Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

8 godzin temu, dobry1 napisał(a):

A już cisza w piątek 23.06 start do Cro 😆

Staram się omijać temat bo dopiero 9 września startujemy:(  Tym razem Zaton:wink:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dobry1 napisał(a):

A już cisza w piątek 23.06 start do Cro 😆

dokąd jedziesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stanley napisał(a):

dokąd jedziesz ?

Podgora 🏖️

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dobry1 napisał(a):

Podgora 🏖️

to miłego wypoczynku, daj znać jak tam droga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wandej napisał(a):

Tym razem Zaton:wink:

Zaton koło Zadaru , czy Šibenika ? Koło Zadaru kiedyś byłem  , teraz wybieram się do Vodice , też widzę że  niedaleko jest miejscowość Zaton :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez się pochwale, to mój ze tak powiem jubileuszowy 20 wypad do Cro, tym razem padło na Bibinje koło Zadaru, jak pewnie większość już wie Chorwacja jest w Schengen i nie ma kontroli granicznej, tankowałem zaraz za granicą Węgierską i była cena 1,38 za PB a później za Zagrzebiem 1,58 EUR, ON nie pamietam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariusz36 napisał(a):

Zaton koło Zadaru , czy Šibenika ? Koło Zadaru kiedyś byłem  , teraz wybieram się do Vodice , też widzę że  niedaleko jest miejscowość Zaton :wink:

Koło Zadaru. Nie wiedziałem nawet że jest więcej miejscowości o tej nazwie.

Dokładnie ta kwatera https://www.booking.com/hotel/hr/vila-zatona-sunset.nl.html?aid=861616&label=msn-Qi8LaC_YuTwAjcFJQ9gf7g-14138821159%3Atikwd-138081972789%3Aloc-14%3Aneo%3Amte%3Alp616%3Adec%3Aqsvilla zaton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wandej napisał(a):

Koło Zadaru.

To tam byłem , tylko ja w apartamencie Vesna . Fajna okolica , dużo atrakcji dla dzieci . Fajny obiekt z basenami , będziesz zadowolony . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariusz36 napisał(a):

To tam byłem , tylko ja w apartamencie Vesna . Fajna okolica , dużo atrakcji dla dzieci . Fajny obiekt z basenami , będziesz zadowolony . 

Też piękna kwatera i bliziutko do plaży:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wróciłem. Ceny wydaje mi się że bardzo podobne do zeszłorocznych. Może niektóre towary i usługi minimalnie zdrożały, ale tragedii nie ma. Ceny mają dalej podawane również w kunach więc można się rozeznać.
Jedyne co jest strasznie drogie to Dubrownik 😐 7 euro/h parking,  Przejście po murach 35euro od osoby, nie skorzystałem bo i pogoda nie do końca dopisała, padał deszcz. Całe wakacje nie wyszły mnie wiecej niż rok temu.


ON - 1,28E, benzyna 1,38E.
_DSC7661_edit.thumb.jpg.4d34d70ec949ff2249eccf5935b06aba.jpg

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M4R1O napisał(a):

Wczoraj wieczorem wróciłem.

Jaką trasą jechałeś ? Przez Węgry , czy Austrię i Słowenię . Dawniej jechałem jedną i drugą trasą , ale jeszcze stało się na granicy w Chorwacji i wtedy przez Słowenię było jednak lepiej . Teraz się wybieram i nie wiem którą trasę wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mariusz36 napisał(a):

Jaką trasą jechałeś ? Przez Węgry , czy Austrię i Słowenię . Dawniej jechałem jedną i drugą trasą , ale jeszcze stało się na granicy w Chorwacji i wtedy przez Słowenię było jednak lepiej . Teraz się wybieram i nie wiem którą trasę wybrać .

Właśnie mam podobny dylemat. Tylko że jedziemy busem w 9 osób. Znajomy mówił że przez Węgry tylko autostrada i bardzo szybko się leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mariusz36 napisał(a):

Jaką trasą jechałeś ? Przez Węgry , czy Austrię i Słowenię . Dawniej jechałem jedną i drugą trasą , ale jeszcze stało się na granicy w Chorwacji i wtedy przez Słowenię było jednak lepiej . Teraz się wybieram i nie wiem którą trasę wybrać .

Z Bielska najkrócej mam przez Słowację i Węgry. W przeciwieństwie do zeszłego roku olalem węgierskie autostrady i leciałem prowincją :P

 

2 godziny temu, Wandej napisał(a):

Właśnie mam podobny dylemat. Tylko że jedziemy busem w 9 osób. Znajomy mówił że przez Węgry tylko autostrada i bardzo szybko się leci.

Czy ja wiem czy tak szybko. Patrząc od strony Bratysławy masz 3 opcje.

  • Tylko autostrada, robisz straszny zygzak od Bratysławy praktycznie do Budapesztu. - ~410km - 4h
  • Lecisz na Szombathely - ~260km (z czego tylko ok 100km to drogi szybkiego ruchu) 3h15min
  • Lecisz tylko wioskami - 250km - 3h50min

Węgry to największa zagadka do przemyślenia. Albo nadrabiasz sporo km autostradą, albo się tłuczesz przez wioski i sobie nagle zdajesz sprawę że mamy całkiem spoko drogi w tym naszym kraju. 
Ponadto Węgrzy podnieśli cenę winiety i stwierdziłem że się przekulam przez prowincje. Wszystko czasowo wychodzi +- tyle samo, km mniej a i spalanie niskie  :P 
 


 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 15:34, Góral65 napisał(a):

Chorwacja jest w Schengen i nie ma kontroli granicznej, tankowałem zaraz za granicą Węgierską i była cena 1,38

Masz na myśli stację INA przekraczając granicę starym przejściem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wandej napisał(a):

Znajomy mówił że przez Węgry tylko autostrada i bardzo szybko się leci

Jeżdżę zawsze przez Węgry i potwierdzam, jest ok, czasami jedynie na obwodnicy Budapesztu trochę przytrzyma, a tak to spoko.

Z cenami winiet mocno poszaleli, ale i tak wybieram opcję autostradową.....Raz jedynie "wieki" temu jechałem bokami i słabo to z mojego punkt widzenia wyglądało, no ale gusta są różne, a z tymi wiadomo, nie dyskutuje się😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AndrzejK. napisał(a):

Masz na myśli stację INA przekraczając granicę starym przejściem?

Na autostradzie pierwsza stacja 

IMG_4078.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AndrzejK. napisał(a):

Ok, a ile to około kilometrów od granicy, bo jakoś mi uciekło?

Jakieś 25-30 km od granicy, dzisiaj w drodze powrotnej tankowałem na tej INA przy starym przejściu i płaciłem 1,40 EUR za litr PB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za info . Cena zgadza się z tą co podają w necie na e-petrol.

Ciekawe jak się będzie kształtować w połowie lipca jak będę jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...