Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe paliwo E10 na stacjach benzynowych od 2024r


ztiuszcz

Rekomendowane odpowiedzi

3 minut temu, NelsonPL napisał(a):

Po długim czasie wyjdzie różnica jak ci przyjdzie naprawiać auto...

Na rządowej stronie to wyczytałeś? Coś konkretnego się zepsuje? Czy tak po prostu piszesz i siejesz zamęt, jak te wszystkie pismaki w internecie? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Po długim czasie wyjdzie różnica jak ci przyjdzie naprawiać auto.

A co według ciebie będzie trzeba naprawiać, z powodu E10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zdecyduje co naleje do baku. Sporo czytałem i oglądałem na ten temat i  dlatego nie ryzykuje i nalewam 98-ke. Przy okazji spalanie spadło o 1 l na 100km

Sprawdziłem to dokładnie (kilka tankowań i trasa):cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NelsonPL napisał(a):

Sporo czytałem i oglądałem na ten temat i  dlatego nie ryzykuje i nalewam 98-ke.

To widocznie same bzdury czytałeś.

Podaj link jakiś, bo jestem ciekaw kto wypisuje takie brednie siejąc propagandę.

1 godzinę temu, NelsonPL napisał(a):

Przy okazji spalanie spadło o 1 l na 100km

W to akurat nie chce mi się wierzyć, 98 nie ma, aż takiego wpływu na spalanie.

Chyba, że jak jeździłeś na 95 to wciskałes gaz do oporu, a teraz na 98 ledwie "muskarz pedał gazu".

Napisz jaki masz silnik, tak przy okazji?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą benzynę tankować do A4B6 1,6 8V silnik ALZ 102KM 74kW ? Wg książki należy E95. Teraz po dobrej zmianie co tankować, żeby nie uszkodzić auta? Tych silników akurat jest niewiele,ale są np w A4B7 kombi,więc jest problem.THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność Tomku w swoim domku 😋 W sumie to tak nie do końca no ale...

Ps

Na kontrakty na kukurydzę dopiero namawiają więc te do 10%  jak się pojawi to może za dwa lata i nie ma co sr** żarem. Raczej nie mamy tyle towaru by te 10 % uzyskać tak z dnia na dzień. Na 2 stacjach sprawdziłem to maja 6%.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieterb napisał(a):

Na 2 stacjach sprawdziłem to maja 6%.

Czyli wszystko się zgadza, E10 to dodatek DO 10% BioEtanolu, a 6% w sam raz mieści się w tej normie. :naughty:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelsonowi spalanie spadło bo 98 droga i nie depta tak :polew:Ja od 2 lat jeżdżę na 98 i spadku o litr nie zauważyłem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji jak temat tak jedzie dalej to zapytam, ile tej wody potrafi się tam skroplić mając nawet te 10 % etanolu, jak myślicie? Bo może sam powinienem panikować 😆

Ja tu co inne wyczytałem że to paliwo staje się mniej kaloryczne przez te biododatki tylko tyle albo aż tyle.

6 minut temu, Rob@k napisał(a):

Nelsonowi spalanie spadło bo 98 droga i nie depta tak :polew:Ja od 2 lat jeżdżę na 98 i spadku o litr nie zauważyłem. 

Ja w innym audi nawet zauważyłem swego czasu wzrost

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się wierzyć że o jeden litr spadło spalanie na 98 ale niech Ci tam będzie ważne że Ty widzisz różnicę 

 

kiedyś zauważyłem że w kosiarce w po wlaniu 98 szybciej się wypala co by wskazywało że wiecej spala paliwa 98 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Przy okazji spalanie spadło o 1 l na 100km

:shock3:

:grin::grin::grin:

Nie wiem co wciągasz, ale odstaw to g.wno bo mózg niszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości, aby między starą benzyną 95E5 a 98E5 był 1 litr różnicy w spalaniu, ponieważ oba paliwa mają taką samą wartość opałową.

 

Tu cytat: 

"Z informacji uzyskanych ze stron koncernów paliwowych benzyna 95 oktanowa i 98 oktanowa nie różni się wartością opałową a jedynie wyższą liczbą oktanową."

