Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALG] Jak sprawdzić czy padło quattro ?


PRZEMEK 2800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie potrzebuje informacji jak można sprawdzić czy padł napęd quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź go na podnośnik i zobaczysz czy wszystkie kółka się turlają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje informacji jak można sprawdzić czy padł napęd quattro ?

A czemu pytasz? Co sie stalo z autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co tam zdechło to EDS

ale to mozna sprawdzic Vag-iem na blokach pomiarowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jedyne co tam zdechło to EDS

ale to mozna sprawdzic Vag-iem na blokach pomiarowych

devastation Czy możesz napisać czym objawia się padmięty EDS i jak to zdiagnozować VAG'iem :mysli:

______________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że EDS tak naprawdę to nie ma nic wspólnego (mechanicznie) z napędem quattro, to tylko elektronika a nie prawdziwa szpera (także w ośkach), zresztą tak jak już zauważono nie ma opcji padł (np. tył), to jest torsen nie jakieś dołączane g..., uściślij trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że EDS tak naprawdę to nie ma nic wspólnego (mechanicznie) z napędem quattro, to tylko elektronika a nie prawdziwa szpera (także w ośkach), zresztą tak jak już zauważono nie ma opcji padł (np. tył), to jest torsen nie jakieś dołączane g..., uściślij trochę

teraz to nie wiem czy sie śmiac czy płakac, na prawdę ta odpowiedz na temat EDS-u mnie powaliła

możesz Kolego nam to wszystkim tutaj zgromadzonym szczegółowo objasnic co?

bo bardzo jestesmy ciekawi a zwłaszcza ja sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ale to mozna sprawdzic Vag-iem na blokach pomiarowych

Ponawiam pytanie do Kolegi devastation. Czy możesz zdradzić tajemną wiedzę jak sprawdzić za pomocą VAG'a

prawidłowe (nieprawidłowe) funkcjonowanie EDS ??

Oraz mam pytanie w jakich modelach A4 był instalowany ten system. (Czy z kodów wyposażenia da się wyczytać, że

auto wyposażone jest w EDS )

___________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w bloki pomiarowe i sprawdzasz kanały

nie pamietam który jest od EDS-u

dostepne są od 1 do 4

w momencie kiedy sie załącza jest informacja

potrzebna jest sliska nawierzchnia, najlepiej lód albo śnieg ale teraz tego nie ma więc mozna sprawdzić na wysypanych drobnych kamieniach albo zuzlu

aaa i jeszzce jeden warunek jak sprawdzasz oznaczenie sterownika powinno być info ABS EDS 5.3 jak pamietam

moze być tez tak ze jak w aucie jest ASR(ESP) nie bedzie EDS-u nie jest potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że EDS tak naprawdę to nie ma nic wspólnego (mechanicznie) z napędem quattro, to tylko elektronika a nie prawdziwa szpera (także w ośkach), zresztą tak jak już zauważono nie ma opcji padł (np. tył), to jest torsen nie jakieś dołączane g..., uściślij trochę

teraz to nie wiem czy sie śmiac czy płakac, na prawdę ta odpowiedz na temat EDS-u mnie powaliła

możesz Kolego nam to wszystkim tutaj zgromadzonym szczegółowo objasnic co?

bo bardzo jestesmy ciekawi a zwłaszcza ja sam

powalająca to jest niestety Twoja niewiedza , EDS korzysta akurat z pomocy m.in. ABS a z mostem, dyframi, torsenem itp rzeczami związanymi z napędem quattro nie ma nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli moja wiedza nie jest pełna to chciałbym abyś powiedział nam wszystkim

gdzie jest ten EDS i do czego słuzy bo z Twojej wypowiedzi wynika ze on tam jest ale do niczego nie jest potrzeby

jak napisałeś korzysta z ABS-u ale po co?

bo przeciez jest tam torsen a on wszystko załatwia, tak mam rozumiec, nieprawdaz??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytamy ze zrozumieniem, nie napisałem że nie jest do niczego potrzebny ale że nie ma nic wspólnego z układem napędowym w sensie mechanicznym, i nie ma najmniejszego wpływu na pracę tych mechanizmów bo żadnym cudownym sposobem nie zwiększa nam tarcia w mechanizmach różnicowych (przedni czy tylnim) ani w mechaniźmie międzyosiowym (torsen), quattro jest systemem czysto mechanicznym i EDS nie ingeruje w jego pracę. Oczywiście można od tzw. d...y strony tłumaczyć, że skoro przyhamowuje koło to i torsen na to zareaguje ale o to właśnie chodzi, że jest to dopiero reakcja torsena (czy mechanizmu bo także w ośkach jest eds) na przyhamowanie koła i nie ważne co je wywołało, żaden z elementów ukł przeniesienia napędu nie ma żadnych czujników sterujących pracą EDS i nie pobiera on stamtąd żadnych informacji i nie steruje także żadnym z nich. No już jaśniej nie potrafię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie po co jest EDS??????????

to samo załatwi ASR, dokładnie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaki układ jest zamontowany w aucie, czasmi jest tak ze ograniczany jest wtrysk paliwa

ale częściej spotykamy układy które przyhamowywuja konkretne koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...