Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobrzy chiptunerzy


adamq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W zeszlym tygodniu zaliczyłem wizyte w MR Motors, jestem BARDZO zadowolony z obslugi, niestety ze wzgledu na naped nie moglem zhamowac samochodu po korekcji. Subiektywne odczucia sa pozytywne choc nie czuc jakiejs ogromnej zmiany, faktem jest ze samochod jezdzi rowniej, nie ma skokow przyspieszenia i w dolnej czesci obrotow lepiej przyspiesza. No i oczywiscie nie dymi :)

Co do spalania to wypowiem sie jak zalicze dluzsza trase ;)

Generalnie polecam tak jak wszyscy poprzednicy ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie,

Posiadam a4 B08 - 143km, nie ukrywam że strasznie cenie sobie samochod i w życiu sobie nie wybacze jak go spiernicze tylko dlatego ze chce wirusa za którym pójdzie pare kucy.

I tu pytanie do was, słyszeliście coś o mozliwościach na tym silniku? Chłopaki od "Mistrza" o którego usługach myślałem, chwalą sie juz od dobrych paru miechów ze je ogarneli, słyszałem tez plotke ze dogadali sie co do gwarancji u Audi, co tez ma dla mnie znaczenie bo autko nie ma jeszcze roku... ale na tym koniec.

Wcześniej sądziłem ze są numerem jeden w Warszawie i do nich chciałem jechac, ale po przeczytaniu 21 stron postów moja opinia sie troche zmieniła i obawiam się ze poza nazwą nic miestrzowskiego sobą nie reprezentuja. Nie chce sytuacji w której przyjade do nich i najzwyczajniej w świecie mnie odklepią jako kolejnego klienta, nie chce zeby jedyna rzecza do której sie przyłożą to zainkasowanie mojego hajsu...

wiem ze podrodze ktos rzucił jakis link jako odpowiedz na pytanie o ten silnik, ale na owym forum oprócz jakiejś kłótni, nic sensownnego nei znalazłem... pozwolilem sobie juz napisać prywate do Witka (wcześniej cos o nim słyszałem ale zaden z moich znajomych nie korzystał z usług, opinie byly z 3-4 ręki wiec nawet nie brałem go pod uwage i liczyłem tylko na Mastersa) głównie dzięki waszym opinią, pytanie czy wiecie coś jeszcze równie ciekawego jak polecenie Rogala.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem tez plotke ze dogadali sie co do gwarancji u Audi,

właśnie dlatego nazywa się to plotką :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem tez plotke ze dogadali sie co do gwarancji u Audi, co tez ma dla mnie znaczenie bo autko nie ma jeszcze roku... ale na tym koniec.

Bardzo możliwe , najczęściej serwis jest dogadany z jakimś magikiem i samo ASO proponuje moda,wszystko jest cacy jak robisz przeglądy gwarancyjne właśnie w tym ASO , ale jeśli coś sie stanie w trasie i trafisz do innego ASO może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem tez plotke ze dogadali sie co do gwarancji u Audi, co tez ma dla mnie znaczenie bo autko nie ma jeszcze roku...

:shocked::polew: zmien "mistrza"

To miał być sarkazm...

słyszałem tez plotke ze dogadali sie co do gwarancji u Audi, co tez ma dla mnie znaczenie bo autko nie ma jeszcze roku... ale na tym koniec.

Bardzo możliwe , najczęściej serwis jest dogadany z jakimś magikiem i samo ASO proponuje moda,wszystko jest cacy jak robisz przeglądy gwarancyjne właśnie w tym ASO , ale jeśli coś sie stanie w trasie i trafisz do innego ASO może być problem.

i tak wlasnie podobniez jest i w warszawie pomiedzy Audi Auto Viva na połczyńskiej a Mastersem, nie wiem czy w tym porozumieniu widnieje nazwa jeszcze akiegos innego dilera.

Z tego co mi wiadomo to w serwisach Audi i tak nie byli by w stanie sprawdzic czy oprogramowanie jest orginalne czy zmienione, tak wiec nawet jak trafie na trasie na inne ASO to tego raczej nie sprawdza... chyba :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w serwisach Audi i tak nie byli by w stanie sprawdzic czy oprogramowanie jest orginalne czy zmienione, tak wiec nawet jak trafie na trasie na inne ASO to tego raczej nie sprawdza... chyba decayed

Jeśli usterka będzie kosztowna potrafią to sprawdzić w 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm, to ja też może wrzuce moje zapytanie? Gdzie dobrze, profesjonalnie stuningować S4 2,7 biturbo 2000? Zaznaczam że nie chodzi mi o jakiś kosmos tylko podniesienie mocy do 300-310 koni + zmiana trójnika of kors. Jestem z Łodzi więc mysle ze raczej Warszawa.

