Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi vs Skoda


igo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam pytanie a bardziej chodzi mi o poradę. Zamówiłem A4 B9 z silnikiem 45 TFSI praktycznie full opcja nawet jest wentylacja foteli prócz (dachu panoramicznego, webasto i HUD) reszta jest poza tymi trzema opcjami, których nie potrzebuję. Dostałem, aż 20% rabatu więc cena finalna wychodzi coś koło 245 tys zł. I teraz bije się z myślami czy zostawić to zamówienie czy poczekać i zamówić nowego Superba z silnikiem 4x4. Ja wiem, ze są to dwa różne auta, ale jednak nowy Superb będzie bardziej zaawansowany technologiczne. Zaznaczę, że nie chodzi o miejsce w aucie. Mam nadzieje, że ktoś pomoże w tym temacie z góry dziękuje.

Edytowane przez igo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a4b9 to już powoli zchodzacy  model, prawdopodobnie pod koniec roku będzie premiera nowego modelu czyli już tylko jako A5 , wydaje mi się że ta nowa Skoda Superb niema lepszej technologi na pokładzie niż full opcja a4, raczej będzie to zbliżone , ja bym czekał na nowe A5, nie brał teraz nic. Gama modelowa audi jest właśnie teraz na takim przejściowym etapie , modele są już wiekowe , a nowe lada chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna już jestem zdania, że nowe A4 są jakościowo gorsze w niektórych miejscach jak Skody Superb, które są od nich tańsze często o 30-40 tysięcy przy tym samym wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matbruk napisał(a):

Hmm, a4b9 to już powoli zchodzacy  model, prawdopodobnie pod koniec roku będzie premiera nowego modelu czyli już tylko jako A5 , wydaje mi się że ta nowa Skoda Superb niema lepszej technologi na pokładzie niż full opcja a4, raczej będzie to zbliżone , ja bym czekał na nowe A5, nie brał teraz nic. Gama modelowa audi jest właśnie teraz na takim przejściowym etapie , modele są już wiekowe , a nowe lada chwila.

Tylko na nowe A5 nie dostanę 20% rabatu, auto będzie dużo droższe i full opcji za 245 tyś nie kupię druga sprawa auto będzie mieć pewnie problemy na początku jak to zawsze mają nowe modele. Ja auta ogólnie nie kupuję na rok czy trzy lata tylko autami jeżdżę dłuższy czas. Póki co sam już nie wiem co wybrać i co kupić. Mercedes daje tylko 4% rabatu na C klasę i inne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Ja od dawna już jestem zdania, że nowe A4 są jakościowo gorsze w niektórych miejscach jak Skody Superb, które są od nich tańsze często o 30-40 tysięcy przy tym samym wyposażeniu.

I tak i nie bardzo dużo zależy od modelu. Na forum Superba ludzie piszą, żeby brać A4, że dużo osób np przesiadło się na superba tylko dlatego ,że skoda ma dużo więcej miejsca. Ale jakoś materiałów, komfort jazdy, właściwości jezdne Audi ma o niebo lepsze.

Edytowane przez igo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, igo89 napisał(a):

I tak i nie bardzo dużo zależy od modelu. Na forum Superba ludzie piszą, żeby brać A4, że dużo osób np przesiadło się na superba tylko dlatego ,że skoda ma dużo więcej miejsca. Ale jakoś materiałów, komfort jazdy, właściwości jezdne Audi ma o niebo lepsze.

Bo tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jazdę próbną oboma autami i będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał(a):

Zrób jazdę próbną oboma autami i będziesz miał porównanie.

Trochę będzie ciężko bo nowego Superba jeszcze nie ma koło marca mają być demo auta u dealerów. Póki co i nowego passata, tiguana i nowego Superba można zamówić tylko z 1.5 TSI 150 KM 7DSG albo 2.0 TDI 150KM 7DSG. Inne silniki później wejdą do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość wykonania , właściwości jezdne , wyciszenie itp to Audi Napewno będzie lepsze od Skody , da Ci też więcej frajdy z obcowania z samochodem na codzien ,tak jak koledzy już wspomnieli ,  jakbym był na Twoim miejscu to wziąłbym pod uwagę jeszcze BMW 3 xdrive.  Ale tam chyba ceny bliżej cen mercedesa.  Napewno za oklice 250 tys.  nieszukalbym  nic innego tylko premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, igo89 napisał(a):

Trochę będzie ciężko bo nowego Superba jeszcze nie ma koło marca mają być demo auta u dealerów. Póki co i nowego passata, tiguana i nowego Superba można zamówić tylko z 1.5 TSI 150 KM 7DSG albo 2.0 TDI 150KM 7DSG. Inne silniki później wejdą do oferty.

