Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minusy Audi A4 - Wasze opinie


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki minus dla podszybia (plastik który zakrywa filtr przeciwpyłkowy). Jest nieszczelny (leje się woda do filtra) i trzeba silikonem smarować :gwizdanie:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzucanie przodu przy robotach związanych z pracami przy silniku (rozrząd, wisko, alternator itp.)

Przednie zawieszenie - przerost formy nad treścią (w kontekście polskich dróg rzecz jasna)

Ilość miejsca z tyłu może nie koszmarna - jak jestem wieziony to ok ale dzieciarnia w fotelikach kopie mi po oparciach przednich foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściąganie przodu przy wielu robotach, trochę mało miejsca z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... B6 - wymiana kierunków przód ; wymiana żarówek z tyłu (Avant) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jak patrzę na kolegę, który ma Vektrę B, drugi mazdę 323, to uważam że audi jest wolne od wad :)

Wiecie o co chodzi z zawieszeniem z przodu?? Ostatnio mi mechanik wyjaśnił (bo u mnie też puka). Nie wymieniajcie wahaczy jeżeli sprawność amortyzatorów jest niska <70%. Właśnie przez "zużyte" amortyzatory nawet nowe wahacze się szybko zużywają i nie wytrzymują roku jazdy.

To zwieszenie nie jest wcale takie słabe, ja u siebie mam na zegarach 250 tys (tyle pokazują a ile ma w rzeczywistości to diabeł wie) i mam ori wahacze jeszcze z 97 roku (choć są już do wymiany, ale najpierw amorki). Więc jak się ma 250 tys do 20-30 opisywanych na forum? Coś tu jest nie tak (zły montaż, zużyte amorki, itp)

Dlatego też dochodzi do takich sytuacji że u jednego wahacze Febi wytrzymują 80 tys a u drugiego tylko 15 czy 20 tys. Liczy się też oczywiście po jakich drogach się poruszamy, ale amorki muszą mieć duża sprawnść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwieszenie nie jest wcale takie słabe, ja u siebie mam na zegarach 250 tys (tyle pokazują a ile ma w rzeczywistości to diabeł wie) i mam ori wahacze jeszcze z 97 roku (choć są już do wymiany, ale najpierw amorki). Więc jak się ma 250 tys do 20-30 opisywanych na forum?

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b5

1. za mało trybów pracy wycieraczek

2. skrzypiacy fotel

3. SI klimatronika

4.!!!!! nagłe silne skoki podczas otwierania tylnych drzwi, bardzo niebezpieczne na parkingu, mozna niezle przywalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja na swoje A4 nie narzekam.

Tak na siłę to może to, że rzeczywiście miejsca z tyłu nie jest zbyt dużo ale ja tam nie podróżuję :decayed: a dwa to szkoda mi, że B5 coraz częściej pada ofiarą agrotuningu i niedługo stanie się autem jak BMW E-36 czyli ulubionym bolidem młodzieży wiejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to co powiedzial armistread: ze b5 staja sie coraz czesciej ofiarami agrotunningu, sa coraz tansze i coraz wiecej wiejskich szpanerow bedzie je miec:/ takze namawiam do bojkotu wszyskich posiadaczy a4 b5!! podnosmy cene rynkowa nasych aut, w ogloszeniach, na gieldach, wystawiajcie je drozej:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje minusy

1. Zawiecha wygodna ale droga :thumbdown:

2. brak regulacji wysokości fotela prawego przedniego. :mysli: why?

3. za wolne wycieraczki (w sobotę wracałem z krynicy morskiej ok. 19:30 - 20:00, tak lało że wycieraczki zaczynały mnie wq...iać swoją zajebistą prędkością) :wallbash:

4. Przed liftem trójkąt był w klapie a teraz luzem :mysli:

5. Pokrewieństwo ze Skodą, VW, Seatem :kox: :kox: :kox:

6. Wywijające się narożniki konsoli Przy przedniej szybie w roczniku 1995 :thumbdown:

7. Brak elektryki szyb w standardzie :thumbdown:

8. Dużo walonych i kombinowanych na rynku Polskim :rant:

9. pewnie jeszcze jest wiele pierdół o których zapomniałem

Wszystko jednak wybaczam za sam znaczek :audi::a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę z innej beczki.

Oczywiście to wszystko co koledzy wymienili,ale najbardziej to wkurza mnie to,że taka marka jak audi szczypie się na takich rzeczach jak tempomat,manetka wycieraczek,skórzana gałka,podświetlenie dzwi,schowków,kratek i wiele innych rzeczy które można byłoby wyliczać.

Rozumiem skoda,reno,fiat....ale audi?

Tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę z innej beczki.

Oczywiście to wszystko co koledzy wymienili,ale najbardziej to wkurza mnie to,że taka marka jak audi szczypie się na takich rzeczach jak tempomat,manetka wycieraczek,skórzana gałka,podświetlenie dzwi,schowków,kratek i wiele innych rzeczy które można byłoby wyliczać.

Rozumiem skoda,reno,fiat....ale audi?

Tego nie rozumiem.

A myślisz, że tylko Skoda, Reno i Fiat zatrudniają księgowych?!

A co powiesz na panel klimy w Lamborghini? Wypisz, wymaluj Audi. A przecież to Lamborghini !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę z innej beczki.

Oczywiście to wszystko co koledzy wymienili,ale najbardziej to wkurza mnie to,że taka marka jak audi szczypie się na takich rzeczach jak tempomat,manetka wycieraczek,skórzana gałka,podświetlenie dzwi,schowków,kratek i wiele innych rzeczy które można byłoby wyliczać.

