Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie haka w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 19.12.2023 o 22:46, Muskel1 napisał(a):

Zrobiłeś gdzieś zwarcie i bezpiecznik spaliło.

Ok znalezione . Spalony bezpiecznik był ale nie miało to związku z montażem wiązki haka. Sprawdziłem skany wcześniejsze i ten błąd już był .

 

 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 12.09.2023 o 12:32, Muskel1 napisał(a):

Najwidoczniej.

 

Wrzuć pełny auto-scan.

Witam po dlugiej przerwie. W koncu dzis sie dokopalem do tego zeby zrobic scan. PDC po podlaczeniu przyeczepki nadal dzialaja. nie jest to jakos specjalnie uciazliwe ale wolal bym zeby jednak nie wlaczaley sie po podlaczenou przyczepki

 

wrzucam autoscan  w zalaczniku

 

 


 

Log-WAUZZZF41KA094332-95320km-59229mi.txt

Opublikowano

W sterowniku 09

w bajcie 36 deaktywuj bit 4

 

 

Edytowane przez Muskel1

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 12.12.2023 o 21:09, robson760 napisał(a):

Błąd w podłączeniu can raczej odpada bo to sprawdzałem wczoraj i tak naprawdę wszystko działało do chwili wciśnięcia pedału hamulca ( tzn światło działa, ale wyskakuje błąd ) . Pewnie jest jakiś błąd w kodowaniu , tylko gdzie ??

I jak tam, zdziałałeś coś w temacie?

Opublikowano

Witajcie.

Stało się.  Przesiadłem się do audi. Bez haka. No to montaż. Steinhof + wiązka dedykowana. Po montażu światła działają. Ale....

Pojawiła się usterka: Audi pre sense! Usterka! Udaj się do serwisu.

Czy to przez to że nie zrobione kodowanie i po zakodowaniu błąd zniknie? Nie mam, nie znam się na klonach,  kablach itp....

Proszę o pomoc.

Opublikowano

Od kiedy po doposażeniu ma bez kodowania zadziałać?

Opublikowano
51 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Od kiedy po doposażeniu ma bez kodowania zadziałać?

Światła działają, to już coś. Domyślam się że kodowanie pozwoli systemowi rozpoznac przyczepke/bagażnik i uwzględnić to przy cofaniu, esp, ABS itp....

Zmartwiło mnie pojawienie się tego błędu. Czy to ma związek z nowym sterownikiem w systemie czy może coś źle podłączyłem albo uszkodziłem.  Wiem, drugie i trzecie zawsze mogą zaistnieć...bardziej liczyłem że usłyszę od Was: to norma, trzeba kodować.

Trochę mi morale spadły, auto od piątku w moich rękach, wczoraj info o limicie 1000 km z uwagi na awarię adblue,  myślę ok, zawszee mogło się wydarzyć. Dziś po montażu haka i wiązki kolejną awaria.....poprzednie auto 80k km i jedyna awaria to jeden czujnik pdc w ciągu 5 lat....

Wiązka i moduł z firmy ECS Electronics [AU068H1] - AU068H1 A4 A5 web (1).pdf

Opublikowano

Jak widzisz w instrukcji kodowanie jest wymagane.

Opublikowano
12 minut temu, Kerim08 napisał(a):

Światła działają, to już coś. Domyślam się że kodowanie pozwoli systemowi rozpoznac przyczepke/bagażnik i uwzględnić to przy cofaniu, esp, ABS itp....

Zmartwiło mnie pojawienie się tego błędu. Czy to ma związek z nowym sterownikiem w systemie czy może coś źle podłączyłem albo uszkodziłem.  Wiem, drugie i trzecie zawsze mogą zaistnieć...bardziej liczyłem że usłyszę od Was: to norma, trzeba kodować.

Trochę mi morale spadły, auto od piątku w moich rękach, wczoraj info o limicie 1000 km z uwagi na awarię adblue,  myślę ok, zawszee mogło się wydarzyć. Dziś po montażu haka i wiązki kolejną awaria.....poprzednie auto 80k km i jedyna awaria to jeden czujnik pdc w ciągu 5 lat....

