Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie haka w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kurde tego to nie wiem.
Można to jakoś sprawdzić ?

Opublikowano

Zamontować w aucie i sprawdzić jaki zestaw danych jest zainstalowany.

Opublikowano

Jest zamontowany w aucie.
Taki wyput z VCDS wystarczy?
Address 69: Trailer (J345)       Labels:| 5H0-907-383.clb
   Part No: 8W1 907 383 
   Component: Anhaenger     H05 0011  
   Coding: 0100000202000000
   Shop #: WSC 00000 640 591366
   ASAM Dataset: EV_TrailFunctGener2Hella 001026
   ROD: EV_TrailFunctGener2Hella_VW37.rod
   VCID: 7EAE933A7072223AFD6-802A



 

Opublikowano

Twój klon nie potrafi sczytać zestawu danych.

Opublikowano

Mam oryginalny HEX v2. 
Co wiecej moglem zmienic dlugie kodowanie w module 69.

Edytowane przez zaak_

Opublikowano

Tam powinna być zawarta informacja odnośnie zestawu danych.

 

Screenshot_20250609_155853_Drive.jpg

 

W dniu 9.06.2025 o 16:01, zaak_ napisał(a):

Mam oryginalny HEX v2. 

Jaką masz wersję zainstalowaną?

Opublikowano

25.3.1. Jednostka Zarejestrowana w Ross-tech.
Na innych modulach w samochodzie czyta dataset number ale na tym uzywanym nie.
 

Opublikowano

Sprawdź w rozszerzonych informacjach sterownika.

Opublikowano
15 minut temu, zaak_ napisał(a):

25.3.1. Jednostka Zarejestrowana w Ross-tech.
Na innych modulach w samochodzie czyta dataset number ale na tym uzywanym nie.
 

Jak załatwisz kabel enet to mogę wgrać dataset zdalnie.

Opublikowano
36 minutes ago, Muskel1 said:

Sprawdź w rozszerzonych informacjach sterownika.

 

69_advanced_id.PNG

Opublikowano

Wygląda jakby nie miał żadnego zestawu danych.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam 

Zdecydowałem o montażu haka nie ori tylko Steinhof z kulą wypinaną pionowo i do tego wiązka z modułem uniwersalna , może ktoś podpowie gdzie najlepiej wpiąć się w wiązkę ?

Wczoraj troszkę poszukałem udało mi się teoretycznie znaleźć wszystkie kabelki od świateł ...ale tylko przy otwartej klapie bagażnika , są to przewody które zasilają lampy w zderzaku ale po zamknięciu klapy znika zasilanie na tych przewodach zostaje tylko przeciwmgielny i wsteczny i teraz pytanie gdzie szukać kierunków , stopu i pozycyjnych ? będę wdzięczny za podpowiedź 

Przy szukaniu przewodów znalazłem takie wolne kostki , do czego nie wiem 

IMG_20250720_080852.jpg

20250713_152622.jpg

IMG_20250720_080846.jpg

Edytowane przez skwaru 23

Opublikowano

Panowie udało mi się trochę wygrzebać potrzebuję tylko żeby mi ktoś potwierdził czy mam racje 

czy wiązkę haka powinienem wpiąć w następujący sposób 

Złącze 17B

Pin 5 - kierunek prawy

Pin 7 - pozycja prawa

Pin 4- stop lewy

Złącze 17A

Pin 14 - kierunek lewy

Pin 4- pozycja lewa

Pin 3 - stop prawy 

20250723_190114.jpg

Opublikowano

1 @skwaru 23, ale to jest modul komfortu (modul 46, zwany BCM2) a nie modul haka. Haka nie podpinasz bezposrednio pod BCM2 tylko pod modul 69 - modul rozpoznawania przyczepy.


