Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi vs Skoda


igo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat podobny do mojego. Tyle, że ja rozmyślam pomiędzy A4B9 a Superb 3 Sportline. Cenowo identycznie bo ok 170tyś. Audi rabatowane 22%, skoda 10%. Nie mam pojęcia co wybrać. Za skodą przemawia ilość miejsca, a przy dziecku to ważne, ceny serwisowania no i silnik bo 190koni a w Audi 150, obie benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Bym brał Skodę. 

 

I przyznam rację DEV: webasto cenniejsze od połowy dodatków. Możesz mieć podgrzewane fotele, kierownicę itp, ale ciepłego wnętrza i spływającego śniegu z auta kiedy inni musza skrobać bezcenne. 
A też mam ciepły garaż, ale pod pracą itp już nie.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2024 o 09:55, golfagn napisał(a):

^^ Bym brał Skodę. 

 

I przyznam rację DEV: webasto cenniejsze od połowy dodatków. Możesz mieć podgrzewane fotele, kierownicę itp, ale ciepłego wnętrza i spływającego śniegu z auta kiedy inni musza skrobać bezcenne. 
A też mam ciepły garaż, ale pod pracą itp już nie.

Ja w końcu zamówiłem A6 z silnikiem 45 TFSI quattro. Ma wszystko prócz panoramy, Webasto i noktowizora reszta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 11:47, igo89 napisał(a):

Ja w końcu zamówiłem A6 z silnikiem 45 TFSI quattro. Ma wszystko prócz panoramy, Webasto i noktowizora reszta jest.

 

Mamy tak srogie zimy, że to Webasto to faktycznie must have 😁Dla mnie masz wszystko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vvalery napisał(a):

 

Mamy tak srogie zimy, że to Webasto to faktycznie must have 😁Dla mnie masz wszystko co potrzeba.

 

Widocznie nigdy go nie miałeś skoro tak piszesz, w zeszłym tygodniu kupiłem osobowe berlingo, oczywiście z Webastem :decayed:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dev napisał(a):

 

Widocznie nigdy go nie miałeś skoro tak piszesz, w zeszłym tygodniu kupiłem osobowe berlingo, oczywiście z Webastem :decayed:

Nie miałem, bo nie widzę sensu płacenia za coś czego nie potrzebuję. Jedni nie mają garażu lub mają cięższe zimy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem pewna prawidłowosc

ludziom w autach zawsze przeszkadza to czego nie maja i nigdy nie mieli

Edytowane przez Dev
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał(a):

zauwazyłem pewna prawidłowosc

ludziom w autach zawsze przeszkadza to czego nie maja i nigdy nie mieli

Mi to nie przeszkadza, ale jakbym miał wybrać między matrixami a webasto to chyba sprawa jest oczywista przynajmniej dla mnie. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tutaj nie karze nikomu wybierac pomiedzy a między

albo masz albo nie masz i marszczy Ci sie d...a z zimna

pamietam ze bywały dni w maju czy w sierpniu było po 12 stopni i wsiadałem do przyjemnie ciepłego auta, prawde mówiac teraz sa takie temperatury 

wiec jak widzisz pora roku nie ma tutaj zadnego znaczenia

ponad 33 lat juz mija jak sprowadzałem auta które miały ABS i ludzie nasłuchali sie jakiś szamanów i  nie chcieli ich kupowac bo nie bedą hamowac na piasku (wyjątkiem były audi które miały ABS wyłączany przyciskiem na konsoli) 

potem doszły auta z Holandii z gazem , za boga nie mozna było sprzedac takiego auta ludziom

a teraz Ty przypominasz mi takich właśnie ludków, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dev napisał(a):

nikt tutaj nie karze nikomu wybierac pomiedzy a między

albo masz albo nie masz i marszczy Ci sie d...a z zimna

pamietam ze bywały dni w maju czy w sierpniu było po 12 stopni i wsiadałem do przyjemnie ciepłego auta, prawde mówiac teraz sa takie temperatury 

wiec jak widzisz pora roku nie ma tutaj zadnego znaczenia

ponad 33 lat juz mija jak sprowadzałem auta które miały ABS i ludzie nasłuchali sie jakiś szamanów i  nie chcieli ich kupowac bo nie bedą hamowac na piasku (wyjątkiem były audi które miały ABS wyłączany przyciskiem na konsoli) 

potem doszły auta z Holandii z gazem , za boga nie mozna było sprzedac takiego auta ludziom

a teraz Ty przypominasz mi takich właśnie ludków, 

Dev można odwrócić temat i napisać że Ty przypominasz mi ludków co się zachwycali DPF i chcieli go koniecznie mieć bo sadza z rury się nie wydobywa. 🤣 Możesz sobie chwalić to Webasto, którego za darmo bym nie brał, bo jest dla moich potrzeb zupełnie zbędne. Tyle w temacie. 

