontaktu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Banan napisał(a):

 

to już chyba wyłudzenie - jak macie adres to można zgłosić to odpowiednim służbom skoro brak kontaktu 

Jak płatność była w formie przelewu z nic nieznaczącym tytułem, to raczej nic mu nie zrobią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jako jeden z ostatnich dostałem tego vfiza pod koniec 2021 i też trochę na niego czekalem. Później od maja do września 2022 pisałem maile bo chciałem coś zareklamować ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Dobrze, że zaproponowałem żeby wysłał mi drugi a ten mu odeślę bo tak to do tej pory nie miałbym nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Jak płatność była w formie przelewu z nic nieznaczącym tytułem, to raczej nic mu nie zrobią..

Ja nie od niego kupiłem ten moduł. Chciałem, aby mi go tylko sprawdził, bo nie zawsze działał. Czasami jak odpalilem auto, to nie działał vfiz, kierownica i radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały update..

Odezwał się 3 czerwca.

Napisał, że przeprasza ale był za granicą i niestety nie mógł się odezwać. Ok, rozumiem. 

Do tego, moduł naprawiony i koszt tam 100zł. Ok. Podałem adres... i cisza.. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zakończąc sprawę..

Vfiz został przysłany. Działa normalnie, więc wszystko ok. Kwota też nie jest porażająca, bo 100zł z kw jest ok.

Także poprostu brak czasu po stronie p. Mariusza tak działa. Szkoda, że nie napisze lub zadzwoni, że będzie to trwało i tyle. Jak najbardziej można takie coś zrozumieć.

Wiec temat do zamknięcia, a cieszę się działającym vfiz-em:guma:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i tak trochę jest nieporozumieniem, że płacisz za naprawę czegoś, co powinno być sprawne od samego początku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Co i tak trochę jest nieporozumieniem, że płacisz za naprawę czegoś, co powinno być sprawne od samego początku..

No niby tak, ale ja tego nie kupiłem bezpośrednio od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2023 o 21:20, Adam87 napisał(a):

Tak zakończąc sprawę..

Vfiz został przysłany. Działa normalnie, więc wszystko ok. Kwota też nie jest porażająca, bo 100zł z kw jest ok.

Także poprostu brak czasu po stronie p. Mariusza tak działa. Szkoda, że nie napisze lub zadzwoni, że będzie to trwało i tyle. Jak najbardziej można takie coś zrozumieć.

Wiec temat do zamknięcia, a cieszę się działającym vfiz-em:guma:

To jest jeszcze jakaś nadzieja, że będzie sprzedawał, te Vfiz? Chętnie bym przytulił:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...