Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

42 minuty temu, stanley napisał:

Chyba spory ścisk na plaży w Promajnie ?

Patrząc na kamerkę to jeszcze wciśnie jakiś ręczniczek czy leżak:wink:

Plaża nie za duża a apartamentowce powstają jak grzyby po deszczu, to już nie to ciche spokoje miejsce które było jak byłem tam pierwszy raz jakoś w 2010r  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już po 10 dniach w Podgorze. Pogoda dopisała, ludzi nie było bardzo dużo ale pod koniec pobytu już zaczęło się wieczorami robić tłoczno na promenadzie.

IMG_20220701_201953.jpg

Edytowane przez piotrekekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, stanley napisał:

Chyba spory ścisk na plaży w Promajnie ?

ja jeszcze do soboty ludzi coraz więcej ale my i tak nie chodzimy na główną plaże tylko trochę dalej w stronę baski ale jest spoko blisko bar jest i ludzi dużo mniej polecam a woda już jest taka ciepła jak nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum razy 2 no i jeszcze kurs € do PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dev napisał:

Minimum razy 2 no i jeszcze kurs € do PLN

Nie sądze. Podejrzewam że ze 30% turystów w Chorwacji to Polacy. Sory ale jakbym miał wydać 20k zł na wyjazd na rodzinę to na pewno bym nie pojechał. Myślę że reszta sądzi podobnie. Tymbardziej że za kwatery i tak płaci się w Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał:

Minimum razy 2 no i jeszcze kurs € do PLN

Oby tak nie było..  W niektórych restauracjach ceny były już w 2 walutach i wychodziło na to samo to może tak zostanie.. Nocleg płaciło się w euro to może nie podskoczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dev napisał:

Minimum razy 2 no i jeszcze kurs € do PLN

to kto tu przyjedzie jak będzie tak jak mówisz już w tym roku wszyscy pisali na różnych forach że jest masakrycznie drogo jestem obecnie w Promajnie i jestem tu 4 rok z rzędu i cenowo do restauracji której chodzimy zawsze w porównaniu z zeszłym rokiem to jest może 10 % drożej  za apartament płace też tyle drożej wiec nie ma jakiś dużych zmian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, w sierpniu jadę poraz pierwszy do Chrowacji a dokładnie do Makarskiej. Czy ktoś mógłby podzielić się radami jeśli chodzi o trasę na Chorwację? Jechać tak jak pokazuje najszybszą trasą (Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja) czy może jednak jechać jakąś inną trasą?

Jak to teraz wygląda z winietami - wszystkie można kupić online? 

Jak wygląda sprawa z opłatami za przejazdy w Chorwacji?

Pozdrawiam! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sensei1337 napisał:

Siemka, w sierpniu jadę poraz pierwszy do Chrowacji a dokładnie do Makarskiej. Czy ktoś mógłby podzielić się radami jeśli chodzi o trasę na Chorwację? Jechać tak jak pokazuje najszybszą trasą (Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja) czy może jednak jechać jakąś inną trasą?

Jak to teraz wygląda z winietami - wszystkie można kupić online? 

Jak wygląda sprawa z opłatami za przejazdy w Chorwacji?

Pozdrawiam! B)

W Chorwacji masz bramki jak u nas. Pobierasz bilecik i na wyjeździe płacisz gotówką/kartą. Z granicy węgiersko/chorwackiej do Makarskiej zapłaciłem około 155zł w jedną stronę(Granica-Zagrzeb = 28zł, Zagrzeb-Makarska = 127)
Odnośnie trasy ciężko stwierdzić. Z tego co widzę z Opola google jako alternatywe pokazuje Czechy-Słowacja-Węgry. W tej opcji w Czechach chyba możesz pominąć winietkę i wtedy płacisz tylko za Słowacje i Węgry(obie online). Pomiędzy Shombately, a granicą chorwacko-węgierską masz około 100km trasy przez wioski z fotoradarami :P
Co do drugiej trasy się nie wypowiem bo nie jechałem :) Jedyne co to masz 3 winiety, chyba że Słowenie przejedziesz wioskami(~100km) Choć wtedy już się chyba bardziej opłaca przez Węgry ;) 

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M4R1O napisał:

W Chorwacji masz bramki jak u nas. Pobierasz bilecik i na wyjeździe płacisz gotówką/kartą. Z granicy węgiersko/chorwackiej do Makarskiej zapłaciłem około 155zł w jedną stronę(Granica-Zagrzeb = 28zł, Zagrzeb-Makarska = 127)
Odnośnie trasy ciężko stwierdzić. Z tego co widzę z Opola google jako alternatywe pokazuje Czechy-Słowacja-Węgry. W tej opcji w Czechach chyba możesz pominąć winietkę i wtedy płacisz tylko za Słowacje i Węgry(obie online). Pomiędzy Shombately, a granicą chorwacko-węgierską masz około 100km trasy przez wioski z fotoradarami :P
Co do drugiej trasy się nie wypowiem bo nie jechałem :) Jedyne co to masz 3 winiety, chyba że Słowenie przejedziesz wioskami(~100km) Choć wtedy już się chyba bardziej opłaca przez Węgry ;) 

Ta opcja przez Czechy-Słowację-Węgry wydaje się rozsądniejszym wyjściem. Chociaż ta trasa przez Czechy pokazywana na google niby jest płatna ale da się to nie dużym nakładem ominąć. 

