Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spolszczenia do Navi DX w zegarach


bart_ek

Rekomendowane odpowiedzi

Również potwierdzam, że działa:) O ile mapy w moim przypadku muszą być na płycie Sony, to spolszczenie poszło na zwykłej najtańszej. Nagrywałem Clonem prędkość 1x. Operacja trwała jakieś 20 minut, wszystko odbyło się wg. wcześniej podanych instrukcji. Dzięki wielkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się męczę już drugi dzień mam Navi plus z dużym wyświetlaczem i kolorowym FIS. Po naciśnięciu display wyświetla mi się RNS 4.2 Soft 0012. Próbowałem na różne sposoby wgrać ten język polski i za każdym razem wyświetla mi błąd płyty oczywiście po angielsku. Natomiast zgrałem mapę Czech i polski nagrałem według instrukcji na płycie Sony i o dziwo jak wsadziłem zaczęło ją czytać po czym wywaliło że to nie ta płyta. Bardzo proszę o pomoc jestem uparty ale to mnie przerasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wgrać spolszczenie musisz w nawigacji wymusić aktualizację. Samo włożenie płyty nic nie da.

Wejdź w menu nawigacji i odzszukaj.

Co do mapy już pisałem, bardzo często DUŻA nawigacja NIE WIDZI płyty, to że płyta działa na małej NAVI nie znaczy że ruszy na dużej.

Wiem z autopsji. Wypróbowane na B6 i A8D2.

Będziesz musiał zmienić nagrywarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko dwa modele ale więcej, po prostu trzeba wyprobować.

Nie ma znaczenia czy jest to nowa czy stara nagrywarka.

dla swojej małej Navi mogę praktycznie każdą którą mam w zasięgu, dla dużej to wiem ze jest to mój laptop....HITAHI HTS 5416

Hitachi-160GB-Laptop-Hard-Drive-HTS5416-Tested-Works-1.JPG LUB

ts-l633c dvd SAMSUNG w laptopie asus X5DIJ

0P1090210.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z lektorem navi spolszczona mapa najnowsza 2013/2014 wszystko wyświetla po polsku ale mowi po angielsku nic nie daje przestawianie jezyka na niemiecki później na ang metryczny czy cos w tym stylu nastepnie w zamian ang pojawia sie polski lecz jak go ustawie to i tak lektor jest po ang co jest grane?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby był język polski, musi być chociaż raz załadowana płyta która taki język posiada(mapa poland-czech). Wtedy ustawiamy wybierając język z menu, mamy do wyboru 2x język ang... jednym z nich jest polski.

Jeśli zmienimy płytę nie ruszając języka lektora to on zostanie, każda zmiana języka na inny gdy siedzi płyta, która nie posiada polskiego języka skutkuje tym, że usłyszymy komendy po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I aktualnie mam taka mape nagraną poland czech 2013/2014 i sa tam dwa jezyki ang i jeden z nich jest polski lecz tak jak mówie przestawiałem na różne konfiguracje i zawsze mowi po ang

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj jadąc do pracy próbowałem wgrać polski język do navi. Po 50 minutach jazdy nic się nie pojawiło na ekranie FIS.

Czy wgrywanie należy robić na włączonym silniku czy tylko załączony zapłon?

Czy można jechać autem podczas wgrywania aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłon włączony,instrukcja mówi nawet o podłączeniu prostownika (zabezpieczeniu przed spadkami napięcia) .U mnie wgrywało się koło 25minut.Dokładnie nie pamiętam bo to było kilka lat temu.oluuff może z płytka coś nie halo!Czytałem też że można nawet soft uwalić w navi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uwalenia softu... gdyby to było możliwe to u mnie już chyba by ducha dawno wyzioną :)

Jak sprawdzam wersję softu do w navi mam 2000rok a na płycie 2005. Po uruchomieniu wgrywania nowszej wersji wyświetlacz przełącza się na pokazywanie komunikatów radia. Gdy ponownie uruchomię navi pojawia się ekran na którym widać :

download

start (z kłódką)

end

Czekałem 50 minut i nic.

Jedyne co się stało to znikł mi polski lektor z map gdzie wcześniej był (sprawdzałem oba języki angielskie i na obu komunikaty mówione są po angielsku).

Ktoś ma jakąś radę?

---------- Post dopisany 18-01-2014 at 07:59 ---------- Poprzedni post napisany 17-01-2014 at 13:41 ----------

Sukces... po 18 minutach niepewności

Tylko zniknął polski lektor z mapy 2013-2014. Jak uruchomię płytę 2012-2013 wszystko działa poprawnie.

Muszę nagrać jeszcze raz płytkę i spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor powinien ci zostać po zmianie płytki, jeśli nie zmieniasz języka to nic się nie powinno dziać.

Ja nawet na mapie Hiszpanii mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czytajac ten watek,zrobilem jak piszecie(nagrana mapa czechy-polska 2013-2014 DX,oraz spolszczenie) i chyba wszystko dziala:decayed:

Z tym że: u mnie napisy sa polskie(cale menu) lecz lektor angielski.Mapa nie przetestowana do konca bo nie chcialo mi sie wyjezdzac na glowna droge(moze dlatego pokazala sie informacja iz jestem poza glowna droga).Mapa pokazuje moje miasto,wyszukuje np.dostepne stacje paliw z odleglosciami itp.wiec mysle ze bedzie hulac.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czytajac ten watek,zrobilem jak piszecie(nagrana mapa czechy-polska 2013-2014 DX,oraz spolszczenie) i chyba wszystko dziala:decayed:

Z tym że: u mnie napisy sa polskie(cale menu) lecz lektor angielski.Mapa nie przetestowana do konca bo nie chcialo mi sie wyjezdzac na glowna droge(moze dlatego pokazala sie informacja iz jestem poza glowna droga).Mapa pokazuje moje miasto,wyszukuje np.dostepne stacje paliw z odleglosciami itp.wiec mysle ze bedzie hulac.Pozdro

jak dobrze pamiętam bo robiłem to jakieś dwa lata temu trzeba w ustawieniach zmienić język:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jako że ja rozpocząłem na forum przygodę spolszczeń w B7 i mmi

to podpowiem tylko że lektor zależy od mapy a nie od spolszczenia menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj mapę PL-CZ 11/12

Ja na nie dokladalem jezyk. Potem po zmianie plytki bedziesz mial na innych mapach. Pod warunkiem ze nie będziesz ruszał lektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim potrzebuje mapki Chorwacji do navi Audi między zegarami,kolorowy fis. Jeśli ktoś może pomóc z góry bardzo dziękuje:cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...