Przeczytałem ten temat od deski do deski i praktycznie 99% o tuningu do klekotów, ewentualnie 1,8 t.

Czy dobrą opcją będzie VTG? Sportmile? A może www.pm-motorsport.pl ?

Cena nie gra wielkiej roli, po prostu nie chce żeby za pare miesiecy po dokonaniu operacji cos sie spieprzylo, pare lat zamierzam nim pojeździć..:-) I raczej nie mam zamiaru wgrywać gotowego chipa jak co niektórzy w tym wątku, tylko chętnie poswiece pol dnia i pół baku paliwa na napisanie programu specjalnie pod moją Eske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm, to ja też może wrzuce moje zapytanie? Gdzie dobrze, profesjonalnie stuningować S4 2,7 biturbo 2000? Zaznaczam że nie chodzi mi o jakiś kosmos tylko podniesienie mocy do 300-310 koni + zmiana trójnika of kors. Jestem z Łodzi więc mysle ze raczej Warszawa.

Przeczytałem ten temat od deski do deski i praktycznie 99% o tuningu do klekotów, ewentualnie 1,8 t.

Czy dobrą opcją będzie VTG? Sportmile? A może www.pm-motorsport.pl ?

Cena nie gra wielkiej roli, po prostu nie chce żeby za pare miesiecy po dokonaniu operacji cos sie spieprzylo, pare lat zamierzam nim pojeździć..:-)

jak chcesz mieć szybkie auto to www.unitronic.pl

na pewno dobrze zrobi tez bobik z jetronika ale drogo :gwizdanie: :cool1:[br]Dopisany: 06 Marzec 2009, 13:19_________________________________________________

Czy dobrą opcją będzie VTG? Sportmile? A może www.pm-motorsport.pl ?

te firmy bym sobie odpuścił :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a sam je proponowałeś na bodajże 3 stronie tego wątku..:D

trochę wody w Wiśle upłynęło od tego czasu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze napisales z obslugi a nie uslugi bo tak naprawde nie wiesz co dal ci ten soft, wiec co tu polecac? mila obsluge?

czesc kosiniak, obsluga tez wazna, a apropos samej uslugi to napisalem subiektywne odczucia, jezeli chcialbys wykresu to rowniez musialbys poprosic o niego 90% uzytkownikow tego watku :)

czytaj uwaznie :kox:

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co osoba to inne zdanie..:-) No nic, to podzwonie do tych tunerów za jakiś czas, moze ktos mnie przekona do siebie fachowoscia chociaz przez tel, heh...jeszcze troszke czasu mi zostalo do urlopu 30.03-08.04 bo wtedy będe chcial to zrobic. Gdyby Wasz Guru Rogal zajmował się Eskami waliłbym do Niego jak w dym bo złej opini na Jego temat tu nie przeczytalem, chyba że coś się zmieniło?, a tak pozostaje szukać dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co osoba to inne zdanie..:-) No nic, to podzwonie do tych tunerów za jakiś czas, moze ktos mnie przekona do siebie fachowoscia chociaz przez tel, heh...jeszcze troszke czasu mi zostalo do urlopu 30.03-08.04 bo wtedy będe chcial to zrobic. Gdyby Wasz Guru Rogal zajmował się Eskami waliłbym do Niego jak w dym bo złej opini na Jego temat tu nie przeczytalem, chyba że coś się zmieniło?, a tak pozostaje szukać dalej..

Po Łodzi jeździ RS4 B5 z reklamą Compsport-Łódź.

Koleś albo jego ojciec ma sklep z częściami do VAGów na Franciszkańskiej (skręcasz z Inflanckiej we Franciszkańską i sklep jest po prawej stronie).

Nie korzystałem z ich usług, nie mam nic wspólnego z tą firmą, ale masz blisko, może warto podjechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony za bardzo wypasionej to nie mają, heh http://www.compsport.republika.pl/ , zresztą piszą że tylko TDI, no ale nic, zadzwonie w tygodniu to zorientuje się w sytuacji..