Wiązka i moduł z firmy ECS Electronics [AU068H1] - AU068H1 A4 A5 web (1).pdf

Jest tak jak napisał @muskel, po doposażeniu samochodu w hak musisz wykonać kodowanie. O nie jest żadna awaria , w instrukcji montażu wiązki i haka producenci (odpowiedniej klasy)  nawet o tym piszą 

Opublikowano
4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Jak widzisz w instrukcji kodowanie jest wymagane.

Dziękuję za odpowiedź.

Czy zrobić jak w instrukcji czy według Twoich zalece?

Edytowane przez Kerim08

Opublikowano
Teraz, A4B9 napisał(a):

Jest tak jak napisał @muskel, po doposażeniu samochodu w hak musisz wykonać kodowanie. O nie jest żadna awaria , w instrukcji montażu wiązki i haka producenci (odpowiedniej klasy)  nawet o tym piszą 

Dziękuję.  Trochę mnie uspokoiliście.

Opublikowano

Wrzuć pełny auto-scan. 

Opublikowano
W dniu 22.02.2024 o 21:48, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan. 

Mam auto-scan. 

Nic nie kasowałem, tylko skan i tyle. (jaki przebieg mi się trafił :) )

Wszystko na czerwono. Czy jest to związane z faktem że rozładował mi się całkowicie akumulator w niedzielę. Tak swoją drogą nie mam pojęcia dlaczego. Dzień wcześniej został wypięty moduł od haka. Po podładowaniu moduł podłączyłem go z powrotem. Wcześniej nic takiego się nie działo. Czy vcds może wskazać co go rozładowało?

Pozdrawiam

Log-WAUZZZF43HA114573-150000km.txt

Opublikowano

1. Naładuj akumulator.

2. Skasuj wszystkie błędy

3. Wykonaj na nowo Auto-Scan i go wrzuć.

Chodzi o to, aby sprawdzić, które błędy powróciły.

Opublikowano
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

 

już mniej czerwonego :)

Log-WAUZZZF43HA114573-150000km.txt

Edytowane przez Kerim08

Opublikowano

Masz rozładowane aku i napięcie przy kilku sterownikach rzędu tylko 7,6 V.
Musisz najpierw naładować aku. Bez tego nie masz co diagnozować.

Opublikowano

Może teraz będzie Pan mógł powiedzieć coś więcej. Będę zobowiązany.

Pomiędzy pierwszym a tym skanem "zrobiłem" modyfikacje według Pana wskazówek w tym wątku. Nie udało się w 69. nie było takiej możliwości..

Jutro będę mógł zrobić screeny co tam mam w tym 69. 

Pozostałe błędy, według mnie, to chyba do wątku ze sterownikiem adblue...?

Log-WAUZZZF43HA114573-150025km.txt

Edytowane przez Kerim08

Opublikowano

Aktywowałeś w sterowniku 19 na liście urządzeń sterownik przyczepy 69?

 

 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Sterownik przyczepy wcześniej nie był dodany - dodałem.

W sterowniku 03 mam takie coś:

image.png.55c69a779fbed275b851727ac2fb5be9.pngimage.png.52f0c2695bb5b0033bc02955fed903d4.png

W sterowniku 69 takie coś:

 

image.png.b169cb28bfd983cebfe6dd810f6e0831.png

 

Pozostałe błędy mogą wynikać z powodu:

- problemu z adblue - pozostało 550 km (czy tam nie ma jakiegoś zwarcia?)

-  widzę że jest dograne oprogramowanie pod AA/CP a nie mam drugiego portu usb

 

Podpięty bagażnik na rowery - wszystko świeci jak należy, na wsteczny kamera działa i nie piszczą czujniki - jest chyba OK już wszystko.

 

Log-WAUZZZF43HA114573-150048km_3.txt

Edytowane przez Kerim08

Opublikowano

W sterowniku 69 w bajcie 1 otwierasz dolną zakładkę (bit 4-7) i wybierasz pozycję "Tryb zasilacza sieciowego, aktywne".

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.