Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w zeszłym roku troszkę dalej Podaca, ale ja zawsze zjeżdżam z autostrady w Sibeniku, może troszkę się korkowało w Omisiu, ale widoki przepiękne.Trasa wzdłuż wybrzeża i zapłacisz mniej za autostradę 154 kuny

Primosten

primosten7.jpg

Trogir

9.jpg

Split,

Omis

plaza_Omis_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak Ci nie wadzi jazda nocą to jedź nocą. Będziesz miał ciszę i spokój a Mała prześpi całą drogę.

Albo przed świtem. Im krócej nie będzie spała w aucie tym lepiej.

Wyjadę zatem ok północy, spokojnym tempem jadąc będę na rano w cro.

Pytanie do tych co pomykali autostradą A1 - chce pocisnąć Wiślanką na Żory, a potem jak? W Żorach jest zjazd na węzeł na autostradę czy lepiej od razu walić drogą 932 na Świerklany --> potem 930 aż do A1?

Z Żor jedź prosto na Świerklany, niema sensu żeby jechać obwodnicą do A1.

thx, tak też polece

http://goo.gl/maps/nPsEF

Dopieściłem szczegóły jak przejazd nowym tunelem na węźle Zagvozd w cro i ominięcie autostrady w Słowenii i wyszło 1180km.

Za tydzień wyjazd, ktoś jeszcze leci 1.09?

Możesz jeszcze w Brno zjechać na 2 i jechać przez Breclav. W Austrii masz na początku stacje i tam kupisz winiete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie wadzi jazda nocą to jedź nocą. Będziesz miał ciszę i spokój a Mała prześpi całą drogę.

Albo przed świtem. Im krócej nie będzie spała w aucie tym lepiej.

Wyjadę zatem ok północy, spokojnym tempem jadąc będę na rano w cro.

Pytanie do tych co pomykali autostradą A1 - chce pocisnąć Wiślanką na Żory, a potem jak? W Żorach jest zjazd na węzeł na autostradę czy lepiej od razu walić drogą 932 na Świerklany --> potem 930 aż do A1?

Z Żor jedź prosto na Świerklany, niema sensu żeby jechać obwodnicą do A1.

thx, tak też polece

http://goo.gl/maps/nPsEF

Dopieściłem szczegóły jak przejazd nowym tunelem na węźle Zagvozd w cro i ominięcie autostrady w Słowenii i wyszło 1180km.

Za tydzień wyjazd, ktoś jeszcze leci 1.09?

Możesz jeszcze w Brno zjechać na 2 i jechać przez Breclav. W Austrii masz na początku stacje i tam kupisz winiete.

W sumie racja przez Breclav pamietam lepsze drogi i mniejszy ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem parę dni temu w okolicach Makarskiej. Jak zwykle pięknie i ciepło! Polecam jechać do Bośni i Hercegowiny! Mostar! Sarajevo! Jak ktoś chce do Medjugorje... Widoki piękne! Trochę kiepska droga w BiH ale da się przeżyć!

Co do powrotu to w Austrii była "łapanka". Zamknięta Autostrada i wszyscy zjeżdżali na boczny parking i każdy był sprawdzany (waga, etc. I to nie tylko busiki ale i osobówki)! :shock3: Na szczęście powrót bez żadnych korków itp. Prawie 1200km w 13 godzin licząc dłuższy postój na obiad pod Wiedniem. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem parę dni temu w okolicach Makarskiej. Jak zwykle pięknie i ciepło! Polecam jechać do Bośni i Hercegowiny! Mostar! Sarajevo! Jak ktoś chce do Medjugorje... Widoki piękne! Trochę kiepska droga w BiH ale da się przeżyć!

Co do powrotu to w Austrii była "łapanka". Zamknięta Autostrada i wszyscy zjeżdżali na boczny parking i każdy był sprawdzany (waga, etc. I to nie tylko busiki ale i osobówki)! :shock3: Na szczęście powrót bez żadnych korków itp. Prawie 1200km w 13 godzin licząc dłuższy postój na obiad pod Wiedniem. :good:

akjam wjeżdżajac do BiH trzeba okazywać Zieloną karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem parę dni temu w okolicach Makarskiej. Jak zwykle pięknie i ciepło! Polecam jechać do Bośni i Hercegowiny! Mostar! Sarajevo! Jak ktoś chce do Medjugorje... Widoki piękne! Trochę kiepska droga w BiH ale da się przeżyć!

Co do powrotu to w Austrii była "łapanka". Zamknięta Autostrada i wszyscy zjeżdżali na boczny parking i każdy był sprawdzany (waga, etc. I to nie tylko busiki ale i osobówki)! :shock3: Na szczęście powrót bez żadnych korków itp. Prawie 1200km w 13 godzin licząc dłuższy postój na obiad pod Wiedniem. :good:

akjam wjeżdżajac do BiH trzeba okazywać Zieloną karte?