Chociaz nawet dzwonić chyba nie trzeba, poczytałem po forach innych marek i jest to malutka filia firmy z Bielska http://www.compsport.pl/

Chlopaki tak piszą na forum passata

"Tak jak się spodziewałem - firma, w której byłeś to punkt, w którym są wgrywane gotowe programy kupione w CompSporcie. Ciężko to więc nazwać filią czy nawet przedstawicielstwem. Co więcej - Patryk nie wybiera się na żadne gościnne występy - przeprowadza modyfikacje tylko i wyłącznie w Bielsku-Białej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przesledzilem caly watek i takie nasunely mi sie konkluzje.

a tak pozostaje szukać dalej..

Hmm, a ja bym w rzeczonych poszukiwaniach osobisicie rozwazyl np. wspomniane wczesniej www.goodhope.pl

Nadmienie, iz nie mam nic wspolnego z w/w, zatem nie jest to forma jakies interesownej agitacji. Tak wyszlo, iz branza el. samochod. to nie tylko moj zawod, ale tez pasja w czystej (tak uwazam) postaci i wlasnie przez ten pryzmat staram sie jak najbardziej to mozliwie obiektywnie oceniac fachowosc i podjescie do tematu. I wobec tego musze przyznac, ze ow Mariusz(goodhope) dal sie niejednokrotnie poznac jako dosc wyrafinowane polaczenie wiedzy teoretycznej z doswiadczeniem praktycznym, zwlaszcza w temacie optymalizacji oprogramowania. I prawda jest, jak tu juz ktos zauwazyl, ze zajmowal sie ta dziedzina na dlugo przed Rogalem, mysle, ze dluzej takze od Patryka, czy Szymona z CompSportu (to tak a`propos pierwszych modyfikacji softu w PD). Z reszta cala ta gromadka, nie ujmujac dobrych fachowcow, to pokolenie majace swoje poczatki tak mniej wiecej od 2002/3 roku. Z reszta chyba nawet sam Witek nie zaprzeczy, ze jeszcze w 2004r. nie bardzo mial rozeznanie, czym konkretnie "sie je" VAG-COM`a... Ale to tylko dobrze o Nich swiadczy, mlodzi szybko sie ucza i podgryzaja stare wygi, co tylko klientom moze wyjsc na dobre. Bo prawda jest taka, ze owe wygi, oprocz zarabiania na godne zycie, juz nie czuja w tym pasji - to nie czasy kiedy np. Piro w V-techu osobiscie robil kazdy mod w sofcie i sam z niecierpliwoscia czekal na jego wyniki - teraz ma inne prorytety. Co nie znaczy, ze facet jest w temacie "zacofany", bo wciaz jest mocny niemozebnie. Jak wspomnialem - zmiana podejscia, f-ma stala sie zbyt powaznym biznesem. Vide Masters - naprawde moc wiedzy o dieslach, ale widac inne sprawy biora gore..

A poglad, ze tylko f-ma z miedzynarodowa renoma moze swiadczyc nalezyty standard produktow i uslug jest IMHO, szczegolnie w dziedzinie tuningu bardzo duzym naduzyciem i sporym bledem w ocenie. Co wiecej, trudno nie wnioskowac, ze najwieksi 'magicy" wywodza sie wlasnie z garazy (w duzym uproszczeniu ujmujac). Z reszta nawet potentaci od owych garazy zaczynali. I to nie tyczy sie tylko branzy samochodowej.

Warto powyzsze wziac po uwage przy rozwazaniach o wlasciwym wyborze.

@ktokolwiek: Zasiegniecie informacji na podstawie konkretnych wymagan nie kosztuje zbyt wiele, moze zasugerowana f-ma okaze sie tym, czego szukasz, a moze wrecz przeciwnie - nie spelni oczekiwan, ale sadze, ze przy jakis ograniczeniach wlasnych (np. sprzetowych - brak wiarygodnej hamowni 4x4 itp) sami powinni zaproponowac wlasciwe rozwiazanie - ja bym tak wlasnie zrobil.

PS.: Sorry za przydlugawy "wywod".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przesledzilem caly watek i takie nasunely mi sie konkluzje.

a tak pozostaje szukać dalej..

Hmm, a ja bym w rzeczonych poszukiwaniach osobisicie rozwazyl np. wspomniane wczesniej www.goodhope.pl

Rozmawiałem dziś z nim na gg, niestety na wstępie mój zapał opadł gdyż nie mają hamowni 4x4..:-(. Powiedział że za jakieś dwa miesiące pojawią się u nich dodatkowe rolki. Dałoby rade co prawda z dynomecie, ale to nie to samo przecież..w każdym razie dzięki za namiar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...