Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z


kalik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po fachu znalazłem post o wymianie skrzyni biegów z 5 biegowej na 6 biegową i chciałem podpytać ludzi którzy już przetarli ścieżki .

Konkretnie chodzi o to że mam a4 b5 AFN 1.9 110 kucy i na trasie brakuje biegu więc załatwiłem sobie skrzynię 6 wybieraki itp z silnika 2.5 TDI no ale narodził się problem jak to połączyć jakie koło zamachowe zamontować a konkretnie od jakiego modelu bo mamy problem

sprzęgło jakie 240 czy 230 i pasuje to zrobić na sztywnym kole tylko niewiem konkretnie jakie koło bo lobię dać w parnik na prawdę ostro i 2mas się szybko rozleci niestety ale jeśli niema innego wyjścia czy moje stare sprzęgło wytrzyma tak do 150 kucyków ?

Proszę o dokładny opis części z góry dzięki ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie liczył bym tutaj na szybka odpowiedz od kolegów specjalistów ja już tutaj miecha czekam wszyscy sie wypieli na to forum i audiczkami śmigają a nie przy kompach siedzą podro :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie liczył bym tutaj na szybka odpowiedz od kolegów specjalistów ja już tutaj miecha czekam wszyscy sie wypieli na to forum i audiczkami śmigają a nie przy kompach siedzą podro :cool1:

Może dlatego nie masz odpowiedzi, bo nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie. Gdybyś pytał o przeszczep dwumasa w AFN chętnie służę pomocą. Robiłem coś takiego i wiem co potrzebne i jak się do tego zabrać. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie liczył bym tutaj na szybka odpowiedz od kolegów specjalistów ja już tutaj miecha czekam wszyscy sie wypieli na to forum i audiczkami śmigają a nie przy kompach siedzą podro :cool1:

nie tyle sie wypieli co nie robia takiego przeszczepu co kolega ze skrzynia 6ką, zobacz do działu warsztat na wątek o swapie silnika na AWX z AHU, tam był wczep skrzyni 6ki i zostąło to na jednomasie 228mm :gwizdanie:

Ps. nowy dwumas wytrzyma upalanie, od 2 lat katuje nieco wiecej niz 150km i do tego w Q :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy ale przez ten miesiąc braku odpowiedzi mam już skrzynie 6 z 2.5 tdi , koło z 2 masa na jedno-mas nowe sprzęgło , rozrusznik , wybieraki, nowe wtrysk,i panewki ,uszczelki filtry , IC od Iveco ,konkretny remont silnika , kilka nowych zegarów także od tego czasu sporo się zmieniło na lepsze 6 bieg jest bardzo zacny a i spalanie po remoncie spadło mi o 2 litry także jest cacy polecam remoncik jak komuś 1.9 pali ponad 7 litrów tym bardziej że ropa droga :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy ale przez ten miesiąc braku odpowiedzi mam już skrzynie 6 z 2.5 tdi , koło z 2 masa na jedno-mas nowe sprzęgło , rozrusznik , wybieraki, nowe wtrysk,i panewki ,uszczelki filtry , IC od Iveco ,konkretny remont silnika , kilka nowych zegarów także od tego czasu sporo się zmieniło na lepsze 6 bieg jest bardzo zacny a i spalanie po remoncie spadło mi o 2 litry także jest cacy polecam remoncik jak komuś 1.9 pali ponad 7 litrów tym bardziej że ropa droga :gwizdanie:

Więc zrób jakiś poradnik co jest potrzebne do takie swapu. Podziel się wiedzą z resztą użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie kompletowania zdjęć więc na pewno podzielę się konkretami co i jak bo poco przepłacać za paliwo jak można remoncik silnika zrobić który i tak sie przyda i da nam mniejsze spalanie nie wiem dokładnie czy spalanie nie jest znacznie zmniejszone przez skrzynię 6 ale na 5 biegówkach na pewno też spadnie po gruntowym remoncie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie kompletowania zdjęć więc na pewno podzielę się konkretami co i jak bo poco przepłacać za paliwo jak można remoncik silnika zrobić który i tak sie przyda i da nam mniejsze spalanie nie wiem dokładnie czy spalanie nie jest znacznie zmniejszone przez skrzynię 6 ale na 5 biegówkach na pewno też spadnie po gruntowym remoncie .

Raczej napewno jesli latasz w trasy i korzystasz z 6 to ci spalanie spada :naughty: Napisz jakas relacje ze wmiany skrzyni z 5 na 6 bo napewno to sie komus przyda . Jaki masz kod tej 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam zdjęcia co było robione tak z grubsza a kod nie pamiętam jaki był wiem tylko że skrzynia od Audi A6 2.5 TDI może się komuś te foty przydadzą :cool1:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.326253910729918.77481.326214120733897&type=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik został z 5 czy z 6 ?

skrzynia pasuje p&p na korpus silnika 1.9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pasuje idealnie na korpus Silnika 1.9 AFN a rozrusznik jest albo od 1Z albo z jakiejś 80 1.9tdi nie pamiętam :kwasny:

Ogólnie polecam ten moood bo naprawdę dynamika , spalanie , komfort jazdy wszystko na + :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik z AFN'a nie mógł zostać ? w temacie nie ma mowy o zmianie rozrusznika zakładając jednomas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik z AFN'a nie mógł zostać ? w temacie nie ma mowy o zmianie rozrusznika zakładając jednomas.

Nie wiem jak z rozrusznikiem przy zmianie skrzyni na 6, ale przy zmianie na jednomas i sprzęgło z 1z, rozrusznik pozostaje ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pasuje idealnie na korpus Silnika 1.9 AFN a rozrusznik jest albo od 1Z albo z jakiejś 80 1.9tdi nie pamiętam :kwasny:

Ogólnie polecam ten moood bo naprawdę dynamika , spalanie , komfort jazdy wszystko na + :cool1:

Jak wymieniles rozrusznik to przypuszczam ze nie na 1Z bo on chyba nie spasuje do sprzegla 240 a chyba takie masz po wymianie skrzyni :mysli: bo 1Z ma sprzeglo tak ja AFN 228 tak mi sie cos wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pasuje idealnie na korpus Silnika 1.9 AFN a rozrusznik jest albo od 1Z albo z jakiejś 80 1.9tdi nie pamiętam :kwasny:

Ogólnie polecam ten moood bo naprawdę dynamika , spalanie , komfort jazdy wszystko na + :cool1:

Jak wymieniles rozrusznik to przypuszczam ze nie na 1Z bo on chyba nie spasuje do sprzegla 240 a chyba takie masz po wymianie skrzyni :mysli: bo 1Z ma sprzeglo tak ja AFN 228 tak mi sie cos wydaje

Nie tak mi się wydaje tylko na pewno :>

trzeba z 2.5 tdi rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to rozrusznik z 2.5 tdi nie będzie pasował do 1.9 jest za długi i będzie przeszkadzał turbosprężarce, sytuacje ratuje rozrusznik z 1.9 tdi AVF to przy zmianie na sprzęgło 240mm i skrzynie 6 ale z tego co tu kolega napisał zastosował jednomas i 6'tke czyli sprzęgło ma nie 240 a 228.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...