Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Kontorolka poziomowania xenonu....


Cor72z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pojawiła się na wyświetlaczu żółta kontrolka świateł mijania z wykrzyknikiem i strzałkami góra dół.... domyślam się że dotyczy (poziomowania xenonu)

dodam że zdejmowałem ostatnio przedni zderzak i dolna obudowę silnika... czytałem że gdzieś w tych okolicach znajduję się czujnik poziomowania :mysli: może go uszkodziłem albo odłączyłem przez przypadek?? czy ten czujnik będzie widać jak wjadę na kanał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chlopaki montuja samopoziomowanie wiec jast pokazane na zdjeciach w ktorym miejscu sa czujniki

http://www.audi4ever.at/faq/pdf/audi_a4_b6_automatische_lwr_nachruesten.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz takie informacje jak podlaczyć bi-xenony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wjeżdżać na kanał, żeby dobrać się do czujnika. Wystarczy odkręcić lewe przednie koło - dostęp dobry do samego czujnika i wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do wątku. Jaka powinna byc prawidłowa wartośc wysokości świecenia xenonu? Chodzi o Vaga. Obecnie mam wpisane 00020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u Ciebie ale u mnie po każdej ingerencji w światła zapala się ten błąd. Kasuje go i wszystko śmiga jak śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, wykasuj blad i sprawdz czy sie pojawi ponownie,

powiedzcie mi czy u was tez przy zapalaniu ksenon nie reaguje (tzn. zjezdza w dol a potem do ustawionego poziomu)?

w czasie jazdy widze jak podnosi sie i opada ale przy zapalaniu nawet nie drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem to on odczytuje dane z czujników tylko na początku (leci w dół i wraca tak jak mówisz - tak jest u mnie). W trakcie jazdy czujniki nie działają bo lampy by zwariowały :naughty: tak mi się wydaje przynajmniej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak nie ma, bledow na vag tez nie ma (wiem ze wszystko jest ok bo jak wyjalem lampe musialem kasowac blad).

w serwisie dowiedzialem sie ze niewiadomo czemu tak jest i jestem kolejnym klientem z B6 w ktorym ksenon nie poziomuje sie po zapaleniu.

w czasie jazdy widze jak lampa trzyma poziom i caly czas sie reguluje, oczywiscie nie stoi sztywno jak na zyroskopie pomimo podskakujacego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do ściany i zaznacz wysokość świecenia świateł. Potem wsadź ludzi do tyłu i zobacz czy obniży światła do początkowego poziomu ( u mnie tak nie robi). Potem zgaś i włącz silnik, żeby odczytał dane z czujników i wtedy powinny światła świecić na tej samej wysokości co zaznaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Uderzę troche z innej beczki. Otóż mam zamontowane u siebie xenony, tzn poprzedni wlaściciel miał małego dzwona z przodu i zwykłe lampy zamienił na xenony. Domyślam się ze miał zwykłe bo przy lampach xenonowych samóchód musi mieć spryskiewacze lamp w zderzaku a mój nie ma.

I teraz się nasuwa pytanie jak może być rozwiązana sprawa z tym czujnikiem poziomowania, czy on musi być dodatkowo montowany czy xenony bez niego mogą funkcjonować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że upewniłeś się co do wersji, ze zwykłe lampy wymienił na xenony... Bo moze xenony były od nowości a po dzwonie zamontował zderzak zwykły i jest jak jest. Generalnie: masz instalację do sprysków pod zderzakiem czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że upewniłeś się co do wersji, ze zwykłe lampy wymienił na xenony... Bo moze xenony były od nowości a po dzwonie zamontował zderzak zwykły i jest jak jest. Generalnie: masz instalację do sprysków pod zderzakiem czy nie?

Podejrzewam że tak, ale instalacji nie sprawdzalem. Co do fisu to nie nie wiem czy on będzie pokazywał spalone żarówki jezeli są inne reflektory niż fabrycznie, bo niedawne miałem komunikat o spalonej zarówce pozycjnej i komputer mi wyswietlił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że upewniłeś się co do wersji, ze zwykłe lampy wymienił na xenony... Bo moze xenony były od nowości a po dzwonie zamontował zderzak zwykły i jest jak jest. Generalnie: masz instalację do sprysków pod zderzakiem czy nie?

Podejrzewam że tak, ale instalacji nie sprawdzalem. Co do fisu to nie nie wiem czy on będzie pokazywał spalone żarówki jezeli są inne reflektory niż fabrycznie, bo niedawne miałem komunikat o spalonej zarówce pozycjnej i komputer mi wyswietlił.

najlatwiej sprawdzic czy sa ksenony czy tez nie, zerknac na wachacze czy sa na nich czujniki (widac nawet przy maks skreconym kole).

btw skoro temat odkopany to wracajac do wczesniejszych moich postow nt poziomowania to od dwoch miesiecy lampy sie poziomuja przy zapalaniu tzn. tez nie do konca ale sie ruszaja :)

tj. na 10 zapalen swiatel 8 razy ida do gory (z dolu), 2 razy nie drgna (to o czym pisalem wczesniej) i raz na ok 100 zapalen jada w dol a potem w gore - zyja swoim zyciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System poziomowania polega na kontroli wysokości tylnej i przedniej osi, ja miałem serię i nie zawsze się tzw. poziomowały, pewnie było to wynikiem małej różnicy pomiędzy wskazaniem tyłu i przodu, zakładam, że nie było to wadą, generalnie ruch xenonów widać jak stoi się na nie równej nawierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przejechałem moim AVF'em 170000km, 2 razy przerobiłem wymianę czujnika poziomu znajdującego się na wahaczu przedniego lewego koła: nr czujnika 8E0 941 285 J ---cena ok 200zł w ASO. Każdorazowo pojawił się wspomniany błąd levellingu na wyświetlaczu (strzałki). Zawsze po wymianie czujnika wszystko wracało samo do normy... po zapaleniu świateł lampy ruszały się w górę i w dół, po czym osiągały właściwy poziom.

Ostatnio pojawił się ponownie problem z samopoziomowaniem tym razem to nie był sensor, straciłem komunikację z modułem (kanał 55 VAG'a). Wymieniłem moduł 4Z7 907 357 znajdujący się pod schowkiem pasażera.

Lampy znów działają jak kiedyś, ale nadal brak komunikacji ze sterownikiem i nie wiem dlaczego.... ?

Jest jeszcze jeden moduł zabudowany za kanapą -- może on też padł?

Co do trwałości żarówek Xenonowych na polskich drogach, pierwsza padła (eksplozja) po 33000km. Usterka nie objęta gwarancją! Cena żarówki 800zł w ASO (2004rok). W ubiegłym tygodniu koledzy śmiali się z mych świateł mówiąc, że jedna lampa świeci ciemniej... Nic sobie z tego nie robiłem a dziś pojawił się 2 razy błąd: left headlight depped. Czy ktoś z Was to przerabiał?

Chyba żarówka się kończy? Na zagranicznych forach wszyscy piszą o tym błędzie a u nas w kraju cisza???

Pozdrawiam

4AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie podobny problem nie mam regulacji xenonu a kontrolka świeci ciągle po wyswietleniu komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...