Screenshot_20240128_102527_Chrome.thumb.jpg.c824633a92afc6f689d3e3e395713856.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jak by litra mniej paliło to by nikt nie jezdził na 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakiś czas lub może już nawet jest to aktualne (ja nie widziałem/nie słyszałem) wymyślą jakiś dodatek do benzyny, który będzie miał za zadanie neutralizować tą podwyższoną zawartość bio i wtedy każdy kto będzie miał wątpliwości takie cudo będzie mógł aplikować przy tankowaniu.😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno takiego dodatku itd  Więc opłacalne będzie zwyczajnie tankowanie 98-ki

Nikt się nie będzie bawił w dodatki.:mysli:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 15:04, longer_xd napisał(a):

Jak nie nowy ład to nowe paliwo. Generalnie wychodzi na to, że benzyniaki Audi bez problemu mogą jeździć na E10, może poza pierwszą generacją wtrysku bezpośredniego (tak podają rządowe strony), przy czym możemy oczekiwać wyższego spalania na nowej 95, więc pewnie więcej kierowców zacznie sięgać po PB98.

 

Nie mam webasto, ale aż ciekaw jestem na jakiej podstawie stwierdzono, że w jego przypadku paliwo E10 jest nieodpowiednie.

Jeśli szukać w tym wszystkim plusów - jeśli ktoś marzył o webasto, za chwilę może się okazać, że modzik będzie nieco tańszy :D

Nie mam webasto,ale miałem do czynienia z palnikami na olej opałowy,i tam najważniejsza była dysza: np 1,0 gal/h o pewnym kącie rozpylenia. Pewnie w Webasto jest też jakaś dysza przez którą pod  odpowiednim ciśnieniem paliwo jest tłoczone .Musi dojść do zapłonu w określonym czasie,inaczej po kilku sekundach sterownik wyłącza palnik.Zamiast oleju napędowego niektórzy stosowali kiedyś opałowy (tańszy ale nieodpowiedni, zbyt suchy,dla tdi ).Kiedy palnik nie startował,jedną z przyczyn była zatkana dysza,choć po drodze było 4 filtry (jeden w samej dyszy na stałe).Z "bio" benzyną pewnie jest podobnie.Stąd ,pewnie w autach z webasto taka ostrożność co do paliwa i jego parametrów.Można ostatecznie webasto wyłączyć,albo zasilać "oddzielnie",odpowiednim paliwem,ale komu by się chciało eksperymentować,robić jakieś "mody".Pod tym  rządowym linkiem  "gov".itd  powinno być jasno napisane,nie tylko czego nie można tankować,ale CO MOŻNA I  NALEŻY tankować. Przecież na tym powinno zależeć wszystkim "na górze" i w tzw sektorze paliwowym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB95 najwięcej w tym roku wiozłem z dodatkiem 9,2%. Średnio jest 6-8% 

PB98 ma od 0 do 4,8% różnie bywa. Moim skromnym zdaniem prowadzicie zbędna dyskursie i tracicie tylko czas bo ta różnica w praktyce jest dla samochodu nie zauważalna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to wytłumacz tym, co wierzą w rządowe strony :kox:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, 

Pomijając czy ktoś wierzy rządowej stronie czy nie. 

Jak rozumiecie zdanie 

"Modele Audi A4 Sedan z silnikiem benzynowym i ogrzewaniem postojowym OEM, modele wyprodukowane w latach 2001-2008. "

 

Modele z OEM wyprodukowane w tych latach. Czy wszystkie modele wyprodukowane w tych latach te bez OEM też. Ponieważ jeśli chodziło by o wszystkie modele z lat 2001-2008 to nie byłoby sensu rozgraniczać na te z oem i bez.

Ale już sam nie wiem jak interpretować tą informację. 

Edytowane przez FalloutBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FalloutBoy OEM (ang. original equipment manufacturer), oznacza oryginalną część wyprodukowaną przez producenta danej marki. 

Czyli odpowiadając na Twoje pytanie: 

6 godzin temu, FalloutBoy napisał(a):

Jak rozumiecie zdanie 

"Modele Audi A4 Sedan z silnikiem benzynowym i ogrzewaniem postojowym OEM, modele wyprodukowane w latach 2001-2008. "

Chodzi o samochody z lat 2001-2008, w których ogrzewanie postojowe fabrycznie zostało zamontowane przez producenta/w fabryce.

t.j. nie dotyczy samochodów w których ogrzewanie postojowe było później dołożone lub w ogóle nie było/nie jest zamontowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...