Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie haka w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Też nie mam tego pliku w menadżerze plików w VCP. 

Próbowałeś za pomocą ODIS?

Opublikowano

image.png.436365e367cd55bcd035d1d0831d7d54.png

 

a ten Ci nie podejdzie? tak samo był stosowany w A4

Opublikowano

Ladowanie pliku ...
mlb_ahk_8w1907383c.zdc
Generation: 2
Nawiazywanie komunikacji ...
8W5907383D  J345  Anhaenger    
Zadanie uploadu ...4K_8W_1D4_1D9_1M9
Blad zapisu pamieci: 18 Operacja CAN_switch_diag_session_UDS 12 Podfunkcja nie wspierana
Blad wykonania.
================Ladowanie pliku ...
mlb_ahk_8w1907383c.zdc
Generation: 2
Nawiazywanie komunikacji ...
8W5907383D  J345  Anhaenger    
Zadanie uploadu ...4K_8W_1D4_1D9_1M9
Blad zapisu pamieci: 18 Operacja CAN_switch_diag_session_UDS 12 Podfunkcja nie wspierana
Blad wykonania.
================

b9_1.png

Opublikowano

no to chyba zostaje odis, albo napisac do supportu vcp czy nie maja gdzieś pliku pod 8w5...

Opublikowano

To pisanie do supportu, to takie alibi. Nie wiem ile razy już pisałem o pliki i czasem odnoszę wrażenie, że nie bardzo im na tym zależy?

Opublikowano

Prawda, ale niby zawsze można napisać, a może odpiszą i będzie plik. Jak nie to można popytać kogoś kto ma odisa i takie auto czy nie zgra XMLi i podrzuci (vcp też może wgrać pliki xml wzięte z odiasa) a ostatecznie pojechać autem do kogoś kto ma odisa i zrobić to na miejscu za jakieś tam PLNy zapewne.

Opublikowano

Pewnie, zapytać mie zaszkodzi i nic nie kosztuje. Ja do dziś czekam na pliki z supportu?

 

Opublikowano

Ani odis ani VCP nie dają rady. ODIS wyrzuca błąd ERP0237E podczas procedury SVM

Opublikowano

Wywala Ci ten błąd bo wyposażenie (sterownik) nie pasuje do VINu.

Opublikowano

wrzuciliśmy na podmiane sterownik 5h2907383  i parametr z passata, guzik sie zaświecił ale kula nie zwalnia się. Słychać cyknięcie przekaźnika w sterowniku i odzywa się mechanizm haka ale nie zwalnia go.

Opublikowano
27 minut temu, turzol napisał(a):

wrzuciliśmy na podmiane sterownik 5h2907383 

Zakodowaliście w bajcie 6 platformę MLBevo?

Screenshot (363).png

Opublikowano

Problem w tym że nie da sie kodować bo żąda dostępu upoważnionego.

Opublikowano

SFD czy normaly login?

Opublikowano

Sterownik po odblokowaniu dostepu SFD  i tak wołał o kod upoważniony.

Opublikowano

Ale to sterownik 69 woła o kod dostępu?

Opublikowano
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Ale to sterownik 69 woła o kod dostępu?

Tak, sam byłem zdziwiony. Zrobiłem tych haków kilkadziesiąt i pierwszy raz mi się zdarzyło takie coś.

Opublikowano

Dziwna sprawa?

Opublikowano
25 minut temu, turzol napisał(a):

Sterownik po odblokowaniu dostepu SFD  i tak wołał o kod upoważniony.

Może odblokowanie nie powiodło się. SFD Token generowany jest z VINu i nr sterownika. Jak przełożyłeś sterownik z Passata VIN się nie zgadza. Takie moje przypuszczenia, może się mylę.

Opublikowano

Ok okazuje się że błąd który dawał Odis na sterowniku 8W5 oznacza niezgodnosc Hardware z resztą auta. Po prostu za nowy sterownik, po podmianie sterownika na 8W1 i jego parametryzacji hak ruszył od strzała. 

Opublikowano

Super, dzięki za info.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.