Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe paliwo E10 na stacjach benzynowych od 2024r


ztiuszcz

Rekomendowane odpowiedzi

A Niemcy testują już palio E20 tak BTW...

Przez tą unię, polscy kierowcy / posiadacze starszych samochodów mają tylko coraz to więcej problemów. 

Jak nie wprowadzanie norm Emisji spalin, to paliwo E10, podatki od aut spalinowych itd... eh... szkoda słów😒🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, damiandp007 napisał(a):

A Niemcy testują już palio E20 tak BTW...

Przez tą unię, polscy kierowcy / posiadacze starszych samochodów mają tylko coraz to więcej problemów. 

Jak nie wprowadzanie norm Emisji spalin, to paliwo E10, podatki od aut spalinowych itd... eh... szkoda słów😒🤷‍♂️

Dokładnie... Czyli jak mam webasto fabryczne i z tego co wyczytałem nie mogę tankować E10 to jestem zmuszony tankować 98 bo innego wyboru nie mam.  Czyste złodziejstwo.

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej ale już więcej nie będę bo widać nie słuchasz się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NelsonPL napisał(a):

Czyli jak mam webasto fabryczne i z tego co wyczytałem nie mogę tankować E10 to jestem zmuszony tankować 98 bo innego wyboru nie mam.  Czyste złodziejstwo.

Może nie zbiedniejesz 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NelsonPL napisał(a):

Dokładnie... Czyli jak mam webasto fabryczne i z tego co wyczytałem nie mogę tankować E10 to jestem zmuszony tankować 98 bo innego wyboru nie mam.  Czyste złodziejstwo.

Do ASO jeździsz i nie krzyczysz, że złodzieje, wręcz wychwalasz i dumnie opisujesz, jak to Cię stać, a na paliwo 98 nie masz? Hipokryta.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie o to chodzi, czy kogoś stać czy nie stać na paliwo 98 ale w moim przypadku jest przez producenta zalecane/wskazane paliwo

-> 95 benzyna bezołowiowa.

20231207_184826.thumb.jpg.0ce375349a5e344a6c92ba585e348671.jpg

 

Silnik to 1.8T AVJ 150km bez ogrzewania postojowego.

I teraz pytanie, które zło wybrać?

 

95 - E10

Czy 

98 - E5?🤔

 

Teoretycznie jak kolega @Langista pisze wyżej, silnik i tak się dostosuje... ale co dla niego będzie lepsze?

 

A może 50/50 połowa 95 a połowa 98? 🤪😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe.

Co ma w sobie E10 i czemu to szkodzi, lub na jakie elementy wpływa destrukcyjnie w tym w układzie paliwowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat,

do naszych benzyniaków AUDI można lać do baku "nowe paliwo" o oznaczeniu 95 - E10 (silnik ewentualnie będzie więcej palił). 

Można tankować też, 98 - E5 (sterownik silnika/silnik się dostosuje). 

Co do samochodów z zamontowanym Ogrzewaniem Postojowym, również można tankować paliwo, 95 - E10 i 98 - E5 ponieważ (z tego co napisał kolega @Langista) te webasto "przepalą wszystko". 

 

p.s.

Jak coś źle napisałem, poprawcie mnie -  edytuję post.

Pozdrawiam👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Langista napisał(a):

Wszystko macie wyżej opisane co z czym się je, Panowie....

Czyli chodzi o uszczelki z materiału NBR

Mam zabytkowe auto na gaźniku i 3 gaźnikowe motocykle z lat 80 - 90-tych.

Jak sprawdzić jakie w nich są zastosowane uszczelki ?

Sprzęty ruskie,ukraińskie i japońskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieku może zacząć ciec i przy zwykłym paliwie, także naprawdę wątpię, aby to nowe paliwo wpływało jakoś mega destruktywnie na uszczelki układu paliwowego. Pomijając fakt, że jedyne uszczelki masz na wytryskach i złączkach przy filtrze paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dominik88 napisał(a):

Posiadam audi a4 b6 1.8t 150KM i różnie to w internetach podają a wy jak myślicie?? 

Przecież są odpowiedzi w całym tym temacie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dominik88 napisał(a):

Posiadam audi a4 b6 1.8t 150KM i różnie to w internetach podają a wy jak myślicie?? 

Totalny bajzel jest przez to nowe paliwo... Na jednych stronach piszą, że niby mogę stosować na innych, że jak mam fabryczne Webasto to nie można.

Dzwoniłem do ASO i nawet tam nie potrafili odpowiedzieć na moje pytanie... Nic nie wiedzą...

Do B6 bym nie ryzykował...

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, że temat E10 dotyczy benzyny Pb95 w każdej konfiguracji, a nie tylko tej "zwykłej".

Ostatnio dopytywałem o tą "podrasowaną" benzynkę" Shell V-power 95 i okazuje się, że również docelowo będzie to paliwo E10 choć cena jej jest zbliżona do Pb98.

9 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Do B6 bym nie ryzykował...

Tu raczej nie chodzi o model/rocznik auta, a konkretny taki czy inny silnik, który tej nowości paliwowej nie będzie chciał "papusiać"😊🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, NelsonPL napisał(a):

Do B6 bym nie ryzykował

To powiedz czemu?

 

Ps, tak na marginesie to coś czuję że będzie dużo bicia piany a się okaże że wszyscy będą na tym jeździć i będzie ok.

Edytowane przez Pieterb
literówka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie nowy ład to nowe paliwo. Generalnie wychodzi na to, że benzyniaki Audi bez problemu mogą jeździć na E10, może poza pierwszą generacją wtrysku bezpośredniego (tak podają rządowe strony), przy czym możemy oczekiwać wyższego spalania na nowej 95, więc pewnie więcej kierowców zacznie sięgać po PB98.

 

Nie mam webasto, ale aż ciekaw jestem na jakiej podstawie stwierdzono, że w jego przypadku paliwo E10 jest nieodpowiednie.

Jeśli szukać w tym wszystkim plusów - jeśli ktoś marzył o webasto, za chwilę może się okazać, że modzik będzie nieco tańszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, longer_xd napisał(a):

Jak nie nowy ład to nowe paliwo. Generalnie wychodzi na to, że benzyniaki Audi bez problemu mogą jeździć na E10, może poza pierwszą generacją wtrysku bezpośredniego (tak podają rządowe strony), przy czym możemy oczekiwać wyższego spalania na nowej 95, więc pewnie więcej kierowców zacznie sięgać po PB98.

 

Nie mam webasto, ale aż ciekaw jestem na jakiej podstawie stwierdzono, że w jego przypadku paliwo E10 jest nieodpowiednie.

Jeśli szukać w tym wszystkim plusów - jeśli ktoś marzył o webasto, za chwilę może się okazać, że modzik będzie nieco tańszy :D

Mam Webasto  i nie mogę używać E10 tak przynajmniej pisze na tej stronie.

Dopytam jeszcze w ASO jak będę. W tej chwili tam nic nie wiedzą.

Myślę, że przejdę na 98-kę. :cygaro:

Nowy rok, nowe paliwo...    Co dalej? Czym nas jeszcze zaskoczą?:suicide_anim::piroman:

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy starszy samochód może jeździć na tym E10, nic mu nie będzie. Było już tyle razy pisane...

 

Obejrzyjcie film:

 

Edytowane przez damiandp007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię go ale przynajmniej tu z głową gada, oczywiście narzędzia na fixero bo z allegro już ich wy***ali za sprzedawanie chłamu 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...