Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro


dansli

Rekomendowane odpowiedzi

Mój za cholerę po zaciągnięciu ręcznego nawet przy 20km/h nie zatrzyma tylnich kół

jezeli auto masz na biegu to nie ma siły aby zablokowało tylne koła, za mała siła,

poniewaz ta siła musiałaby blokowac poprzez Torsen-a również przód

na powierzchni o dobrej przyczepności nie dasz rady, co innego na lodzie albo sniegu

Delikatnie mijasz się z prawdą :thumbdown: Zawróć na ręcznym i dopiero coś napisz :cool1:

Piszę to jako praktyk, nie filozuję :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niewiem dzisiaj próbowałem zaciagnać reczny podczas jazdy i d*pa zwolniło tylko, ale sie nie zatrzymało, a na sprżegle to normalnie łapie i blokuje tylna oś, ale co to za zabawa jak nie ma czym wyciagnąć tak jak to w osce sie robiło :thumbdown: Dalej twierdze że ręczny w Q służy do parkowania :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na tym polega zabawa, aby tył wpadł w poślizg, a potem ogień i lecisz bokiem :kox:

Co kto lubi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niewiem dzisiaj próbowałem zaciagnać reczny podczas jazdy i pupa zwolniło tylko, ale sie nie zatrzymało, a na sprżegle to normalnie łapie i blokuje tylna oś, ale co to za zabawa jak nie ma czym wyciagnąć tak jak to w osce sie robiło :thumbdown: Dalej twierdze że ręczny w Q służy do parkowania :polew: :polew:

bo musisz zaciagnac mocno i gwałtownie i wtedy na śłikim na pewno zarzuci podobnie jak adams wiem to z doświadczenia a co do wyciagania jak kowi mowi to wystarczy tylko umiejetnie gazem i kierą operowaćwtedy jeszcze lepszy efekt jest niz w osce bo oska wyciaga za szybko a w Q jak umiesz to calutki zarket bokiem lecisz bo tył pomaga i trzyma auto byś leciał nonstop bokiem :D:D tylko trzeba umiec i troche poćwiczyc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja musze chyba linke sprawdzic, bo zaciagałem i ni huhu koło nie zblokowało, a zakręt mozna bokiem przelecieć operujac jedynie gazem i kierą i nie potrzebny do tego ręczny :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do zawracania w miejscu potrzebny, a pozatym by dobrze i szybko przejsc zakret to musisz juz przed zakretem odpowiednio sie ustawic :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój za cholerę po zaciągnięciu ręcznego nawet przy 20km/h nie zatrzyma tylnich kół

jezeli auto masz na biegu to nie ma siły aby zablokowało tylne koła, za mała siła,

poniewaz ta siła musiałaby blokowac poprzez Torsen-a również przód

na powierzchni o dobrej przyczepności nie dasz rady, co innego na lodzie albo sniegu

Delikatnie mijasz się z prawdą :thumbdown: Zawróć na ręcznym i dopiero coś napisz :cool1:

Piszę to jako praktyk, nie filozuję :decayed:

nie mijam sie z prawdą, sprawa z recznym wyglada tak jak opisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój za cholerę po zaciągnięciu ręcznego nawet przy 20km/h nie zatrzyma tylnich kół

jezeli auto masz na biegu to nie ma siły aby zablokowało tylne koła, za mała siła,

poniewaz ta siła musiałaby blokowac poprzez Torsen-a również przód

na powierzchni o dobrej przyczepności nie dasz rady, co innego na lodzie albo sniegu

Delikatnie mijasz się z prawdą :thumbdown: Zawróć na ręcznym i dopiero coś napisz :cool1:

Piszę to jako praktyk, nie filozuję :decayed:

nie mijam sie z prawdą, sprawa z recznym wyglada tak jak opisałem

tu prawda po stronie devastation - jak na biegu zaciągniesz ręczny to zapomnij o zarzucaniu tyłkiem (to staly napęd toresen nie co innego). Nie pisz pierdół jak nie znasz się na rzeczy i NIE WPRWADZAJ W BŁĄD! tyłkiem to ci zarzuci przy ręcznym ale bez biegu (luz lub wciśnięte sprzęgło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ale do zawracania w miejscu potrzebny, ...

