Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pisk przy rozruchu spod maski w A4 B7 1.8T BFB


Nacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziś przy nagrzanym samochodzie po trasie przy rozruchu na 1 sek słychać pisk jakby od paska, psikałem preparatem pasek lecz nie pomogło. I tak przy każdym odpaleniu, napinacz z rolką był wymieniany 2 lata temu wraz z paskiem. Rolka któraś może wydawać taki dźwięk czy alternator? Na pewno nie jest to dźwięk z pompy paliwowej więc to wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego preparatu użyłeś do psikania po pasku ale to raczej był zły pomysł i nie pomoże a nawet pewnie zaszkodziło.

W 2 lata można natrzaskać bardzo dużo km przebiegu więc czas jest średni do określenia czy pasek mógł się zużyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakiej firmy był ten pasek i napinacz bo zmieniali mi to na warsztacie. Natomiast nie zawsze słychać ten dźwięk przy rozruchu jak obserwuje czasami będzie okej, a czasami nie i zapiszczy. Wrzucę film na którym słychać ten dźwięk w momencie rozruchu tylko trzeba się wsłuchać bo trwa to krótko. Jeszcze teraz kwestia czy to aż takie ważne i wymaga natychmiastowej naprawy czy na razie można dać spokój sobie aż się sytuacja nie pogorszy?

 

Bo jeśli jest to pasek wielorowkowy to bym mógł go wymienić, bo nie myślę żeby napinacz padł po takim krótkim okresie czasu? Tylko jakiej firmy nowy jak już. Chyba że to ten pasek dolny od klimy robi ten hasał, ale odpalając nawet na wyłączonej i tak słychać ten dźwięk. Bo napinacz wraz z tym paskiem wielorowkowym idzie wymienić od góry bez zdejmowania przedniego zderzaka dobrze mówię? A ten dolny napędzający klimę już nie? Chyba że z kanału dało by radę wymienić ten od klimy i jest tam dostęp po zdjęciu pampersa? Ale też w sumie ten dolny można naciągnąć od klimy z tego co się orientuje, lecz one są przecież stale napięte i to nic raczej nie pomoże... Proszę o pomoc co tu robić mam z tym fantem i z góry dzięki ;)

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic?, wymienię w ciemno na razie najwyżej sam pasek, tylko jaki kupić żeby był okej bez względu na cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2023 o 15:52, Nacek napisał(a):

Natomiast nie zawsze słychać ten dźwięk przy rozruchu jak obserwuje czasami będzie okej, a czasami nie i zapiszczy. 

Było chociaż radio wyciszyć. Nic po tym nagraniu nie można wywnioskować ale ja obstawiam napinacz łańcucha jak to w 1.8t. Jeśli tak jesto to olać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz łańcucha był robiony rok temu jakoś czasowo, a radio miałem wyłączone, lecz ciężko to telefonem nagrać mi bo dalej nie słychać. A pasek ten obecny jest jakiś jakby wytarty bo szukałem napisów po stronie zew. i nic nie ma, a widać że jest jakby taki wyślizgany od rolki napinacza, a od strony wew. pewnie wcale nie lepiej...

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nacek napisał(a):

Napinacz łańcucha był robiony rok temu jakoś czasowo

I co z tego, jak nawet nowe ori hałasują przy rozruchu.

Godzinę temu, Nacek napisał(a):

a radio miałem wyłączone

to chyba piszemy o różnych filmikach ale mniejsza z tym.

A jak odpalasz bez paska osprzętu to też piszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2023 o 22:08, przem8 napisał(a):

I co z tego, jak nawet nowe ori hałasują przy rozruchu.

to chyba piszemy o różnych filmikach ale mniejsza z tym.

A jak odpalasz bez paska osprzętu to też piszczy?

Nie próbowałem bez paska odpalać silnik, można tak nic nie uszkodzę? Nie wywali od razu mi jakiegoś Checku czy innych?

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nacek napisał(a):

Nie próbowałem bez paska odpalać silnik, można tak nic nie uszkodzę? Nie wywali od razu mi jakiegoś Checku czy innych?

Nic nie uszkodzisz, odpalaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTOSTACJA.COM

CONTI 6PK1570 ➤ CONTI PASEK 6PK1570 AUDI A4 1.8T 170KM BFB AMB BEX ➤ już od 67.00 zł ➤ - najtańsze części samochodowe premium, szybka dostawa z gwarancją.

 

 

Czy ten pasek będzie w porządku?
Zamówię jak zwale to sprawdzę, a i tak wymienię od razu.

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęgło na alternatorze czy nie stoi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem pasek i na razie czekam, ale jeszcze dopytując tak dziś się przyglądałem i ten silnik ma cały osprzęt na jednym tylko pasku? Bo ja ciągle żyłem w przekonaniu że kompresor jest napędzany oddzielnie drugim? Jak to jest, ale właśnie szukałem paska pod ten silnik do kompresora i nie ma takiego czegoś. Widocznie mnie zmylił silnik 2.0 czy 1.9tdi bo tam chyba takie było rozwiązanie? Rozjaśni mi ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...