Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Navigation Plus od A do Z


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko - mam na półce u siebie navi od A6 C5 . Duzo mniejsze jest ono od navi do A4 ?? Najwyzej sprawdze jutro rano :) Bo zbieram sie od dawna do zapodania u siebie navi .

Krzysiek

Ja właśnie taką zakupiłem i chcę montować u siebie. podobno szparki po 2 mm zostają. Panowie co to za "2 pin safe". Zwykłe +12V? Ze stacyjki czy z stałe zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial stale bo jak bedziesz chcial wlaczyc bez kluczyka to kod bedzie chcialo

Tak zrobiłem i jest OK. Zmieniłem od razu ekran startowy mojej navi na bardziej adekwatny do samochodu :gwizdanie:, mojej produkcji oczywiście bo nie wiem czy w B5 była różnica w S4 czy A4 :>

image174.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj Navi od A6 i tragedii nie ma .Są faktycznie malutkie szparki ale można je będzie zamaskować :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj Navi od A6 i tragedii nie ma .Są faktycznie malutkie szparki ale można je będzie zamaskować :>

o to chodzi. dzisiaj wieczorem zamierzam zakończyć montaż więc może zrobię fotki tych szpar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i jest OK. Zmieniłem od razu ekran startowy mojej navi na bardziej adekwatny do samochodu :gwizdanie:, mojej produkcji oczywiście bo nie wiem czy w B5 była różnica w S4 czy A4 :>

Witam, a możesz opisać jak zmienić logo startowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem i jest OK. Zmieniłem od razu ekran startowy mojej navi na bardziej adekwatny do samochodu :gwizdanie:, mojej produkcji oczywiście bo nie wiem czy w B5 była różnica w S4 czy A4 :>

Witam, a możesz opisać jak zmienić logo startowe.

Tutaj jest opis. Ja robiłem według tego:

http://vwnavi.com/forums/showthread.php?p=42904

Panowie, a co z wyświetlaniem na FISie? Skoro symphony wyświetlało po CANie, to navi chyba też powinno :mysli:

Niestety ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis j :good:,ja mam u siebie Symphony i ma ono wyście CAN ale komunikuje się z fisem normalnym sygnałem

clock,data i ena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem temat z fisem i lipa. Moze zly tuner kupilem bo nie byl faryczny audi. Chodzi ze can w navi i can zegarach sa inne. Jeden boscha drugi vw. Potrzebny jest can gateway (tuner tmc) i przez niego laczymy sie z zegarami

tu jest opis polaczenia.

b28a1c40a1ee582fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabialem temat z fisem i lipa. Chodzi ze can w navi i can zegarach sa inne. Jeden boscha drugi vw. Potrzebny jest can gateway (tuner tmc) i przez niego laczymy sie z zegarami

tu jest opis polaczenia.

b28a1c40a1ee582fm.jpg

trochę kijowo. widzę dziurę na fisie :decayed:

do tego telewizornia jakoś kiepsko odbiera. Głos się wycisza bo sygnał za słaby. A antena jest ze wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale antena ori?

ori była bez wzmacniacza chyba. Ja kupiłem w naviservice http://allegro.pl/item891177617_antena_tv_14_22db_wtyk_wiclic_najlepsza.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dzisiaj Navi od A6 i tragedii nie ma .Są faktycznie malutkie szparki ale można je będzie zamaskować :>