Na śliskim (śnieg) ręczny do zawócenia w miejscu wcale nie jest potrzebny.

Wystarczy utrzymywać odpowiednie obroty silnika i odpowiednio

manwrować kierownicą, a tył auta sam zawraca. Osobiście przy napędzie

Quattro stronię od zaciągania ręcznego podczas jazdy. Jak narazie wystarcza

mi odpowiednie operowanie pedałem gazu i kierownicą :). Napęd Quattro nie

jest może tak idealny jak aktywny dyferencjał sterowany elektronicznie, ale

mi jego niedoskonałości po wyłaczeniu ESP całkiem się podobają :)

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta:

ręczny w q tylko po wysprzęgleniu i tak jak wyzej- poco skoro można się bawić gazem a co do rodzaju napędu:

golf ma silnik poprzecznie i 4x4 haldexa(dołączany) tak jak audi a3 i tt

a4,a6,a8,passat b5 mają silniki wzdłużnie i stały napęd obu osi torsena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta:

ręczny w q tylko po wysprzęgleniu i tak jak wyzej- poco skoro można się bawić gazem a co do rodzaju napędu:

golf ma silnik poprzecznie i 4x4 haldexa(dołączany) tak jak audi a3 i tt

a4,a6,a8,passat b5 mają silniki wzdłużnie i stały napęd obu osi torsena

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku tego wątku tak mówiłem że reczny nie zblokuje tylnej osi bez wcisniętego sprzegła :decayed:

I dalej twierdze że ręczny w Q służy do parkowania :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku tego wątku tak mówiłem że reczny nie zblokuje tylnej osi bez wcisniętego sprzegła :decayed:

nie ma innej mozliwości :> :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi przez myśl nie przeszło żeby w q do dobrej zabawy używać ręcznego............. :shocked:

Niech się nim bawią ci co mają ośkę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro quattrem, ale bez ręcznego nie złożysz się przed zakrętem, żeby całkowicie pokonać go bokiem. Chyba, że rozbujasz auto, ale to już wyższa szkoła jazdy o którą większości tu nie podejrzewam.

Ręczny jest potrzebny do prawdziwej zabawy. Kręcenie boczków po placyku jest fajne, ale ... każdy coś takiego potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie wejdzie bokiem w zakręt bez ręcznego, wejdzie wejdzie :kox: wystarczy ze szarpnie sie kierą i doda gazu to tak samo jak z RWD, przecież w tylno napędowcach nie trzeba uzywać ręcznego żeby poszedł bokiem to tak samo w Q sie autko zachowuje :wink4:

U mnie jest tak że jak wezme pedał w podłoge jadąc prosto to juz dupe na którąś strone ściąga :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o złożeniu się (postawieniu się bokiem) przed zakrętem, a nie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o złożeniu się (postawieniu się bokiem) przed zakrętem, a nie w trakcie.

Ale jaki to da cel, jak go sie rozbuja i dobrze skontruje to bedzie tak samo jak na ręcznym, niewiem u mnie jest paru ziomków co mają Q nikt nie używa ręcznego, a bokiem wchodzi i wychodzi z zakrętu - ale czasem mozna sie przejechać ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnej prędkości napedem Q już nie postawisz samochodu bokiem tak szybko jak ręcznym.

Jak się uda, to skombinuję jakiś filmik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pewnej prędkości napedem Q już nie postawisz samochodu bokiem tak szybko jak ręcznym.

Jak się uda, to skombinuję jakiś filmik...

Przy wiekszej predkosci to tylko na placu bo na normalnej drodze to wiecej niz pewne że wyleci sie z drogi :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...