Rozumiem skoda,reno,fiat....ale audi?

Tego nie rozumiem.

A myślisz, że tylko Skoda, Reno i Fiat zatrudniają księgowych?!

A co powiesz na panel klimy w Lamborghini? Wypisz, wymaluj Audi. A przecież to Lamborghini !!!

No panela klimy lambo nie widziałem,rzadkie u nas zjawisko,mówie o przyziemskich autach.

Oczywiście,że zatrudniają księgowych jak zresztą wszędzie,ale rozumiem navi,skóry,pełna elektryka,

ale podświetlane kubki czy nawiewy???

Takie coś powinno być na specjalne zamówienie klienta,jeżeli nie chce tempomatu czy podświetlanych nawiewów i za dopłatą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze tylko dodam ze wqrwia mnie male lusterko z prawej strony...kto to wymyslil? o ile tansze w produkcji moze byc lusterko krotsze o 3 czy 4 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim avancie poraża mnie:

1. Wyjątkowo mało miejsca z tyłu oraz beznadziejnie wyprofilowana kanapa tylna wykonana z tandetnych materiałów.

2. Mało miejsca na prawą nogę od strony kierwocy (jak jadę to prawą nogę opieram o panel climatronika), a co mnie dobija to to, że ten panel strasznie sie nagrzewa krew mnie normalnie zalewa!!!!!!

3. Mało miejsca w bagażniku w porównaiu z innymi avantami (kolega ma renault megane kombi i o wile więcej miejsca) może dlatego, że mam quattro ale z tego co sie orjentuje to wszystkie avanty tak maja z Q czy bez.

4. Skrzypiąca roleta tylna i mocowania, z którymi nic nie da sie zbytnio zrobić - a moze ktoś znalazł na to metodę????

5. Wycieraczki pracują za wolno i za głośno co denerwuje na postoju (mam wycieraczki bez stelarza może dlatego tak jest bo silniczek ma za cięzko)

6. Plastikowe listwy na dole drzwi to tandeta pierwsza klasa, zaczepy słabo trzymaja.

7. Drogie i małotrwałe zawieszenie.

8. Konieczność demontażu przodu przy wymienie rozrządu i mało miejsca w komorze silnika przez wzdłużny silnik.

9. U mnie lampy przednie ściemniały.

10. Zegarek widoczny jest tylko dla kierowcy.

11. Wycierająca się tapicerka przy drązku zmiany biegów, ja trzymam tam telefon.

12. Jak zaciągam mocno ręczny to przestawiam podłokietnik.

13. Bez klimatyzacji wyjątkowo słąbo odparowywują szyby.

14. Boczek lewych drzwi ma źle rozplanowane podparcie dla łokcja i podświadomie odnoszę go wyżej i niechcący jeżdzę na zimny łokieć z zamkniętą szybą :>

15. Wyświetlacz w full FIS ma uszkodzone ścieżki a komputer żyje wlasnym życiem.

16. Brak 6 biegu w 1,8t wkurzające i mało ekonomiczne jest podróżowanie z prędkością obrotową silnika w okolicach 4tyś obr/min, nie wiem jak inżynier projektował te samochody na niemieckie autostrady bez ograniczeń.

17. Ostatnio zobaczyłem w boczku drzwi kierowcy blachowkręt trzymający boczek do karoserii (na rogu boczku blisko lusterka) myślałem, że poprostu odstawał po demontarzu i ktoś go tam wkręcił ale od strony pasażera jest tak samo.

To chyba na tyle większość tych wad to czyste czepianie sie, ale jest to moje pierwsze audi i spodziewałem sie ideału jak 10letni samochód kosztuje prawie 20tyś zł.[br]Dopisany: 22 Lipiec 2009, 18:01_________________________________________________

ja jeszcze tylko dodam ze wqrwia mnie male lusterko z prawej strony...kto to wymyslil? o ile tansze w produkcji moze byc lusterko krotsze o 3 czy 4 cm...

Mi to akurat nie przeszkadza, że jest mniejsza i to chyba celowe, żeby nie zahaczyć przeszkody przy omijaniu. Ale to, że lewe jest dzielone a prawe nie to już debilizm w końcu to w prawym lusterku jest duzo większy martwy punkt!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę z innej beczki.

Oczywiście to wszystko co koledzy wymienili,ale najbardziej to wkurza mnie to,że taka marka jak audi szczypie się na takich rzeczach jak tempomat,manetka wycieraczek,skórzana gałka,podświetlenie dzwi,schowków,kratek i wiele innych rzeczy które można byłoby wyliczać.

Rozumiem skoda,reno,fiat....ale audi?

Tego nie rozumiem.

W przeciagu kilkunastu ostatnich lat Audi zajelo jedno z najlepszych miejsc wsrod innych producentow samochodow, zostawiajac w tyle np: takie marki jak Mercedes nawet nie mowiac juz o Fiacie czy Renault. Ubogo wyposazone Audiki sa produkowane z mysla o klientach z mniej zasobnym portwelem (by zwykly zjadacz chleba, tez mogl wozic d**e Audi).

Inne marki pojazdow by nie zostac w tyle i stac sie atrakcyjniejszym musza wabic klienta wyposazajac standardowo swoje modele w coraz wiecej dodatkow.

To sa chwyty marketingowe, ktorych Audi nie ma potrzeby stosowac bo i tak sie sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...