Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Policja zabiera Nawigacje GPS


kAtowice.27

Rekomendowane odpowiedzi

nic nowego, przecież nie chodzi o legalność samego urządzenia tylko o jego oprogramowanie - jak się ustrzec ? - kupić ori za 1500 zata - tylko że to paranoja - kolejna durna ustawa za którą jakiś pajac wziął w kieszeń i zamiast szukać tych co rozpowszechniają na przykład a allegro pirackie oprogramowanie oni sięgną do kieszeni ludzi którzy często nie maja nawet świadomości tego że posiadają pirata, bo niby z kąd ja mam wiedzieć że nawi od gościa jest z legalnym oprogramowanie - a wszystko jak zwykle o kasę się rozbija :wallbash: i to o naszą :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się ustrzec ? - kupić ori za 1500 zata -

A po co taką drogą.No chyba , że ma robić lody i mieć funkcję tostera :polew: A tak na poważnie to na rynku jest tak duży wybór , że za te 1500zł to można spokojnie kupić 5 dobrych nawigacji i to z darmowymi aktualizacjami co miesiąc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem taką cenę gdyż kiedyś szukałem map polski - wiadomo, rzeki wylewają, drogi się przesuwają :polew: - i trafiłem na masę stron na których można było kupić ori mapy polski z kilkoma innymi krajami w renomowanych firmach za 1500 zł - rozglądnij się po necie za mapami, na pewno się natkniesz na takie strony, ja sam jak znajdę chwile to poszukam i wkleję link - nawet w gadżecie na tvn turbo było o tym kiedyś i co by nie być goło słownym proszę link

http://www.mapy.mmg.com.pl/mapa_polski.htm

ja mam garmi nawi i ceny są właśnie w takich granicach jak podałem, jak będe miał chwilę czasu to poszukam jeszcze, ten link znalazłem na szybkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe na jakiej podstawie stwierdzaja legalnosc.

przeciez nie masz obowiazku wozic ze soba faktury i plytki instalacyjnej...

po numerze seryjnym?

chyba jakas naciagana akcja zeby poprawic sprzedaz oryginalow ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy chyba tylko posiadaczy nawigacji przyklejanych na szybę a nie zintegrowanych w aucie i stanowiących jego fabryczne wyposażenie.

Poza tym juz widzę jak policjant wie gdzie w RNS-E szukać napędu z płytą. Albo konfiskuje mi RNS-E po tym jak jakimś cudem znajdzie w niej płytkę piracką.

Nawigacja jest integralną częścią auta. To tak jakby mi chciał odkręcić kierownicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Większkść użytkowników "piratów" używa ich na odblokowanych urządzeniach.

Mapy wgranę są przewaznie na kartę pamięci a w pamięci użądzenia nadal jest oryginalna mapa więc jaki problem w czasie kontroli szybko wyciągnąć kartę z gniazda? Wtedy zostaje tylko oryginalnie wgrany program...

A dobrą nivi na której bedzie bez problemu śmigała AutoMapa iGo8 i wszystkie inne programy można kupić juz za 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak policjanci chca wywachac legalnosc map bez dowodu zakupu? :polew:

Jedyna mozliwosc, to polaczenie sie z producentem w weryfikacja kodu licencyjnego, lub weryfikacja wygenerowanego pliku Meta.

Zapytaj policjanta gdzie szukac pliku meta :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słyszałem że w Polsce policja ma prawo ukarać i robi to często za brak oryginalne mapy w GPS. Dlatego mam pytanie jak się uchronić od tego.Co sie czarować co 2 osoba w polsce posiada GPS z nie legalna mapą.

Kupić sobie legalną mapę, a jeśli wydaję się za droga, to proponuję wersję papierową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słyszałem że w Polsce policja ma prawo ukarać i robi to często za brak oryginalne mapy w GPS. Dlatego mam pytanie jak się uchronić od tego.Co sie czarować co 2 osoba w polsce posiada GPS z nie legalna mapą.