Miałbym jeszcze jedno pytanko co do wymaganego wyposażenia samochodu w Chorwacji - z tego co wyczytałem to wymagają posiadania zapasowych żarówek. Będę miał auto z wypożyczalni i nie widzi mi się inwestować w żarówki, których później nie będę potrzebował. Czy bardzo zwracają uwagę na te zapasowe żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy jechałem Czechy, Austria, Słowenia. Mieszkam pomiędzy Krakowem a Kielcami - wpisuje w mape google Podgora i jadę tak jak pokazuje . Nic nigdy nie zmieniłem. Winiety na Czechy i Austrię kupuję na 1 stacji benzynowej w Czechach, a na Słowenię na stacji na Słowenii. Wiadomo ta winieta na Słowenię to jest trochę żenada bo jedzie się tam z godzinę no ale po pierwsze zawsze chce szybko zajechać to nic nie kombinuję, a po drugie zawsze jedziemy w 4 osoby to wszystko dzielimy na 4 to nie ma tragedii. 

Co do wyposażenia zawsze mam wszystko co wymaga dany graj. Żarówki, kamizelki bo to wymagane w Austrii ale nigdy jeszcze nie zatrzymała mnie Policja więc nie wiem czy by to sprawdzali. Na granicach też nigdy nie stałem dłużej jak 5 min, a w tym roku nie stałem nawet 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Gliwic 4xCze Aus i Slow teraz 2 rok jadę na żywiec Żyline  przez slow i wegry .Napewno ominą mnie korki jakie możesz zlapać na granicach slo cro ale to loteria.No i winiety tańsze o ok250zł co daje trochę piwa na start:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto klepać nocleg na początek września czy znowu coś z wirusem będą odpieprzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wrzesień to bym jechał w ciemno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mano4 napisał:

Na wrzesień to bym jechał w ciemno....

Nie wyobrażam sobie jak można jechać na Chorwację w ciemno. Wiem, w ch** osób tak jeździ ale ja nie mogę sobie tego wyobrazić :D 3 razy byłem, ale zawsze wcześniej miałem rezerwację. Teraz jak byłem to widziałem te informację przed obiektami że wolne itd.. ale to mam do każdego wchodzić i patrzeć czy mi się podoba ?  Kurde no albo jestem jakiś dziwny albo tego nie ogarniam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem dwa razy w ciemno i raz z rezerwacją i lepiej było w ciemno :D  Wiadomo,jeśli jedziesz np większą grupą lub z dziećmi to lepiej mieć coś wcześniej zaklepane i pojechać od razu do celu niż na miejscu chodzić szukać. Ale z plusów to to że możesz sobie wybrać to co się podoba i zawsze cenę ponegocjować :) A zamawianie przez booking czy innych pośredników wychodzi sporo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już niestety po:cry: Nocleg w Trpanj. Bardzo fajna miejscówka bardzo tanio i oczywiście jak to u nich czyściutko i schludnie. Piękny taras i widok na góry. Ogólnie było chłodno jak na Chorwację bo tylko 28-30 stopni. Plaża Luka super do wypoczynku. Można położyć ręcznik pod palmą żeby było trochę cienia. Ludzi bardzo mało. Co do samej miejscowości cicha i spokojna chociaż restauracje działały to późnych nocnych godzin. Blisko do plaży Divna która jest piękna:slina: Szkoda tylko że brak na niej w zasadzie jakiejkolwiek infrastruktury. Byliśmy też wypadem na Korculi i stamtąd taxi boat opływaliśmy wysepki. Co do cen to trochę w restauracjach moim zdaniem przesadzają. 350-450 Kun za 4 dania z piwkiem i sokiem to trochę sporo. Ogólnie polecam. gdyby ktoś chciał namiar na kwaterę to zapraszam:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2022 o 13:43, Wandej napisał:

Ja już niestety po:cry: Nocleg w Trpanj. Bardzo fajna miejscówka bardzo tanio i oczywiście jak to u nich czyściutko i schludnie. Piękny taras i widok na góry. Ogólnie było chłodno jak na Chorwację bo tylko 28-30 stopni. Plaża Luka super do wypoczynku. Można położyć ręcznik pod palmą żeby było trochę cienia. Ludzi bardzo mało. Co do samej miejscowości cicha i spokojna chociaż restauracje działały to późnych nocnych godzin. Blisko do plaży Divna która jest piękna:slina: Szkoda tylko że brak na niej w zasadzie jakiejkolwiek infrastruktury. Byliśmy też wypadem na Korculi i stamtąd taxi boat opływaliśmy wysepki. Co do cen to trochę w restauracjach moim zdaniem przesadzają. 350-450 Kun za 4 dania z piwkiem i sokiem to trochę sporo. Ogólnie polecam. gdyby ktoś chciał namiar na kwaterę to zapraszam:thumbup1:

Zimno ? kurde ja ledwo wytrzymałem te upały :ph34r: Na Peljesacu poniżej 30 to chyba nie było ani jednego dnia.

U nas w Loviste trochę taniej niż w większych miejscowościach, browar od 19kun, pizza od 55kun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...