Nie. Ode mnie nawet paszportu nie chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! To ważna informacja dla wszystkich! Dobrze, że o tym wspomniałeś bo ja zapomniałem! ZIELONA KARTA KONIECZNA i sprawdzane to było zaraz na granicy razem z paszportami! Widziałem, że kilka samochodów z PL nie miało takiej karty i kierowane były na boczny parking przy granicy gdzie były informacje o zielonej karcie. Podejrzewam, że tam za opłatą można taką kartę uzyskać ale Nie wiem czy jest jakiś mandat za brak takowej karty? Na pewno warto jechać do ubezpieczalni i poprosić o Zieloną Kartę bo jest za free jak ktoś planuje jechać do BiH. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! To ważna informacja dla wszystkich! Dobrze, że o tym wspomniałeś bo ja zapomniałem! ZIELONA KARTA KONIECZNA i sprawdzane to było zaraz na granicy razem z paszportami! Widziałem, że kilka samochodów z PL nie miało takiej karty i kierowane były na boczny parking przy granicy gdzie były informacje o zielonej karcie. Podejrzewam, że tam za opłatą można taką kartę uzyskać ale Nie wiem czy jest jakiś mandat za brak takowej karty? Na pewno warto jechać do ubezpieczalni i poprosić o Zieloną Kartę bo jest za free jak ktoś planuje jechać do BiH. :wink4:

To zależy od ubezpieczalni. Ale i tak z reguły to nie kosztuje więcej niż 30zł, a warto mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeżdzałem w tamtym roku przez BiH do Dubrovnika i nie sprawdzali ani karty ani dowodów.

Zielona karta nie zawsze jest za darmo.Miałem ubezpieczenie w MTU i nawet nie można było dokupić.Trzeba zawierać umowę odrazu z zieloną kartą.

Teraz mam w Proama i tu jest gratis

W BiH karta kosztuje około 20 euro

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy nie pojadę z bratem i może ktoś by jeszcze pojechał, też myślę początek września :)

walizki już spakowane? , w jaki region jedziecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrówka z cro (Promajna). Pogoda idealna, opijamy sie lokalnym winem i tequilla :) Na trasie w nocy zaskoczyła nas gęsta mgła, ale ogolnie myknelismy szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona karta nic nie kosztuje albo kosztuje kilka złotówek więc warto zabrać ze sobą. Jak już to warto zabrać euro, kuny wypłacisz z bankomatu w Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade w poniedzialek pierwszy raz na chorwacje omis napisal by ktos na co musze uwazac po drodze czy zielona karta jest obowiazkowa ???

Zielona karta jest obowiązkowa. To dowód, że masz ubezpieczone auto bo nasz świstek z ubezpieczalni nie jest w BiH ważny. Nie zawsze trzeba na granicy pokazać ale jak jej się nie ma to tak jakby jeździć bez ważnego OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedni pisza ze trzeba inni ze nie chce wiedziec o tej zielonej karcie w bosni ten kawalek do dubrnownika . a czy warto wymieniac zlotowki na kuny czy placic karta na miejscu ??

Dzisiaj wymienialem 1PLN=1,70KN. Natomiast 1€=7,4KN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade w poniedzialek pierwszy raz na chorwacje omis napisal by ktos na co musze uwazac po drodze czy zielona karta jest obowiazkowa ???

Zielona karta jest obowiązkowa. To dowód, że masz ubezpieczone auto bo nasz świstek z ubezpieczalni nie jest w BiH ważny. Nie zawsze trzeba na granicy pokazać ale jej się nie ma to tak jakby jeździć bez ważnego OC.

Dokładnie! :good:
a ja nie miałem zielonej karty :whistling:
Ale byłeś w BiH czy tylko Chorwacja? :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w Igrane, na wycieczke do Dubrovnika jechalem przez BiH, paszporty tylko zobaczyli z okladki, ze polskie i puszczali... przestrzegam przed parkowaniem w miasteczkach, ja zaparkowalem na kopercie, ktorej nie bylo widac wogole bo byla wytarta, poszedlem do szpitala z dzieckiem, a jak wrocilem obadac auto to juz go nie bylo... malo zawalu nie dostalem, bo dziecko chore i auto za***ali... okazalo sie, ze niemiaszkowi przede mna wsadzili blokade na kolo w T5 i po chwili przyszedl pan zeby mu ja odpiac i poprosil mnie na parking, zeby poszukac swojego auta... za 30min parkingu i lawete musialem zaplacic 400kun... na nic pomoglo tlumaczenie moje i niemiaszka, ze nie ma znaku a kopert nie widac... zaplacone, zapomniane... ale gdyby nie kolo z T5 to bym dalej myslal ze za***ane, spalilem chyba pake fajek w 10minut i dzwonilem juz na policje:wink:

polecam jakies pokrowce na szyby/przescieradlo, jesli nie macie mozliwosci parkowania w cieniu:wink:

ccg5wcGl.jpg

jan5AkFl.jpg

kilka fotek:

Fotografia z przyjemności i dla przyjemności...: Dubrovnik, Croatia part.1.

Fotografia z przyjemności i dla przyjemności...: Dubrovnik, Croatia part.2.

Fotografia z przyjemności i dla przyjemności...: Igrane, Croatia part.1.

Fotografia z przyjemności i dla przyjemności...: Igrane, Croatia part.2.

Fotografia z przyjemności i dla przyjemności...: Igrane, Croatia part.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...