Kupić sobie legalną mapę, a jeśli wydaję się za droga, to proponuję wersję papierową.

bardzo slusznie :good:

tez nie wiem co to za pytanie?

a jakby policja znalazla w aucie marihuane to tez bys sie dziwil, ze chca zabrac i ukarac?

piracka plyta albo soft w navi to przedmiot pochodzacy z kradziezy i BASTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedna rzecz...jak oni zwerydikuja czy mapa jest orginalna czy nie.Sam nawet nie wiem jak to zrobic w miom gps zakupionym w media za 350zl z mapa.

Ciekawe jak to jest z gpsem w komorce?Komorke mozna uznac jako rzecz osobista, jak laptop i juz musza miec nakaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem gps mio z wgrana juz mapa, policja podczas kontroli zabiera mi ja i kara mnie? a co ze sklepem, ktory ja sprzedał? Przeciez to on jest odpowiedzialny za wgranie map, tym bardziej nie informujac mnie o tym fakcie. Co moge w tym przypadku zrobic? pozew przciwko sprzedawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem gps mio z wgrana juz mapa, policja podczas kontroli zabiera mi ja i kara mnie? a co ze sklepem, ktory ja sprzedał? Przeciez to on jest odpowiedzialny za wgranie map, tym bardziej nie informujac mnie o tym fakcie. Co moge w tym przypadku zrobic? pozew przciwko sprzedawcy?

Pasrka -tylko tyle :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak policjanci chca wywachac legalnosc map bez dowodu zakupu? :polew:

Jedyna mozliwosc, to polaczenie sie z producentem w weryfikacja kodu licencyjnego, lub weryfikacja wygenerowanego pliku Meta.

Zapytaj policjanta gdzie szukac pliku meta :polew: :polew:

zastanawia mnie jedna rzecz...jak oni zwerydikuja czy mapa jest orginalna czy nie.Sam nawet nie wiem jak to zrobic w miom gps zakupionym w media za 350zl z mapa.

Ciekawe jak to jest z gpsem w komorce?Komorke mozna uznac jako rzecz osobista, jak laptop i juz musza miec nakaz

a artykule wklejonym przez bialy986 jest wyraźnie "od producentów map nawigacyjnych uzyskali kody, które po wpisaniu do urządzenia pozwalają natychmiast stwierdzić czy mapa jest legalna" czyli sposób nie jest trudny. a do zatrzymania gps, komórki czy laptopa nie trzeba żadnego nakazu. tylko dostajesz pokwitowanie na zatrzymany przedmiot.i sprawa jest wyjaśniana, skąd jest nielegal i czy posiadający był świadom że posiada pirata i świadomie go używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystkich zapraszamy do zakupu legalnego oprogramowania... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak policjanci chca wywachac legalnosc map bez dowodu zakupu? :polew:

Jedyna mozliwosc, to polaczenie sie z producentem w weryfikacja kodu licencyjnego, lub weryfikacja wygenerowanego pliku Meta.

Zapytaj policjanta gdzie szukac pliku meta :polew: :polew:

zastanawia mnie jedna rzecz...jak oni zwerydikuja czy mapa jest orginalna czy nie.Sam nawet nie wiem jak to zrobic w miom gps zakupionym w media za 350zl z mapa.

Ciekawe jak to jest z gpsem w komorce?Komorke mozna uznac jako rzecz osobista, jak laptop i juz musza miec nakaz

a artykule wklejonym przez bialy986 jest wyraźnie "od producentów map nawigacyjnych uzyskali kody, które po wpisaniu do urządzenia pozwalają natychmiast stwierdzić czy mapa jest legalna" czyli sposób nie jest trudny. a do zatrzymania gps, komórki czy laptopa nie trzeba żadnego nakazu. tylko dostajesz pokwitowanie na zatrzymany przedmiot.i sprawa jest wyjaśniana, skąd jest nielegal i czy posiadający był świadom że posiada pirata i świadomie go używa.

