Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z


kalik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem od kuzyna (który robił porządki w garażu) koło zamachowe od Audi 80 B4 1.9 TDI 1Z, ale auto było z 92 roku czyli był to jeden z pierwszych TDI jeszcze na tzw starym osprzęcie (pompa z nastawnikiem potencjometrycznym). Mam pytanko czy ktoś się orientuje czy to koło jest takie same jak w nowszych modelach silnika 1Z ? Czy podejdzie do mojego AFN-a ? Nie moge nigdzie na tym kole znaleźć numeru, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka dm to koszt ok 1 tys zł za tą kasę masz sztywne i obsmarkana tarcze kewlarem co przy nawet samym programie styknie i przeżyje nowe dm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do a4 b5 afn przy zmianie sprzęgła jak wrzucę sprzęgło z 1Z przy wirusie na 145KM długo nie pożyje

nie ma żadnych oznak zużycia dwumasy jak zdejmę skrzynię to się okaże. Ale po przeczytaniu tematu mam mętlik w głowie.. zakładać z awx sprzęgło, czy może jeszcze coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie bylo nic na serii czuc zas jak doszla turbawka z awx do tego programik plus sprzeglo z awx poczulem dm ale mozliwe ze to wina tarczy z awx ktora nie posiada sprezynek tak jak ma to miejsce w ori sprzegle i sprzegle z 1z gdzie jest mniej sprezynek ale za to sa wieksze.

Jak planujesz ino to co masz teraz to ja bym zostawil ori sprzeglo i tyle.spokojnie obsluzy ten moment.

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori sprzęgło już ma dość, bo się ślizga. zmienią na takie samo jak dwumas nie będzie miał luzów. a jak dwumas będzie w słabym stanie to muszę coś wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jedno-mas z 80 klei sprzegło

U mnie sachs plus okładzina z dodatkiem kevlareu klei przy 2.1bara(235/450) już ponad 45tyś.Według mnie jest to dobry i pewny zestaw do 400-420NM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow, mam taki problem ze podczas ruszania z miejsca mam delikatne szarpania samochodem, zastanawialem sie nad wymiana kola dwumasowego na jednomas wszyscy mi to odradzaja, twierdza ze w aucie bedzie glosniej beda przenoszone wibracje na auto i odczuje to na spalaniu. dodam ze zmienilem juz raz kolo dwumasowe(uzywane) i do tego dodalem nowa tarcze oraz docisk i od tamtego momentu zaczalem miec takie objawy, po przejechaniu 30 tys km nic sie nie zmienilo dalej podszarpuje.. silnik 1.9 110km AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety używane części mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo jakiej są jakości. Możliwe, że ta dwumasa jest źródłem szarpania, ale na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze wysprzęglik i go nasmarował, bo podobno potrafi się przycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem ,otóż mam zdjęte swoje sprzęgło .Skończyło się na amen , chce wymienić z 1z ,lecz znalazłem od znajomego sprzęgło o numerze 037105273c czy będzie pasować do mnie jest to jedno mas .. Drugie pytanie czy w każdym afn wychodziły dwa typu uszczelniaczy z obudową lub bez ? Mam z 97r 110km i chyba mam z obudową ,koszt 90zł .. Prosze o pomoc ./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jaki masz uszczelniacz dowiesz sie jak zrzucisz skrzynie,niby od w otworach skrzyni widac ale musisz sie dobrze przyjrzeć temu.

Nie wiem czy czasem wersja bez obudowy nie ma takiego samego dołu jak ta z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie seryjne sprzęgło 228 z AGRa i jednomas, wytrzymał taki zestaw 130KM+ bez żadnych oznak zużycia 50 tys km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie temat, powiedzcie mi czy zestaw zaproponowany przez kalik w pierwszym poście czyli koło sztywne 1Z 026105269L i komplet Zestaw LUK 623 113 900 podejdzie do silnika z oznaczeniem AVG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakimiś detalami, ale szukając różnic napotkałem się też na info o skrzyni (nie potwierdzone) i bałem się, że może coś jeszcze wyjść w praniu jak auto będzie rozkręcone, dla tego wolałem zapytać. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zakładał do AFN zestaw jednomas ze sprzęgłem z AWX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdzie taki zestaw.

Awx tylko do dm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...