Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie spalanie na lpg


pmac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Założyłem instalację Stag 4 Q box Basic. Czy średnie spalanie na poziomie 12-13 l/ 100 km jest normą czy coś szukać w regulacji? Dodam że styl jazdy normalny bez pałowania ale i bez specjalnego oszczędzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo jak na ośkę, no chyba że bardzo dużo po mieście jeździsz to tyle może palić.

Zrób loga 2+33 na LPG to będzie widać czy trzeba coś regulować, dodatkowo odczytaj wartość z grupy 32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pelonek1 napisał(a):

Zrób loga 2+33 na LPG to będzie widać czy trzeba coś regulować, dodatkowo odczytaj wartość z grupy 32.

Mam vaga ale nie bardzo wiem jak zrobić takie logi. Jak możesz bardziej opisać jak to zrobić. rozumię że wchodzę w bloki pomiarowe i.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pmac napisał(a):

Mam vaga ale nie bardzo wiem jak zrobić takie logi. Jak możesz bardziej opisać jak to zrobić. rozumię że wchodzę w bloki pomiarowe i.... 

W dziale diagnostyka masz opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki 2 x 20 km dziennie do pracy plus drobne podjazdy typu szkoła sklep po kilka km. Koła 205/55 r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. zrobiłem logi statyczne na LPG 2+33(mam nadzieje że dobrze gdyż to był mój debiut) jak ktoś może rzucic okiem jak to wygląda. auto chodzi ogólnie ok tylko spalanie 13l/100 km i czasem obroty zafalują przez moment nieznacznie. dynamiczne bedą jak znajde chwile

statycznylpg.CSV

Zawartość dodana 2 minuty później

grupa 32

lambda -0,4%

lambda 2,3%

Zawartość dodana 14 minuty później

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Zawartość dodana 0 minut później
W dniu 25.10.2023 o 13:12, pelonek1 napisał(a):

Zrób loga 2+33 na LPG to będzie widać czy trzeba coś regulować, dodatkowo odczytaj wartość z grupy 32

Jak możesz to rzuć okiem na te logi. Dynamiczne dorzucę później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz krótkie odcinki i tyle może palić. W tych logach co wrzuciłeś oraz w odczycie z grupy 32 wygląda wszystko ok.

Mój w quattro pali około 11,5 l / 100 km tylko że ja dużo tras jeżdżę.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak zrobię to wrzucę jeszcze dynamiczne to jak możesz to oceń tak dla świętego spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pmac napisał(a):

Ok. Jak zrobię to wrzucę jeszcze dynamiczne to jak możesz to oceń tak dla świętego spokoju

Jak już statyczne zrobiłeś to trzeba było od razu zrobić dynamiczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało sie dzisiaj zrobic te logi dynamiczne

d1.jpg

d2.jpg

d3.jpg

d4.jpg

Zawartość dodana 0 minut później

dynamicznylpg.CSV

Zawartość dodana 2 minuty później
19 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

Jak już statyczne zrobiłeś to trzeba było od razu zrobić dynamiczne :wink:

dzisiaj zrobiłem. oceń jak możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, coś tam można doregulować ale tragedii nie ma. Na pewno po regulacji nie będzie mniej palił tylko bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Pewnie tak ma palić i już. Tylko nie wiem co myśleć o opiniach osób które mówią że ten sam silnik pali im max 10,5 LPG /100km. Może temperatura załączania gazu jest ustawiona na 70 stopni i tego co po odpaleniu jedzie na Pb nie odlicza to tak będzie palił😉

Zawartość dodana 2 minuty później

W moim przypadku przy takiej temp. zewnętrznej przełącza się na gaz po ok 1,5-2 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pmac napisał(a):

W moim przypadku przy takiej temp. zewnętrznej przełącza się na gaz po ok 1,5-2 km. 

To i tak długo, mój BFB rano przy temp około 2-4 st. C przełącza się po 700 m bo tyle mam do przedszkola gdzie syna zawożę. Jaką masz ustawioną temp. przełączania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pmac napisał(a):

mówią że ten sam silnik pali im max 10,5 LPG /100km

Tyle to pali średnio 2.0 alt. Zużycie i jakość komponentów lpg zapewne też ma jakis wpływ na spalanie.

U mnie jest rozstrzał od 11,5 do 13,5 w zależności ile miasta i ile razy miodu dostanie, a lekko raczej nie ma (moc grubo ponad 200KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 18:28, pelonek1 napisał(a):

Jaką masz ustawioną temp. przełączania?

Wiesz co że nie pytałem gazownika jaka była ustawiona. Z tego co raz z nim rozmawiałem to mówił że do Japończyków zawsze wyższą ustawia niż do Niemców. Sprawdzę to napisze. Coś mi się kojarzy że chyba przy wcześniejszym aucie była mowa o 30-35 stopni

 

W dniu 28.10.2023 o 18:28, pelonek1 napisał(a):

Jaką masz ustawioną temp. przełączania?

42 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pmac napisał(a):

42 stopnie

Dobrze jak tak, ja mam 40. Do spalania się raczej przyzwyczaj. Zatankuj kiedyś do pełna przed jakąś trasą i po trasie zatankuj na tej samej stacji i zobacz ile spali.

Zawartość dodana 4 minuty później

Tragedii nie ma jak pisałem wyżej ale mógłbyś też coś doregulować tą instalację bo masz lambda w gr. 33 od -9 do +9 pod obciążeniem, najlepiej by było w okolicy 0 ale +/-5 też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że jest ten temat to powiedzcie mi jak jeździcie aby robić takie spalanie. Nie pytam złośliwie, może mi pomożecie co robię nie tak bo u mnie po mieście przy jeździe krótkich odcinków spalanie rzędu 17-18l gazu to norma. Auto delikatny plus od serii, 220 koni. Nie ukrywam, że nie jeżdżę do 3000 tylko normalnie, tak powiedzmy żwawo. Co może być nie tak? Nie wychodzą żadne błędy, auto po strojeniu również nie zaniepokoiło niczym. Oczywiście silnior to bfb i napęd na 4 buty w b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, byqu napisał(a):

jeździe krótkich odcinków spalanie rzędu 17-18l gazu to norma

Spalanie z dystrybutora czy z fisu?

Może masz nieszczelną instalacje albo poprostu jest trocha zalany na lpg i stąd takie spalanie. U mnie raz wyszło średnie 17l ale to przy strojeniu gazu i prawie non stop pałowane pod 200 i w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...