Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobranie odcienia kolory ly7q audi a4 b6 2002


Wojciech313744

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, w niedzielę miałem nie przyjemne spotkanie z sarną, uszkodziłem lampę zderzak błotnik lewy i lewe drzwi. Przez te parę dni ogarnąłem temat do stanu takiego że kupiłem lampę drzwi maskę i zamiennik błotnika do malowania, auto aktualnie jest złożone(zdjęcia na dole) ale do rzeczy. Jako iż błotnik jest zamiennikiem do malowania maska z innego auta w średnim stanie i drzwi z innego auta niby w tym samym kolorze ale z innym odcieniem niż mam całe auto. W domu mam niemiecki spray o (k-auto) kod ly7q 150 ml i 100ml dorabianego lakieru w sklepie z lakierami też tylko z kodu lakieru ly7q. Jako iż teraz potrzebuje litr lakieru aby pomalować zderzak maskę błotnik i drzwi potrzebuje dorobić lakier. Problem polega na tym że byłem dziś w sklepie z lakierami(dorabiana 100 była od innego sklepu) i wychodzi im kolor lakieru zbyt ciemny niż mam całe auto( kolor identyczny jak dorobili mi parę miesięcy temu w innym sklepie), dziś wziąłem spray k- Moto który mi został i lakier o tym samym kodzie który miałem już wcześniej dorabiany. No i różnica w odcieniu jest driametralna, odcień z puszki pasuje mi idealnie do całego auta a drugi lakier jest za ciemny. Co w takiej sytuacji Panowie? Wrzucam zdjęcia blaszek które pomalowałem sprayem k-moto ly7q i blaszkę pomalowana dorabianym lakierem tylko po kodzie ly7q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opisane na zdjęciach skąd ta różnica odcieni w tym samym kodzie lakieru puszka i dorabiany lakier ? Jak to ogarnąć żeby dorobili mi lakier taki jak jest w puszce k-moto bo ten pasuje mi do reszty koloru auta tak jak widać na zdjęciach 

IMG_20240627_203939.jpg

IMG_20240627_204028.jpg

IMG_20240627_204121.jpg

IMG_20240627_204155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź klapkę wlewu oleju i z tym jedź aby dorobili bazę, w 99% jak farbiarz kumaty i ma sprawny sprzęt to dorobi w punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnicy w kolorze, wystarczy że Twoje auto miało kilka razy lepszy wosk nałożony, było mniej na słońcu przed dłuższy czas i barwa będzie ciemniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał(a):

Weź klapkę wlewu oleju i z tym jedź aby dorobili bazę, w 99% jak farbiarz kumaty i ma sprawny sprzęt to dorobi w punkt.

Byłem dzisiaj z klapką paliwa. Zrobił testową setkę i wyszła mu identycznie jak w poprzedniej innej lakierni parę miesięcy temu( za ciemny odcień) kazał mi przywieść większy element ale zaczynam wątpić czy oni potrafią to ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał(a):

Co do różnicy w kolorze, wystarczy że Twoje auto miało kilka razy lepszy wosk nałożony, było mniej na słońcu przed dłuższy czas i barwa będzie ciemniejsza.

Jest jaśniejsze całe auto, kilka elementów też było malowanych przez poprzedniego właściciela ( kolor dobrali idealnie) a tutaj teraz jest problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam panowie się dowiedziałem, na stronie Standox wychodzi na to ze jest 8 odcieni tego kodu lakieru wrzucam screana najwiekszej róznicy w odcieniu tego samego kodu moze ktoś bedzie miał taki problem jak ja i mu to pomoże image.png.5455252699269805bea543cd3f51dcc1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień w takim razie farbiarza. Mnie jakoś potrafił po klapce wlewu dobrać idealnie kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do sklepu gdzie dobierają lakier samochodem i niech dobiera odcień przy świetle dziennym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rob@k napisał(a):

Jedź do sklepu gdzie dobierają lakier samochodem i niech dobiera odcień przy świetle dziennym. 

W mojej okolicy to sami partacze, byłem autem zrobił setkę testową ( nie wiem czy po kodzie czy se spektrofotometru bo też przykładał) i wyszedł mu zły odcień. Dziś pojechałem zostawiłem im stare drzwi w dobrym kolorze i mają rzeźbić, formalnie zamówione litr bazy ale jeśli okaże się że odcień im nie wyjdzie to przecież tego nie wezmę, nie chce jeździć łaciatym a  dobranie lakieru idealnie to połowa sukcesy naprawy po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...