To, ze raz otrzymali kody nie znaczy, ze maja wszystkie. Do tegu musieliby miec mozliwosc aktualizacji kodow licencyjnych, bo co im z tego ze maja kody podane np. z marca jak mamy sierpien i do tego czasu zostalo sprzedane np:5000 urzadzen, czy programow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak policjanci chca wywachac legalnosc map bez dowodu zakupu? :polew:

Jedyna mozliwosc, to polaczenie sie z producentem w weryfikacja kodu licencyjnego, lub weryfikacja wygenerowanego pliku Meta.

Zapytaj policjanta gdzie szukac pliku meta :polew: :polew:

zastanawia mnie jedna rzecz...jak oni zwerydikuja czy mapa jest orginalna czy nie.Sam nawet nie wiem jak to zrobic w miom gps zakupionym w media za 350zl z mapa.

Ciekawe jak to jest z gpsem w komorce?Komorke mozna uznac jako rzecz osobista, jak laptop i juz musza miec nakaz

a artykule wklejonym przez bialy986 jest wyraźnie "od producentów map nawigacyjnych uzyskali kody, które po wpisaniu do urządzenia pozwalają natychmiast stwierdzić czy mapa jest legalna" czyli sposób nie jest trudny. a do zatrzymania gps, komórki czy laptopa nie trzeba żadnego nakazu. tylko dostajesz pokwitowanie na zatrzymany przedmiot.i sprawa jest wyjaśniana, skąd jest nielegal i czy posiadający był świadom że posiada pirata i świadomie go używa.

To, ze raz otrzymali kody nie znaczy, ze maja wszystkie. Do tegu musieliby miec mozliwosc aktualizacji kodow licencyjnych, bo co im z tego ze maja kody podane np. z marca jak mamy sierpien i do tego czasu zostalo sprzedane np:5000 urzadzen, czy programow.

chyba nie bardzo rozumiesz o czym mowa. przeciez nikt nie powiedzial ze beda mieli spis wszystkich licencji. wystarczy ze maja algorytm sprawdzenia czy klucz jest prawidlowy czy go nie ma - w crackowanych programach czesto nie ma wcale. albo moga miec liste wszystkich (lub po prostu najczestszych) kodow uzywanych przez piratow, wbrew pozorom nie jest to takie niemozliwe - jak swego czasu windows 98 byl na 3/4 komputerow z tym samym kluczem bo taki po prostu wpadl w oko . wiekszosc programow jest zabezpieczana nie tylko poprzez klucz ale np przez autoryzacje via internet - zeby to ominac ktos musial zmienic plik zrodlowy w pirackiej wersji - wystarczy porownac pliki i juz wszystko jasne. naprawde jest to wszystko do zrobienia, moze nie da sie w 100% okreslic czy masz legal ale sa znaki ktore pozwola z duzym prawdopodobienstwem okreslic ze masz pirata.

ale na moje to i tak walka z wiatrakami i raczej sianie paniki zeby ludzie nakupowali legalne oprogramowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba słuchać radia a nie tylko TV oglądać. Kilka dni temu jakaś pani policjantka a może ich rzecznik prasowy - nie ważne- powiadomiła, że akcja prowadzona przez jej "kolegów" była nielegalna. Aby można było zatrzymać (w tym przypadku) nawigację policjant musi mieć podejrzenie popełnienia przestępstwa, nasze prawo nie opiera się na przypuszczeniach a to, że ktoś pokaże im sprzęt to wynika tylko i wyłącznie z jego dobrej nie przymuszonej woli. Policjant bez zgody właściciela nie może np. przeszukać torby którą masz w bagażniku, co najwyżej może domagać się pokazania gaśnicy i temu podobnych rzeczy wynikających z kodeksu drogowego. Oni sobie mogą :takiego: i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...