Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaka poprawna temperatura oleju - Seat Leon 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, w związku z tym ze nie mogę znaleść na forum tematu zakładam nowy, chciał bym dopytać jaka temp oleju jest odpowiadania przy jeździe spokojnej? Wskaźnik auto gauge pokazuje mi 110 a nawet 115c

Opublikowano

U mnie w BFB jest około 100 st. C, olej Ravenol VST 5W40.

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano

Czym może być spowodowana tak wysoka temp? Dodam ze zauważyłem brak pierwszego biegu wentylatora, gdzie szukać przyczyny? Wentylator ten pierwszy bieg? Termostat? Chłodnica oleju?

Opublikowano

Jaki przebieg na tym oleju już jest? Jaki to jest w ogóle olej?

Opublikowano
5 minut temu, Langista napisał(a):

Jaki przebieg na tym oleju już jest? Jaki to jest w ogóle olej?

Przebieg 200km na nowym oleju.

olej: Qualitium protec 5w40

Opublikowano
1 godzinę temu, Frrrrr napisał(a):

Wskaźnik auto gauge pokazuje mi 110 a nawet 115c

Sprawdz ile pokazuje vcds. 

Opublikowano
28 minut temu, przem8 napisał(a):

Sprawdz ile pokazuje vcds. 

czy jesteś w stanie podpowiedzieć w której grp będzie temp oleju? czujnik jest w czujniku z poz oleju w misce? 

Opublikowano

Bloki pomiarowe są opisane.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
2 godziny temu, Frrrrr napisał(a):

Cześć, w związku z tym ze nie mogę znaleść na forum tematu zakładam nowy, chciał bym dopytać jaka temp oleju jest odpowiadania przy jeździe spokojnej? Wskaźnik auto gauge pokazuje mi 110 a nawet 115c

 

temperature masz prawidłową

Opublikowano
25 minut temu, Frrrrr napisał(a):

czy jesteś w stanie podpowiedzieć w której grp będzie temp oleju? czujnik jest w czujniku z poz oleju w misce? 

134 chyba. Przy spokojniej jeździe nie powinna być wyższa temp. oleju od temp płynu chłodniczego..

Opublikowano

przy normalnej jezdzie temperatura oleju w 1.8T jest o ok 15-20 stopni wyższa niz wody

oczywiscie wszystko zalezy od stanu silnika, oleju itd itp

Opublikowano

No to mam coś zepsute, bo nie przekracza 100stopni wtedy. Nie zasnę teraz przez to..?

Opublikowano

U mnie też przy normalnej jeździe 100 stopni nie przekracza.

Przy trochę innej niż normalna 160-180 km/h przez około 40 km jest tak jak na poniższym zdjęciu, raz tylko widziałem 115 stopni ale wtedy na zewnątrz było 35 stopni.

Screenshot_20230713-172144.png.c6c78dee0be90f0da67620100154d21a.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.