A na dole Ci pasuje? Bo jest wyższa i nie wchodzi do końca tak samo jak RNS-E montowane do B5 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapodałem u siebie navi plus z A6 i nie wchodzi do końca bo ma większy dolny brzeg trzeba będzie go ciachnąć :kox: . Druga sprawa to komunikacja z fisem, nie mam CAN-a więc podłączone to jest po przez wyjście ENA, CLOCK i DATA, ale tu uwaga jeżeli na wcześniejszym radiu mieliśmy info rds z radia a podłączymy navi to niestety przy navi nie będzie to działało musimy zmienić kodowanie licznika, dodajemy +16 na dwóch pierwszych pozycjach ja miałem kodowanie 07142 czyli zmieniłem na 23142. Możemy jeszcze sprawdzić kodowanie navi powinno być 00207 jeżeli mamy zmieniarkę i głośniki pasywne przód i aktywne tył. Po tej operacji po włączeniu navi na fisie pojawi się ładny napis Audi navigation system :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbys kolego fotke jak to wyglada ?? Ja tak u siebie wsadzilem tylko na próbe ale chcialbym zobaczyc czy u ciebie tez tak to wyglada .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapodałem u siebie navi plus z A6 i nie wchodzi do końca bo ma większy dolny brzeg trzeba będzie go ciachnąć :kox: . Druga sprawa to komunikacja z fisem, nie mam CAN-a więc podłączone to jest po przez wyjście ENA, CLOCK i DATA, ale tu uwaga jeżeli na wcześniejszym radiu mieliśmy info rds z radia a podłączymy navi to niestety przy navi nie będzie to działało musimy zmienić kodowanie licznika, dodajemy +16 na dwóch pierwszych pozycjach ja miałem kodowanie 07142 czyli zmieniłem na 23142. Możemy jeszcze sprawdzić kodowanie navi powinno być 00207 jeżeli mamy zmieniarkę i głośniki pasywne przód i aktywne tył. Po tej operacji po włączeniu navi na fisie pojawi się ładny napis Audi navigation system :naughty:.

Rozumiem ze navi nie Dxowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z roboty to wrzucę foty przed i po rezaniu no i trzeba dosyć sporo skrócić jakieś 3-4 mm. Według tabeli niestety bez DX ale też tak bardzo nie zależało mi na navi tylko na radiu a gra lepiej niż symphony, nr mojej navi to 4B0 035 192E.[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 10:47_________________________________________________Jak obiecałem wrzucam fotki

eKuS.jpg

Porównanie symphony i navi.

j92lA.jpg

Krawędź zaznaczoną na żółto naleźy zeszlifować aż powierzchnia zrówna się z płaszczyzną zaznaczoną na czerwono. Jak skończe rezać to wrzuce foty jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę z roboty to wrzucę foty przed i po rezaniu no i trzeba dosyć sporo skrócić jakieś 3-4 mm. Według tabeli niestety bez DX ale też tak bardzo nie zależało mi na navi tylko na radiu a gra lepiej niż symphony, nr mojej navi to 4B0 035 192E.[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 10:47_________________________________________________Jak obiecałem wrzucam fotki

eKuS.jpg

Porównanie symphony i navi.

j92lA.jpg

Krawędź zaznaczoną na żółto naleźy zeszlifować aż powierzchnia zrówna się z płaszczyzną zaznaczoną na czerwono. Jak skończe rezać to wrzuce foty jak wyszło.

Ja też się wku...łem jak zobaczyłem, że dół nie wchodzi. Szybkie cięcie i gotowe. Na zdjęciach widać, że w trzech miejscach trochę przesadziłem, ale na żywo niec nie widać. Tnie się łatwo.

image178t.th.jpg image179d.th.jpg image177t.th.jpg

zdjęcia z komórki więc jakość do bani. Zastanawiam się jeszcze co zrobić ze szparami po bokach. Planuje zakupić gumowy, okrągły pasek napędowy (taki od magnetofonu na kasety na przykład) odpowiedniej średnicy, i wcisnąć go w szparę.

[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 22:07_________________________________________________

Właśnie zapodałem u siebie navi plus z A6 i nie wchodzi do końca bo ma większy dolny brzeg trzeba będzie go ciachnąć :kox: . Druga sprawa to komunikacja z fisem, nie mam CAN-a więc podłączone to jest po przez wyjście ENA, CLOCK i DATA, ale tu uwaga jeżeli na wcześniejszym radiu mieliśmy info rds z radia a podłączymy navi to niestety przy navi nie będzie to działało musimy zmienić kodowanie licznika, dodajemy +16 na dwóch pierwszych pozycjach ja miałem kodowanie 07142 czyli zmieniłem na 23142. Możemy jeszcze sprawdzić kodowanie navi powinno być 00207 jeżeli mamy zmieniarkę i głośniki pasywne przód i aktywne tył. Po tej operacji po włączeniu navi na fisie pojawi się ładny napis Audi navigation system :naughty:.

Rozumiem ze navi nie Dxowa?

po czym wywnioskowałeś że nie dx? bo moja np jest dx. A CAN i tak nie zadziała bez tunera tmc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym że ma sygnały ENA, CLOCK i DATA oraz po numerze katalogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...