Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt założenia instalacji LPG 1.8T BFB


Sajmon89

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, przem8 napisał(a):

Taniocha. Zdejmował kolektor do wiercenia wkrętek? 

Tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bez zdjęcia kolektora byłby tam dostęp by wywiercić i dobrze osadzić wkrętki. Raczej każdy go ściąga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sajmon89 napisał(a):

Raczej każdy go ściąga

Hahaha. Jasne... Poza tym nie znasz fantazji monterów i miejsc gdzie robią nawierty😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Sajmon89 napisał(a):

Raczej każdy go ściąga 

Wbrew pozorom nie jest to taka oczywista kwestia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NNo nie wiem jak patrzyłem czy bym sam wywiercił bez ściągania kolektora bo to bardzo nie wygodne i też powiem szczerze nie takie to proste 🙄 Z tego co mówił to kolektor ściąga, uszczelka też jest nowa... Ale przecież przy montażu mnie nie było to mogę tylko wierzyć na słowo a z tym w dzisiejszych czasach bywa różnie 😑

 

Ale przyznam szczerze że szczęka mi opadła jak dostałem odpowiedź tutaj że założenie LPG do 1.8t 5-6tys zł 😯 i tak mi się nasuwa pytanie... czy ktoś z was jest skłonny tyle wydać ? Przecież to są już pełnoletnie silniki ze sporymi przebiegami i trzeba się liczyć z tym że w jakimś stopniu są wyeksploatowane... I nawet najlepszy guru nie zagwarantuje czegoś nadzwyczajnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Sajmon89 napisał(a):

Przecież to są już pełnoletnie silniki ze sporymi przebiegami i trzeba się liczyć z tym że w jakimś stopniu są wyeksploatowane

A co ma piernik do wiatraka? Płacisz za usługę, która ma byc dobrze wykonana. Mają być ulgi dla starszych?😄 Wiem tyle, że sam za 2900 bym tego nie zalozyl w dzisiejszych czasach, bo to jest podejrzanie tanio przy prowadzeniu legalnej działalności ale to tylko moje zdanie.

Takie pytanie jeszcze, czy z montazem lpg i regulacją wyrobili się u Ciebie w ciągu jednego dnia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 tysięcy za założenie gazu to normalna cena, o ile ktoś to zrobi prawidłowo. Sam pomyśl: graty potrzebne do tego to koszt ok 1500-2000 zł, pracy przy tym jest mnóstwo, dobry dzień na montażu butli, przewodów, wtrysków, ułożenia tego pod maską, potem drugi dzień na strojeniu jak wszystko idzie dobrze.

Wymiana sprzęgła, która w ogarniętym warsztacie zajmuje 3-4 godziny kosztuje ok 700 zł, a Ty za minimum 16 godzin ciągłej pracy chcesz 900 zapłacić? 😅 przypominam że roboczo godzina to ok 180-250 zł, zależnie od regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, przem8 napisał(a):

A co ma piernik do wiatraka? Płacisz za usługę, która ma byc dobrze wykonana. Mają być ulgi dla starszych?😄 Wiem tyle, że sam za 2900 bym tego nie zalozyl w dzisiejszych czasach, bo to jest podejrzanie tanio przy prowadzeniu legalnej działalności ale to tylko moje zdanie.

Takie pytanie jeszcze, czy z montazem lpg i regulacją wyrobili się u Ciebie w ciągu jednego dnia? 

2 dni. 

Ale byłem w warsztacie co zaproponowali cenę 3900 4000 i że zrobią to w 1 dzień 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Langista napisał(a):

5-6 tysięcy za założenie gazu to normalna cena, o ile ktoś to zrobi prawidłowo. Sam pomyśl: graty potrzebne do tego to koszt ok 1500-2000 zł, pracy przy tym jest mnóstwo, dobry dzień na montażu butli, przewodów, wtrysków, ułożenia tego pod maską, potem drugi dzień na strojeniu jak wszystko idzie dobrze.

Wymiana sprzęgła, która w ogarniętym warsztacie zajmuje 3-4 godziny kosztuje ok 700 zł, a Ty za minimum 16 godzin ciągłej pracy chcesz 900 zapłacić? 😅 przypominam że roboczo godzina to ok 180-250 zł, zależnie od regionu.

Tak masz rację sprawdziłem ceny gratów to po zniżkach 1500-1600 zł 

180zł -250zł powiadasz... 🙄 Aż z ciekawości zapytam kilku mechaników czy aż tyle biorą za roboczogodzinę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

potem drugi dzień na strojeniu jak wszystko idzie dobrze.

Tak na pewno 😛

Widać po logach jak co niektóre są wystrojone przez ten cały dzień. Autokalibracja, na trasę i jak check się nie zapalił to do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

5-6 tysięcy za założenie gazu to normalna cena, o ile ktoś to zrobi prawidłowo.

No chyba nie normalna jak za jeden dzień pracy i większość robi jeden człowiek. U mnie w mieście, cena aktualna z dzisiaj za większość gratów STAGA, z czerwonym reduktorem - 3700 zł, w jeden dzień zrobią.