Jak marzec to chyba wytrzymasz tyle, wydajesz furę hajsu to tylko dwa miesiące jeszcze 😅

 

3 godziny temu, matbruk napisał(a):

Jeśli chodzi o jakość wykonania , właściwości jezdne , wyciszenie itp to Audi Napewno będzie lepsze od Skody , da Ci też więcej frajdy z obcowania z samochodem na codzien ,tak jak koledzy już wspomnieli ,  jakbym był na Twoim miejscu to wziąłbym pod uwagę jeszcze BMW 3 xdrive.  Ale tam chyba ceny bliżej cen mercedesa.  Napewno za oklice 250 tys.  nieszukalbym  nic innego tylko premium.

 

Tego bym taki pewien nie był, granice między A4 a Skodą Superb już się zatarły. Jak czytam wiecznie o skrzypiącym wnętrzu w nowych B9 czy źle spasowanych elementach albo wadach fabrycznych gdzie akcje serwisowe trzeba ogarniać po swojej stronie, to mam srogie podstawy aby kwestionować to 'premium' czterech kółek na masce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał(a):

Jak marzec to chyba wytrzymasz tyle, wydajesz furę hajsu to tylko dwa miesiące jeszcze 😅

 

 

Tego bym taki pewien nie był, granice między A4 a Skodą Superb już się zatarły. Jak czytam wiecznie o skrzypiącym wnętrzu w nowych B9 czy źle spasowanych elementach albo wadach fabrycznych gdzie akcje serwisowe trzeba ogarniać po swojej stronie, to mam srogie podstawy aby kwestionować to 'premium' czterech kółek na masce.

Użytkuje a4b9 już lekko ponad 4 lata i wszystko jest ok , nic nie skrzypi , wszystko dobrze spasowane , rozumiem że ktoś inny mógł trafić na jakiś wadliwy egzemplarz , czy inna wpadke i ma inne odczucia. Miałem chwilowe porównanie do Nowej Skody Octavi i wypadła wyraźnie słabiej, szczególnie raził mnie system multimedialny, wieszal się , był powolny , graficznie gorzej wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, matbruk napisał(a):

Użytkuje a4b9 już lekko ponad 4 lata i wszystko jest ok , nic nie skrzypi , wszystko dobrze spasowane

Potwierdzam, podobnie u mnie, po 3 latach użytkowania nic podobnego nie ma miejsca, a auto jest 2017r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te pierwsze modele były lepiej spasowane, wpisy które czytałem dotyczyły modeli z 2020+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał(a):

Jak marzec to chyba wytrzymasz tyle, wydajesz furę hajsu to tylko dwa miesiące jeszcze 😅

 

 

Tylko, że jak będę czekał do marca to przepadnie mi zamówienie i rabat 20% na A4, a jak się okaże, że Superb 4 mi nie odpowiada to będzie trochę szkoda.

 

Tego bym taki pewien nie był, granice między A4 a Skodą Superb już się zatarły. Jak czytam wiecznie o skrzypiącym wnętrzu w nowych B9 czy źle spasowanych elementach albo wadach fabrycznych gdzie akcje serwisowe trzeba ogarniać po swojej stronie, to mam srogie podstawy aby kwestionować to 'premium' czterech kółek na masce.

 

Ogólnie podczas jazd testowych nic takiego nie zauważyłem, generalnie według mnie A4 jest super wyciszona takie są moje odczucia.

 

 

 

Edytowane przez igo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 19:15, igo89 napisał(a):

....oprócz (....webasto....) 

 

robisz głupote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Może te pierwsze modele były lepiej spasowane, wpisy które czytałem dotyczyły modeli z 2020+.

Mam polifta grudzień 2019 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dev napisał(a):

 

robisz głupote

Jeżeli dobrałem podgrzewaną przednią szybę + auto będzie w garażu podziemnym to do czego mi webasto za dodatkowe 8k ?

Edytowane przez igo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamawiam nowe auto albo kupuje uzywkę to webasto jest nr 1 na liście wyposażenia. Pamietaj ze Nie zawsze będziesz wyjeżdżał z ciepłego garażu, a w obecnych warunkach klimatycznych auto po dwóch godzinach jest już zimne i często zaśnieżone. Przemyśl jeszcze raz dobrze swoją decyzję. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał(a):

Jeżeli zamawiam nowe auto albo kupuje uzywkę to webasto jest nr 1 na liście wyposażenia. Pamietaj ze Nie zawsze będziesz wyjeżdżał z ciepłego garażu, a w obecnych warunkach klimatycznych auto po dwóch godzinach jest już zimne i często zaśnieżone. Przemyśl jeszcze raz dobrze swoją decyzję. 

 

 

No może trochę racji w tym jest ale to jest dodatkowe 8k i zaraz konfiguracja dobije do 260 tyś zł. Muszę to przemyśleć jeszcze. A Webasto dogrzewa od razu płyn chłodniczy czy tylko kabinę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik skrzynie i wnętrze 

Możesz odpalić silnik i webasto razem, szybko silnik osiągnie temp pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...