Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt założenia instalacji LPG 1.8T BFB


Sajmon89

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest teraz koszt założenia Lpg do 1.8T ? 

Czy ktoś zakładał w tym roku i mogłyby podpowiedzieć jaka instalacja i jakieś koszta poniósł...? Jestem z województwa lubelskiego i byłem zapytać w swoim mieście to krzyknął 3900zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem pod koniec 2022r to przedział 3500-4500 w zależności czy instalacja z dużym zapasem, no i kto zakłada. Taki lubelski guru od lpg to woła po 5-6tys od instalacji do 4 cylindrów 😂

Pewnie można i taniej ale z opłakanym skutkiem. Nie ma dużego wyboru w lubelskim z wyborem warsztatu z którego będziesz na 100% zadowolony - taka prawda, a i po tych polecanych z lpg forum trzeba poprawiać regulację.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w głowie przestawiło się dla kogoś kto woła 6tys za LPG do 1.8t to co on tam rzeźbi dłutem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przem8 napisał(a):

Pytałem pod koniec 2022r to przedział 3500-4500 w zależności czy instalacja z dużym zapasem, no i kto zakłada. Taki lubelski guru od lpg to woła po 5-6tys od instalacji do 4 cylindrów 😂

Czy mówisz z pewnym warsztacie z Lublina?:grin:

 

W okolicach Lublina (Konopnica) warsztat prowadzi @soul87. Z LB jest kawałek drogi, ale będzie zrobione to zgodnie ze sztuką. Również zajmuje się chiptuningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, george napisał(a):

Czy mówisz z pewnym warsztacie z Lublina?:grin:

Spod lublina. Przecież każdy trochę zorientowany w temacie wie kto jest największym kozakiem od lpg w tym rejonie 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przem8 napisał(a):

Spod lublina. Przecież każdy trochę zorientowany w temacie wie kto jest największym kozakiem od lpg w tym rejonie 😂

Wiem o kim mówisz, niemniej jednak nie wiedziałem, że znajduje się już poza Lublinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no za tyle to ja podziękuję... Wariatem aż takim nie jestem. Bardziej chodzi mi o realne ceny alceptowalne a  nie wybujałe jak z baśni Andersena. 5 tys zł to znajomy płacił za instalację LPG do jeepa 3.2 v6  2014r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tys musisz liczyć jeśli będziesz zakładać u tych z "polecanych". Podstawa to demontaż kolektora do wiercenia wkrętek i regulacja podczas jazdy na korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem na sklepach internetowych z zestawami lpg to kompletny zestaw lepszy  z butlą 1800zl same części 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc...

Już wszystko wiem założenie instalacji stag z butlą 56lit wlew pod klapką reduktorem i wtryskami do 200km to koszta 2800-3000zł 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 15:25, Sajmon89 napisał(a):

Dzięki za pomoc...

Już wszystko wiem założenie instalacji stag z butlą 56lit wlew pod klapką reduktorem i wtryskami do 200km to koszta 2800-3000zł 

 

Cena części do jedno, a robocizna w tym porządne ułożenie i wystrojenie to druga sprawa.  To drugie sprawi, że jazda na gazie będzie przyjemniejsza. :whistling: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2023 o 13:19, george napisał(a):

Cena części do jedno, a robocizna w tym porządne ułożenie i wystrojenie to druga sprawa.  To drugie sprawi, że jazda na gazie będzie przyjemniejsza. :whistling: 

Zgadzam się z tobą. Tutaj człowiek zapewniał że wystroi jak najlepiej umie. Średnio się teraz opłaca jeździć po około 7zł za 1litr Pb.  Czy silnik to przetrwa i ile na tym pojeździ tego nigdy nie wiemy. Ale większość 1.8t ma chyba gaz i jakoś to jeździ 🤔

A ceny założenia instalacji są różne... Ale jak ktoś tu pisał że i 5tys biorą jacyś działacze którzy zarobili kilka opinii pozytywnych na internecie, forum to już przesada... Bo przecież zrobią to na takich samych podzespołach dostępnych na rynku dla każdego...

 z dwuletnią gwarancją, a użytkownik pojazdu będzie miał pustkę w portfelu i efekt placebo że zakładał gaz u słynnej internetowej gwiazdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LPG forum jest mapka polecanych warsztatów STAG wraz z opiniami. Dobrze zrobiona instalacja, wraz z wystrojeniem silnikowi nie zaszkodzi. Najgorzej jak źle się wystroi, to auto tylko przysparza kłopotów.