No ale można i 6000 zł zapłacić jak tylko kogoś to uszczęśliwi bo dużo zapłacił i będzie miał na pewno dobrze zrobione :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pelonek1 napisał(a):

No chyba nie normalna jak za jeden dzień pracy i większość robi jeden człowiek. U mnie w mieście, cena aktualna z dzisiaj za większość gratów STAGA, z czerwonym reduktorem - 3700 zł, w jeden dzień zrobią.

No ale można i 6000 zł zapłacić jak tylko kogoś to uszczęśliwi bo dużo zapłacił i będzie miał na pewno dobrze zrobione :wink:

Wszystko zależy od regionu jak pisałem, u mnie te ceny to norma, oczywiście za dobrze wykonaną pracę, gdzie pod maską jest schludnie, wiązki ładnie ułożone, bez strachu że coś spaprane i na gazie działa ok a na benzynie w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pelonek1 napisał(a):

 

No ale można i 6000 zł zapłacić jak tylko kogoś to uszczęśliwi bo dużo zapłacił i będzie miał na pewno dobrze zrobione :wink:

do szczęścia niewiele trzeba 🙃

Edytowane przez Sajmon89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Langista napisał(a):

Wszystko zależy od regionu jak pisałem, u mnie te ceny to norma

Jak ktoś je akceptuje to za chwilę będą wyższe.

Wg mnie 4000 zł dniówki za robotę to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu mówię o dwóch dniach roboty, w których wliczone jest strojenie tej instalacji. Znajdziesz tunera, który za mniej jak 1000 zł zrobi program? Już ten za 1000 będzie zrobiony wątpliwej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Langista napisał(a):

Znajdziesz tunera, który za mniej jak 1000 zł zrobi program?

Znajdę.

56 minut temu, Langista napisał(a):

Już ten za 1000 będzie zrobiony wątpliwej jakości.

Za 2000 też tak może być.

59 minut temu, Langista napisał(a):

Ja tu mówię o dwóch dniach roboty, w których wliczone jest strojenie tej instalacji.

Mało takich którzy to robią dwa dni, w tym jeden dzień tylko stroją, no chyba że tylko mówią, że zeszło się całe dwa dni żeby tylko skroić tyle pieniędzy za montaż, a takich też nie brakuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję autorowi zlogować auto i zobaczymy jak to wszystko wygląda po założeniu.

 

Pomijam już kwestię samej instalacji, prowadzenia przewodów, elektryki, średnic itp.

 

Ps: serio w waszych okolicach do 4 garów biorą 6 koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, whyduck1 napisał(a):

biorą 6 koła

Ja napisałem, że jest jeden taki co koło tylu bierze do 1.8t. Tak to od 3500 średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, whyduck1 napisał(a):

A ja proponuję autorowi zlogować auto i zobaczymy jak to wszystko wygląda po założeniu.

 

Pomijam już kwestię samej instalacji, prowadzenia przewodów, elektryki, średnic itp.

 

Ps: serio w waszych okolicach do 4 garów biorą 6 koła?

Tu gdzie mieszkam jest lipa Nie ma tu bardzo konkurencji do zakładania instalacji LPG kiedyś było kilka firm teraz zostało raptem 2 i dyktują warunki. Po konsultacji usłyszałem cenę 3700 - 4200 zł, czas założenia 1dzien. Będąc na zakładzie przyjżałem się jak wygląda nowo założona instalacja w dwóch autach co tam stały przyznam szczerze nie wyglądało to artystycznie pięknie jednak wszystko było zaizolowane i przypięte by się nie dyndało w czasie jazdy.   A jak nie chcesz u nich zakładać to musisz jechać gdzieś dalej np do Siedlec Lublina, Białegostoku.  Mi się udało znaleźć zakład który oszacował koszta założenia na 2800-3000zł po konsultacji dobraliśmy reduktor kme z zapasem na 200km,  wtryski STAG AC W02   butlę 56lit  i komputer STAG - 4 QBOX...   Kiedyś w passacie miałem zakładaną instalacje LPG przez zakład w miejscowości Łucka zaraz za lubartowem i nie powie w 1.8t chodziło to dość dobrze przebieg zrobiony na LPG to 140tys km serwis praktycznie żaden bo sam zmieniałem filtry LPG a kalibracja robiona co 30tys km 

 

Po zadaniu zapytania tu na forum o kosztach założenia instalacji LPG i usłyszeniu że 5tys biorą i to odpowiednia cena bo za 5tys to będzie dobrze zrobione... To myślę czyste szaleństwo!!! Koszt gratów LPG 1700zl 3300zł za robotę którą zakład ogarnia w jeden dzień no to jest szaleństwo 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie że 5tys  to dobra cena i odpowiednia za dobrze założona instalację LPG do 1.8t... 

W takim razie niech się ktoś pochwali wrzuci zdjęcia jak to jest artystycznie pięknie zrobione u niego za tą cenę i jakie podzespoły (części)  LPG zostały użyte 🤔

 

Wtedy przynajmniej będziemy mieli porównanie czy warto tyle zapłacić...? I czym to tak naprawdę się różni ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...