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Mam garaż podziemny bo mieszkam w bloku. Dopłata do Webasto w A6 to 8700 zł więc już dużo. Zastanawiam się po co dopłacać do grzanej szyby, kierownicy, foteli jak zamiast tego można brać Webasto. Według mnie albo Webasto albo tamte rzeczy. Dodatkowo silnik benzynowy tak szybko łapie temperaturę że zaraz z nawiewów będzie leciało ciepłe powietrze. Na 10 osób, które pytałem czy warto brać Webasto 9/10 powiedziało po co Ci to. Albo to użyjesz albo nie lepiej za te pieniądze dobrać coś innego. To szczerze powiem wolę dopłacić 10500 zł do podsufitki z Alcantary. Oczywiście każdy dobiera auto pod swoje potrzeby. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać też, że webasto to nie tylko ogrzewanie w zimne dni czy noce, ale także wentylacja w upalne dni 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Należy pamiętać też, że webasto to nie tylko ogrzewanie w zimne dni czy noce, ale także wentylacja w upalne dni 😉

Na jakiej zasadzie działa ta wentylacja kabiny ? Normalnie uruchamia się klimatyzacja czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie, bo taki bajer miały BMW korzystające z panelu fotowoltaicznego na dachu, miały prąd by klimę uruchomić w upalne dni aby utrzymać temperaturę w aucie. Tu Webasto włącza nawiew przez co nie ma piekarnika w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, igo89 napisał(a):

Na jakiej zasadzie działa ta wentylacja kabiny ? Normalnie uruchamia się klimatyzacja czy jak ?

Klimatyzacja i sprężarka działają tylko na pracującym silniku.

Wentylacja uruchamia tylko nawiew i zbija tym temperaturę w aucie, aby nie było stojącego gorąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, igo89 napisał(a):

Na jakiej zasadzie działa ta wentylacja kabiny ? Normalnie uruchamia się klimatyzacja czy jak ?

Tak nawiew a nie klima, ale znowu jest to coś dla nie wiem kogo? może z jakimiś dzieciakami. Wsiadam do auta i mam zaraz chłodno. Przetrzymam tą minutę. Każdy ma jednak swoje priorytety i może zamówić to co chce pod siebie. Ja bez webasta spokojnie wytrzymałem tyle lat, choć w służbowych w firmie mamy i nie jest to coś niezbędnego   😉

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2024 o 11:42, igo89 napisał(a):

 Na 10 osób, które pytałem czy warto brać Webasto 9/10 powiedziało po co Ci to. Albo to użyjesz albo nie lepiej za te pieniądze dobrać coś innego. To szczerze powiem wolę dopłacić 10500 zł do podsufitki z Alcantary. Oczywiście każdy dobiera auto pod swoje potrzeby. 

 

O webasto pytaj tych co je mają a nie tych co nie mają. A podsufitkę z alcantary za 10500 pominę wymownym i grobowym milczeniem

 

6 godzin temu, vvalery napisał(a):

Tak nawiew a nie klima, ale znowu jest to coś dla nie wiem kogo? może z jakimiś dzieciakami. Wsiadam do auta i mam zaraz chłodno. Przetrzymam tą minutę. Każdy ma jednak swoje priorytety i może zamówić to co chce pod siebie. Ja bez webasta spokojnie wytrzymałem tyle lat, choć w służbowych w firmie mamy i nie jest to coś niezbędnego   😉

 

Daj już spokój z tymi durnymi wywodami, piszesz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia i nawet nie masz tego w aucie, bez sensu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Dev napisał(a):

 

Daj już spokój z tymi durnymi wywodami, piszesz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia i nawet nie masz tego w aucie, bez sensu.

Super, że tylko Ty wiesz, co inni wiedzą, co równie jest durnowate.  😡

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...