Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co zrobić żeby działały wszystkie głośniki ?


bulimar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja ma problem nie z tej ziemi:( zakupilem auto bez radia a kostki które powinny być oczywiście brak zostaly tylko kabelki ktoś poprostu poucinal:( Kupi lem radio i przednie glosniki podlaczylem ale tyl nie cyka. Może ktoś pomoże jak zrobić to bez kostek aby zaczęly grac. Z gory dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz w bagażniku wzmacniacz z subwooferem ( znajduje się w bagażniku po prawej stronie pod tapicerką ) i jeszcze jakie radio kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile jesteś mocny bo lekko nie będzie, nie masz kumpla co się orientuje?

Do wzmacniacza trzeba podłączyć sygnał do 3 przewodów po przedwzmacniaczu, potem zasilanie z automatycznej anteny zmostkowac z zasilaniem wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem,mam radio RNS-E i nie działaja mi tylne głosniki i chyba subwofer, co może byc nie tak? spalony wzmaczniacz ? czy cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem,mam radio RNS-E i nie działaja mi tylne głosniki i chyba subwofer, co może byc nie tak? spalony wzmaczniacz ? czy cos innego

Na wstępnie sprawdź czy dochodzi do niego napięcie i czy jest przejście sygnału pomiędzy kostką przy radiu a kostką przy wzmacniaczu - wystarczy multimetr z sygnałem pikania

Bardzo prawdopodobne że uwalony będzie wzmacniacz - w avantach ulega uszkodzeniu rurka od spryskiwacza tylnej wycieraczki, przewód ten przechodzi prawym zawiasem i jeśli tam pojawia się nieszczelność płyn leci ... bezpośrednio na wzmacniacz i powoduje zwarcie, czasem ciężko to zdiagnozować gdyż płyn leci po wewnętrznej części tapicerki, która jest plastykowa i nie widać mokrych śladów. Mokre ślady można czasem dostrzec w okolicy wzmacniacza pod pokrywką lub po demontażu tapicerki czy tez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy wiecie może czy jest możliwość regulacji głośności samego subwofera , z pozycji radia się nie da , a może jakiś potencjometr tam jest , bo strasznie go słabo słysze choć gra bo jak otwieram bagażnik to słyszę ale w kabinie już słabo ( orginalne radio cd concert i sub.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem,mam radio RNS-E i nie działaja mi tylne głosniki i chyba subwofer, co może byc nie tak? spalony wzmaczniacz ? czy cos innego

Na wstępnie sprawdź czy dochodzi do niego napięcie i czy jest przejście sygnału pomiędzy kostką przy radiu a kostką przy wzmacniaczu - wystarczy multimetr z sygnałem pikania

Bardzo prawdopodobne że uwalony będzie wzmacniacz - w avantach ulega uszkodzeniu rurka od spryskiwacza tylnej wycieraczki, przewód ten przechodzi prawym zawiasem i jeśli tam pojawia się nieszczelność płyn leci ... bezpośrednio na wzmacniacz i powoduje zwarcie, czasem ciężko to zdiagnozować gdyż płyn leci po wewnętrznej części tapicerki, która jest plastykowa i nie widać mokrych śladów. Mokre ślady można czasem dostrzec w okolicy wzmacniacza pod pokrywką lub po demontażu tapicerki czy tez wzmacniacza. winny okazał sie wzmacniacz ,zakupiony gra i buczy oki

witam mam podobny problem,mam radio RNS-E i nie działaja mi tylne głosniki i chyba subwofer, co może byc nie tak? spalony wzmaczniacz ? czy cos innego

Na wstępnie sprawdź czy dochodzi do niego napięcie i czy jest przejście sygnału pomiędzy kostką przy radiu a kostką przy wzmacniaczu - wystarczy multimetr z sygnałem pikania

Bardzo prawdopodobne że uwalony będzie wzmacniacz - w avantach ulega uszkodzeniu rurka od spryskiwacza tylnej wycieraczki, przewód ten przechodzi prawym zawiasem i jeśli tam pojawia się nieszczelność płyn leci ... bezpośrednio na wzmacniacz i powoduje zwarcie, czasem ciężko to zdiagnozować gdyż płyn leci po wewnętrznej części tapicerki, która jest plastykowa i nie widać mokrych śladów. Mokre ślady można czasem dostrzec w okolicy wzmacniacza pod pokrywką lub po demontażu tapicerki czy tez wzmacniacza. winny okazał sie wzmacniacz ,zakupiony gra i buczy oki

winny okazał sie wzmacniacz ,zakupiony gra i buczy oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak jak w temacie niestety tylne głośniki nie graja.

Myślałem ze ich w ogolę nie ma dziś zdjąłem boczki i ku mojemu zdzwonieniu sa na miejscu, lecz niestety nic z nich nie gra.

W ustawieniach radia gdy przerzucam tył, przód rowniez nie ma różnicy albo gra przód albo nie gra nic:)

Nie znam się na car audio czy ktoś by mógł mi pomoc?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki sa ok graja na przodzie. nie widać nigdzie zbey były kable przeciete.

A takie pytanko przy radiu głośniki sa podpięte razem czy przód i tył osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gra za słabo zeby był wzmak:) ide zerkne najwyzej zrobie foto:)

lipa są 2 kostki i są podpięte:/

ba5o84nv.jpg

Edytowane przez krolikrob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby oryginalny wzmacniacz działał ja miałem takie coś wpięte pomiędzy radiem, a instalacją samochodu:

194754777_1_1000x700_zestaw-do-podlaczen

w jaki sposób to działało pojęcia nie mam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć trzecią wtyczkę, z niej idzie sygnał na wzmacniacz w bagażniku, a dalej do głośników tylnych. Może gdzieś zwisa z tyłu ta wtyczka? Skoro są głośniki to musi być i wtyczka... Chyba, że dokładałeś no to już więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz radio concert 2 to powinieneś mieć albo 2 głośniki bez wzmacniacza, albo 4 głośniki ze wzmacniaczem. Z radia masz dwa wyjścia tylko na głośniki przednie i te wzmacnia radio, a tył idzie do wzmacniacza. Poszukaj czy jest wzmacniacz w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zakupić kostkę mini iso i podpiąć oryginalny sub do bagażnika który napędza tylne głośniki. Na allegro znajdziesz, niedrogo chodzą z demontażu. Jak będziesz już już miał tą kostkę to też możesz sobie podłączyć po CANie sygnał do liczników i będziesz miał wyświetlanie stacji w FISie. Poszukaj na forum bo są tematy opisujące co dokładnie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...