Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 vs V50


menthol

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą auta. A4 mam od półtora roku, ale chcę kupić coś młodszego. Zastanawiam się nad Volvo V50 albo S60. Macie jakieś doświadczenia z tą marką? Do wydania jakieś 50-55k.

Wiadomo, że :a4fan: jest najlepszą opcją, ale w tych pieniądzach raczej będzie ciężko o coś sensownego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą auta. A4 mam od półtora roku, ale chcę kupić coś młodszego. Zastanawiam się nad Volvo V50 albo S60. Macie jakieś doświadczenia z tą marką? Do wydania jakieś 50-55k.

Wiadomo, że :a4fan: jest najlepszą opcją, ale w tych pieniądzach raczej będzie ciężko o coś sensownego

napisze tu tylko daltego ze akurat wczoraj byłem w salonie VOLVO , ot tak chcialem zobaczyc czy maja jakies fajne auto.

JESTEM ZAŁAMANY niska jakoscia we wnetrzu i ogolnie auto nie ma zadnego porownania do audi...

ja bym olał , jak sie przyzwyczailes do klasy premium to bedzie ciezko sie przestawic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowaliśmy z kolegą z pracy w jednym czasie... ja A4, a on V50.

Ja na swojego wydałem 1500 z rozrządem, paskami i olejem etc, a na V50 poszło już 4 tysie...

Przemyśl sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze że miałem taki sam dylemat, wczesniej jezdziłem s40 i było ok, oglądałem v50 i juz miałem w zasadzie brać ale akurat znajomy jechał do niemiec po auto wiec sie z nim zabrałem i wróciłem a4, przejechałem 15tys i autko naprawde jest super!

ps: poczytałem wczesniej opinie uzytkownikow v50 i niestety sporo było negatywnych... chyba wpływ forda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim S60 jest trochę większe od V50. V50 jest chyba trochę mniejsze od A4 B7 (bo pewnie na taką byś zmieniał).

Volvo to też niby klasa premium, ale od paru lat to OOOO jest stawiane za wzór w klasie premium.

Ja bym pozostał przy Audi, a dla odmiany kupił sobie KWATRO :evil:

Teraz tak się dopatrzyłem w jakiej cenie szukasz - odpuść sobie chwilowo zmianę.

Pociułaj kasę, a potem trzepnij A4 B7 3.0 TDI Q - dopiero będziesz miał banana na gębie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

Ale tak rzuciłem okiem na Allegro i za te pieniądze to szału nie będzie. Tym bardziej w Volvo - kilka sztuk raptem wyrzuciło.

Jeżeli masz zmienić na coś, tylko dlatego że będzie troszkę młodsze, to wydaje mi się to bez sensu.

Chyba, że samochód Ci się sypie i trzeba się go szybko pozbyć, wtedy się sytuacja zmienia.

Ale pamiętaj, teraz wiesz co masz i kupisz ... nigdy do końca nie wiadomo co.

A jakbyś pociułał albo uruchomił może linię kredytową to mógłbyś mieć ... np.

http://moto.allegro.pl/item629298256_audi_a4_3_0_tdi_quattro_bi_xenon_navi.html

lub

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8059882

:evil:

No chyba że np http://moto.allegro.pl/item630288727_audi_a6_2_5_tdi_quattro_180km_2004_rok.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kreska jakaś wchodzi w grę, ale mam hipotekę :confused4: więc bez szaleństw

jak tak się rozglądam to bmki też są w miarę tanie... ale to bmw więc na forum byłby :foch: i :ban::polew: :polew:

szkoda że € tak wysoko stoi bo by można coś z szwablandu przywieźć tanio[br]Dopisany: 13 Maj 2009, 20:15_________________________________________________

no i żadnych automatów :wallbash: chyba że DSG :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że to forum Audi, to BMW są chwalone i niejednokrotnie bardziej pożądane od OOOO.

W sumie w takich pieniądzach mógłbyś zamienić na BMW.

Jak Ci nie podejdzie, to pociułasz i kupisz znowu A. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym olał , jak sie przyzwyczailes do klasy premium to bedzie ciezko sie przestawic..

a ze Volvo to niby nie premium ?

twoja odpowiedz pasuje do forum BMW - gdzie uwazaja ze nie ma konkurencyjnej marki oprocz merca

jak juz sie zastanawiasz miedzy V50 a S60, to tak naprawde nie ma nad czym sie zastanawiac

V50 to w 99% focus kombi, a S60 to wlasna konstrukcja Volvo, dodatkowo plasowany jest segment wyzej

fakt jest taki, ze w S60 po lifcie w polowie 2005 jest juz znaczne gorsze wykonanie wnetrza niz w modelach przed liftem, najlepiej samemu porownac, roznica jest naprawde spora

jak jestes choc troche zainteresowany kupnem to uderz na forum Volvo a nie A4 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że zanim kupiłem OOOO, miałem kupić V40 - to wprawdzie starsze auto, ale ...

Obejrzałem kilka V40 (w tym 2.0 T 160 KM), a potem przypadkiem wsiadłem do A4 B5 (wcześniej nie brałem jej pod uwagę, bo była dla mnie za droga). I ... zacząłem szukać Audi.

Zamiast wydać 18 tysi na V40 (jak planowałem), wydałem 28 na A4 - nie wiem skąd je skombinowałem, ale nie miałem innego wyjścia :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nie wiem skąd je skombinowałem...

dobre :polew:

Fakt że V50 jest gabarytowo do foki podobna, chyba tez sam silnik jest 1,6D...

jak jestes choc troche zainteresowany kupnem to uderz na forum Volvo a nie A4 .....

myślisz że wypowiedzi z forum Volvo będą obiektywne ? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jestes choc troche zainteresowany kupnem to uderz na forum Volvo a nie A4 .....

myślisz że wypowiedzi z forum Volvo będą obiektywne ? :wink4:

myślę że w kwestii V50 vs S60 będą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ze Volvo to niby nie premium ?

twoja odpowiedz pasuje do forum BMW - gdzie uwazaja ze nie ma konkurencyjnej marki oprocz merca

nigdy nie pisalem ze audi jest najlepsze na swiecie wiec sobie daruj takie dopowiedzenia.

jezeli Volvo jest uznawane za klase premium to po tym co widzialem pare dni temu w salonie to powinno sie zrewidowac to przyporzadkowanie...

nawet w niby wyzszym modely xc60 materiały we wnetrzu pasuja bardziej do Opla niz klasy premium. i tylko o tym pisalem ze ciezko sie by bylo przestawic na taka jakosc. przynajmniej mi.

i jakbys czytal dokladniej to bys tyle wlasnie z mojego postu wywnioskowal a nie zarzucal mi uwielbienie dla marki... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Volvo to Premium - tak przynajmniej jest pozycjonowane.

Niestety mamy globalizację i materiały wykończeniowe na tym cierpią.

Nawet w Audi - na forum pisano, że niektóre materiały w A4 B8 są gorsze niż w B7 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madas mial kiedys V40 mozesz z nim pogadac... z tego co mowil to i Volvo i Audi to jego zdaniem dwa najlesze auta :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madas mial kiedys V40 mozesz z nim pogadac... z tego co mowil to i Volvo i Audi to jego zdaniem dwa najlesze auta :good:

tele ze V40 naprawde jescze fajne wrazneie robilo...dlatego tak sie zawiodlem nowymi modelami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...