 

 

Miałem ostatnio dziewczynę z Alfą Guiletta, inżynierzy tam wymyślili 3 różne mapy dla 3 trybów. Jakoś gościu skasował jej 7000 za założenie gazu, który 'dzialał tylko w trybie eco, w normalu działał do 5000 obr i go odcinało a w sporcie nie działał w ogóle. Komentarz gazownika? "Nie używać trzeciej mapki na gazie bo nie działa"

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sajmon89 napisał(a):

Zgadzam się z tobą. Tutaj człowiek zapewniał że wystroi jak najlepiej umie. Średnio się teraz opłaca jeździć po około 7zł za 1litr Pb.  Czy silnik to przetrwa i ile na tym pojeździ tego nigdy nie wiemy. Ale większość 1.8t ma chyba gaz i jakoś to jeździ 🤔

A ceny założenia instalacji są różne... Ale jak ktoś tu pisał że i 5tys biorą jacyś działacze którzy zarobili kilka opinii pozytywnych na internecie, forum to już przesada... Bo przecież zrobią to na takich samych podzespołach dostępnych na rynku dla każdego...

 z dwuletnią gwarancją, a użytkownik pojazdu będzie miał pustkę w portfelu i efekt placebo że zakładał gaz u słynnej internetowej gwiazdy 

Wybrałeś już warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sajmon89 napisał(a):

Czy silnik to przetrwa i ile na tym pojeździ tego nigdy nie wiemy. Ale większość 1.8t ma chyba gaz i jakoś to jeździ

Jak wszystko będzie dobrze dobrane i wystrojone to pojeździ długo. Osobiście w trochę ponad 3 lata zrobiłem 130 k km i wszystko ma się dobrze. W instalacji, poza kilkukrotną wymianą filtrów wszystko działa, nic nie było zmieniane.

O oszczędności nie będę pisał, bo drugie takie B7 bym kupił i jeszcze by zostało.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sajmon89 napisał(a):

Ale jak ktoś tu pisał że i 5tys biorą jacyś działacze którzy zarobili kilka opinii pozytywnych na internecie, forum to już przesada...

Tyle biorą w większości te polecane z lpg forum i sami sobie naganiają klientów, a część z nich nie potrafi sobie poradzić z wystrojeniem gazu w 1.8t więc o czym mowa, a jeden taki hiper gazownik z lubelskiego regulował na zewnętrznął sonde afr, a takie b6 1.8t jest w nią przeciez wyposażone. Efekt taki, że auto było niemiłosiernie przelane pod obciążeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, george napisał(a):

Wybrałeś już warsztat?

Tak przyjacielu wybrałem człowieka który to ma ogarnąć zapłaciłem 2900zl za instalację z reduktorem i wtryskami z zapasem na 200km  Instalacja stag 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał(a):

Tyle biorą w większości te polecane z lpg forum i sami sobie naganiają klientów, a część z nich nie potrafi sobie poradzić z wystrojeniem gazu w 1.8t więc o czym mowa, a jeden taki hiper gazownik z lubelskiego regulował na zewnętrznął sonde afr, a takie b6 1.8t jest w nią przeciez wyposażone. Efekt taki, że auto było niemiłosiernie przelane pod obciążeniem. 

Przyznam się nie wybrałem żadnego celebryty z forum tylko człowieka który zakłada od 15lat instalacje LPG do różnych aut i mieszka w pobliżu mojej miejscowości 🙂 

Jedna ważna rzecz nie droży się. Jak coś to dam znać za jakis rok czasu i pokonaniu 35tys km jak to się sprawuje 

Edytowane przez Sajmon89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chciałem zasięgnąć tu porady co do instalacji LPG do tego silnika ile jesteś w stanie wytrzymać na instalacji LPG, a także warsztatu który założy ową instalacje w normalnych pieniądzach . Auto ma służyć na długie trasy kupione było w 2020r z przebiegu 151tys km rocznik auta 2004 silnik BFB. Obecnie przebieg 192tys km. Audi to typowy golas z końca produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...