Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dawka paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie dotyczące dawki paliwa. Gdzie VAGiem to się sprawdza, jak powinna być dawka dla silnika AFN i ew. jak ją zmienić :question:

Akurat chodzi nie o mój samochód tylko o passata znajomego ale z identycznym silnikiem jak u mnie, auto całe mu się telepie jakby atak malarii miało a sprawdziłem już chyba wszystko, no ta dawka jeszcze została bo może to to... Będę wdzięczny za pomoc :exclaim:

Opublikowano

W VAG-COM wybieramy:

1-Engine -> 11-Login (wpisujemy login 12233 i zatwierdzamy) -> 10 Adaptation

W Adaptation grupa 1 odpowiada za dawkę (standardowa wartość 32768)

Opublikowano

welkie dzięki Bastech, :wink:

Ale tak wogóle to gdzie sprawdzić jaka jest dawka i ile powinna wynosić :question:

Opublikowano
Ale tak wogóle to gdzie sprawdzić jaka jest dawka i ile powinna wynosić :question:
na jałowym biegu w bloku 001 masz podana dawkę w mg/skok

staraj sie ustawić najmniejszą jaką Ci sie uda

Opublikowano

Czy wartość 32768 dotyczy tego konkretnego modelu czy w AHH powinna być inna?

Opublikowano
Czy wartość 32768 dotyczy tego konkretnego modelu czy w AHH powinna być inna?
tak jak napisał
(standardowa wartość 32768)
a Ty zmieniając ta wartość postaraj sie zmniejszyć dawke
Opublikowano

3 mg/skok jest niemal idealna poniżej zchodzić niewarto bo może trochę telepać na wolnych obrotach. Nie zawsze może się udac taką wartoś uzyskać wtedy bez ruszenia nastawnika na pompie się nie obędzie.

a Ty zmieniając ta wartość postaraj sie zmniejszyć dawke

Zmniejszając wskazanie w mg/na skok zwiększamy dawke paliwa.

Opublikowano
Zmniejszając wskazanie w mg/na skok zwiększamy dawke paliwa.
dzieki za poprawienie mojego błędu :wink:
Opublikowano

czyli mając dawke 3mg/skok to jest mieszanka "bogata" dobrze zrozumiałem :question: a mając np 8 jest wtryskiwane mniejsza ilość paliwa

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

mi znajomek podłączył vag i powiedzial ze mam za duża dawke paliwa.. teraz mam pytania

1.) czy aby zmniejszyc dawke w AFN wystarczy VAG

2.)czy po zmniejszeniu dawki auto mniej bedzie palilo? aktualnie na trasie przy bardzo ekonomicznej jezdzie (predkosc stala 90 km/h) nie chche spalic mniej niz 6 l.

3.)co stanie się z mocą auta po zmniejszeniu dawki?

Opublikowano

mi znajomek podłączył vag i powiedzial ze mam za duża dawke paliwa.. teraz mam pytania

1.tak

2.moze

3.to chyba jest logiczne ;) [w bardzo małym stopniu w dolnym zakresie obroów]

p.s pamietaj ze wartość dawki na wolnych obrotach pokazywana przez Vag jest odwrotnie proporcjonalna ... [tzn ze jak pokazuje duzo to w rzeczywisstosci jest za malo ] takze zapytaj sie kolegi dokladnie co mial na myśli ... ;)

Opublikowano

mi znajomek podłączył vag i powiedzial ze mam za duża dawke paliwa.. teraz mam pytania

1.tak

2.moze

3.to chyba jest logiczne ;) [w bardzo małym stopniu w dolnym zakresie obroów]

p.s pamietaj ze wartość dawki na wolnych obrotach pokazywana przez Vag jest odwrotnie proporcjonalna ... [tzn ze jak pokazuje duzo to w rzeczywisstosci jest za malo ] takze zapytaj sie kolegi dokladnie co mial na myśli ... ;)

koledze chodzilo o to ze auto bedzie mi wiecej palilo, czyli poprostu pominieta zostala sprawa tlumaczenia mi odwrotnej proporcjonalnosci :]

Opublikowano

Trudno jest mówić o za dużej dawce, zwłaszcza jak nie znamy wartości z vaga. Pozatym fizycznie dawka się nie zmienia, ale przesunięcie mapy rzeczewiście spowoduje zmniejszenie spalania i oczywiście zmniejszy się dynamika auta.

  • 3 lata później...
Opublikowano

Panowie,

zdaję sobie sprawę, że odgrzewam kotleta ale chyba lepsze to niż rozpoczynanie kolejnego tematu...

Chciałbym spytać o jedną rzecz... w tym wątku piszecie, że standardową wartością dawki paliwa jest "32768" u mnie natomiast maksymalną wartością jaką mogę ustawić to chyba coś koło ~128... czemu aż taka rozbieżność ? :shocked:

Opublikowano

Panowie,

zdaję sobie sprawę, że odgrzewam kotleta ale chyba lepsze to niż rozpoczynanie kolejnego tematu...

Chciałbym spytać o jedną rzecz... w tym wątku piszecie, że standardową wartością dawki paliwa jest "32768" u mnie natomiast maksymalną wartością jaką mogę ustawić to chyba coś koło ~128... czemu aż taka rozbieżność ? :shocked:

to nie zadna rozbieznosc ... w swoim aucie masz sterownik 8-bitowy stad ta roznica ...

Opublikowano

Panowie,

zdaję sobie sprawę, że odgrzewam kotleta ale chyba lepsze to niż rozpoczynanie kolejnego tematu...

Chciałbym spytać o jedną rzecz... w tym wątku piszecie, że standardową wartością dawki paliwa jest "32768" u mnie natomiast maksymalną wartością jaką mogę ustawić to chyba coś koło ~128... czemu aż taka rozbieżność ? :shocked:

to nie zadna rozbieznosc ... w swoim aucie masz sterownik 8-bitowy stad ta roznica ...

Dziękuję bardzo :hi:

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

To i ja odgrzeję kotleta :) Jak się ma zwiększanie dawki palia do wydalania CO2 ??? Pytam, bo mogę mieć problem z przejściem na stacji diagnostycznej.

Czy jak np. zmniejszę dawkę paliwa to zmniejszy sie też CO2 ? Mam A4 B6 AVB

Opublikowano

Witam .

Panowie czytając wasze wskazówki podpiąłem swoją audiczkę pod waga w celu kontrolnym i u mnie w bloku 001 dawka na biegu jałowym jak sie wyświetla to 3,6 mg/skok i teraz pytanie do was wszystko jest o.k czy powinienem coś manipulować ??

Opublikowano

Ja mam 4,7 w AJM. daloby rade cos zmienic zeby zejsc na nizsze spalanie ??

Opublikowano

Witam .

Panowie czytając wasze wskazówki podpiąłem swoją audiczkę pod waga w celu kontrolnym i u mnie w bloku 001 dawka na biegu jałowym jak sie wyświetla to 3,6 mg/skok i teraz pytanie do was wszystko jest o.k czy powinienem coś manipulować ??

Jest OK

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.