2 @Muskel1 @kaju wymienilem modul przyczepy na taki zdemontowany z A4 b9. Nie musialem nic parametryzowac ani kodowac, zagral plug and play. 
W module BCM2 tez nie musialem zmieniac tego jednego kodowania (nie zrobilem tego ze wzgledu na SFD2) 
Dziekuje panowie. Kaju dzieki za wiazke! :)

Opublikowano
W dniu 23.07.2025 o 06:17, skwaru 23 napisał(a):

do czego nie wiem

do ori modułu haka. brakuje tam wiązki do przycisku i dodatkowych zasilań - mam to w swojej ofercie:

 

VAG-INSTAL.COM

Wiązka przycisku zwalniającego hak do Audi A5 F5 (2016-2019) | Wiązki wyposażenia Audi \ A5 \ 2016-2019 (F5) | Produkcja i sprzedaż NOWYCH wiązek elektrycznych do doposażenia...

 

do tego przycisk, ori moduł, ori hak i masz jak należy...

Opublikowano
W dniu 24.11.2023 o 21:16, Muskel1 napisał(a):

Kod SVM powoduje wykonanie kodowania we wszystkich niezbędnych sterownikach oraz dokonanie na końcu dokumentacji wstecznej w bazie danych Audi. Odbywa się to automatycznie onlie po wprowadzeniu kodu SVM. Pracownik serwisu czyta instrukcje na monitorze i klika tylko na dalej, nie wiedząc nawet co i gdzie ODIS zmienia. Po takim kodowaniu z SVM auto jest zakodowane tak, jakby wyjechało z fabryki z hakiem. 

Kodując VCDSem musisz w każdym koniecznym dla haka sterowniku kodować "na piechotę".


Zakupiłem nowy moduł haka z kodem SVM. Moje auto zostało jednak przeze mnie doposażone w tylne radary, kamerę 360, etc. Czy ktoś orientuje się, jak wygląda sprawa z kodowaniem w ASO? Czy te dodatkowe moduły zostaną uwzględnione przy kodowaniu. A może lepiej sobie odpuścić ASO i po prostu samemu zakodować moduł?

Opublikowano

Kod SVM dołączony do sterownika haka dotyczy tylko wykonania kodowania haka (online). Jeżeli doposażyłeś inne elementy, które wymieniłeś, nie zostaną one uwzględnione w tym SVM. Nie ma oficjalnie kodu SVM na doposażenie Audi Side Assist oraz kamer 360°, bo Audi takiego doposażenia nie przewidziało i zatwierdziło oficjalnie. Kodowanie doposażonych elementów musisz wykonać sam "na piechotę".

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Dzięki za info Muskel.
W takim razie chyba nie ma sensu płacić za kodowanie w ASO, skoro i tak ostatecznie będę musiał sam kodować.

Opublikowano

No nie ma sensu. Dodatkowo jeżeli radary, które zakupiłeś, są używane i nie pochodziły z A4 tylko np. z A5 czy Q5, to będziesz musiał do nich wgrać odpowiednią parametryzację pod A4. 

Edytowane przez Muskel1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam problem z modułem haka, który zakupiłem. Nie mogę się z nim połączyć zarówno VCDS-em, jak i VCP - brak komunikacji. Moduł jest nowy, bez parametryzacji. Wiązka jest oryginalna, podłączenia robiłem według schematów ELSA. Wszystko sprawdziłem już trzykrotnie i podłączenie wydaje się być prawidłowe. Sygnały CAN oraz zasilania/masy są doprowadzone prawidłowo. Zastanawiam się, czy nie kupiłem niewłaściwego modułu. Ma on oznaczenie 8W1 907 383 A, co sugeruje, że jest to moduł do polifta, a moje auto jest przedliftowe. Może ktoś przerabiał podobny temat?
hak1.jpg.deae270bb2681e106fb25f8dfbaaacf1.jpg

 

hak2.jpg.80d88db12cac2ee4ae7b1b5bf2ef7cb9.jpg

 

 

EDIT: Przycisk do wysuwania haka podświetla się po otwarciu klapy bagażnika, ale nie reaguje na wciśnięcie.
VCDS nie pokazuje żadnych błędów na CAN-ie.

Edytowane przez zertaul

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.