Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Łożysko kół przednich -wymiana


zibi33PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów mam taką małą prośbe :exclaim: :exclaim: :redface: musze wymienić łożysko w przednim kole i chciałbym się dowiedzieć czy wymienia się tylko łożysko czy całą piaste z łożyskiem.No i oczywiście prosze o doradztwo z jakiej firmy najlepiej kupić,może ktoś z kolegów wymieniał już łożyska i wie jakie są koszta takiej wymiany :question::question: i gdzie najlepiej kupić.A4 B6 2004 1,8 T.

Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam :a4fan: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Sorki, że tak długo zibi33PL

Wysłałem Tobie pw

niema sprawy dzięki za dobre chęci :a4fan:

[ Dodano: 12-04-2007, 21:49 ]

mechanik mi powiedział że musze wymienić całą piaste

to wskazane raczej w tyle.

czyli z przodu nietrzeba wymieniać całej piasty :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w temacie wymiany łożysk. W swoim właśnie wymieniłem z przodu i z tyłu. Muszę przyznac ze nie było łatwo. Mam wersję quattro z USA i musiałem kupywać łożyska dwa razy ( z katalogu europejskiego pierwszy raz i po zdjęciu koła drugi raz :bicz: - na stany szłyu inne ) ; w każdym bądź razie wymieniłem same łożyska, żadnych piast w quattro się nie wymienia.

Zostały mi trzy komplety naprawcze SKF VKBA 1355 - jakby ktos chciał to odsprzedam po promocyjnej cenie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geri74 masz rację ale musisz brac pod uwagę stan naszych kochanych dróg!!! Jednym zdaniem przecież to jeden wielki test dla naszych niuń.

A co do łożysk zibi33PL, musisz zbadac problem organoleptycznie. Najlepiej zacznij od kręcenia kołami na podnośniku. Jeżeli będą hałasowac (szumiec) to może oznaczac duże prawdopodobieństwo, że łożysko, łożyska zostały zużyte. Po tym zabiegu polecam Tobie zibi33PL, abyś dokonał podmiany na przedniej osi koła na tzw. "pewne koła" chodzi o wyeliminowanie podejrzenia, że odgłosy dochodzą z uszkodzonych opon. Jest to tzw. ząbkowanie opon, a bywa często w odgłosach podobne do zużytych szumiących łożysk. Jeżeli niunia na "pewnych kołach" nadal będzie szumiec podczas jazdy to prawie możesz byc pewny, że czas zmienic łożyska. Pozdrawiam

[ Dodano: 16-04-2007, 10:43 ]

A co do samych łożysk stary nadal nie jestem pewny czy aby to są zwykłe łożyska, a nie łożyska z piastą. W mojej B6 avant tylna oś zaopatrzona jest w łożyska z piastami. Cholera wie jak jest z przodem :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie co do łożysk to niestety trzeba wymienić razem z piastą ,wymieniłem łożysko z jednej strony łożysko firmy FAG, ale problem nie znikł jest lekka poprawa ale to nie jest to spróbuje z oponami kupie nowe wtedy zobaczę czy będzie poprawa stare są znacznie zużyte

Mimo to wszystkim szanownym kolegom bardzo dziękuje za pomoc

pozdrawiam :a4fan: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem zibi33PL.

Jaki ponisłeś koszy łożyska z wymianą :cry:

[ Dodano: 17-04-2007, 23:54 ]

a tak już na pszyszłośc możesz podac symbol przedniego łozyska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geri74 masz rację ale musisz brac pod uwagę stan naszych kochanych dróg!!! Jednym zdaniem przecież to jeden wielki test dla naszych niuń.

jasne ale spokojnie powinny wytrzymać jakieś 250 tys km bez problemu. jak widać po wymianie łożyska poprawy nie ma więc to prawdopodonie nie jest przyczyną. na pewno niedługo dowiemy się od właściciela autka jak problem zlikwidował:)

pozdrawiam geri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ponisłeś koszy łożyska z wymianą

koszt wyniósł mnie 320 zł a numerki podam jutro :redface: :a4fan:

jak wymienie oponki na nowe to wam powiem czy już wszystko ok?jak na razie muszę

poczekać ciężki miesiąc :exclaim: :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po wymianie jest dalej hałas świadczy to o błędzie w sztuce. Nie ma sensu wymieniać całej piasty jedynie poprawnie założyć 2 łożysko! Ja osobiście by uniknąć problemów z uszkodzeniem łożyska przed jego założeniem podgrzewam piastę palnikiem gazowym równomiernie następnie po przesmarowaniu zewnętrznego pierścienia smarem wciskam pamiętając by siła nacisku opierała się na panewce zewnętrznej. koszt najtańsze łożysko 80 zł te lepsze nawet ponad 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troszku odkopię tamacik. Mam pytanie. Od jakiegoś czasu słyszę jakiś dźwięk (nie głosy hehe) dobiegający chyba z przednich kół, choć nie jestem pewny. Jest to takie głuche brzęczenie, które zaczyna być słychać od ok. 30km/h i wzrasta wraz z prędkością, ale jak hamuję to dźwięk narasta(natężenie jak przy 100km/h) i słychać do ok. 10km/h. Dodatkowo nasila się jak skręcam w prawo, a przycicha przy skręcie w lewo(np. na małym rondzie). Czy to mogą być łożyska. Zrobiłem mały teścik: podniosłem przód auta na lewarkach i uruchomiłem silnik i wrzuciłem 6, rozpędziłem koła do ok. 100km/h(miałem stracha, bo robiłem to w garażu) i nic specjalnego nie słyszałem, dodatkowo sprawdziłem wszystkie koła już kręcąc ręcznie i żadnych szumów nie było.

Czy to łożyska, czy coś innego, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana łozysk w Q wygląda tak samo z przodu jak i z tyłu

łozyska sa takie same, przeguby również

jedynym problemem jest same wyciśniencie łozyska, potrzebna jest prasa

montaz można przeprowadzic juz bez prasy ale trzeba trochę poczaszkowac :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...