Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Misiek547 moge CI podrzucic swoj wsad 1.8T pb EU cyfrowy zegar biale podswietlenie tyle ze jest on z a6 czyli bedziesz mial odwrocone wskazanie paliwa ale mozna to przekodowac :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Misiek547 moge CI podrzucic swoj wsad 1.8T pb EU cyfrowy zegar biale podswietlenie tyle ze jest on z a6 czyli bedziesz mial odwrocone wskazanie paliwa ale mozna to przekodowac :decayed:

Spoko tylko powiedz jak to przekodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Adaptacja immo i odpalenie auta.

Możesz jeszcze napisać jakie jest immo w roku modelowym 2000 i jak to się adaptuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek547 trzeba zmienic program pisany w hex-ie - podmienic ktoras linijke gdzies to na internecie widzialem jednak ktora nie wiem bo nie bylo mi to potrzebne :decayed:

Marcin6 w 2000 jest juz chyba immo3... wiem ze w liczniku z analogiem zegarkiem jest 2 w cyfrowym jest 3 (chociaz pewny nie jestem :grin:)

adaptacja tzn masz pin ze starego licznika i nowego i dopisujesz kluczyki do nowego licznika

- jezeli masz oba piny wystarczy zwyklu vag

- jezeli nie masz pinu z ktoregsk licznika wtedy trzeba je odczytac tacho badz commanderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek547 trzeba zmienic program pisany w hex-ie - podmienic ktoras linijke gdzies to na internecie widzialem jednak ktora nie wiem bo nie bylo mi to potrzebne :decayed:

Marcin6 w 2000 jest juz chyba immo3... wiem ze w liczniku z analogiem zegarkiem jest 2 w cyfrowym jest 3 (chociaz pewny nie jestem :grin:)

adaptacja tzn masz pin ze starego licznika i nowego i dopisujesz kluczyki do nowego licznika

- jezeli masz oba piny wystarczy zwyklu vag

- jezeli nie masz pinu z ktoregsk licznika wtedy trzeba je odczytac tacho badz commanderem

W moim starym liczniku Jaegera 1/2 fis z białym podświetleniem i cyfrowym zegarkiem był immo 2. Zakupiłem nowy VDO i na starych pastylkach dał się zaadoptować bez problemu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOkladnie tak jesli sa Pin-y to kwesta wpisania starego i nowego i miedzy immo2 a immo3 nie powinno byc zadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto doradzi który kabelek kupić vag tacho bo jest kilka wersji od 2,5 do 3,6 i nie wiem który podejdzie

---------- Post dopisany at 14:47 ---------- Poprzedni post napisany at 10:21 ----------

co myślicie o tym VAG COMMANDER 2.5 K+CAN PIN Crash Immo Klucz Tacho (2618493939) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek547 ja chyba mam ten sam a napewno od tego samego goscia i do wymiany licznika - wgrywania softow itp jest ok

znajde softa na lapku to Ci wysle :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek547 ja chyba mam ten sam a napewno od tego samego goscia i do wymiany licznika - wgrywania softow itp jest ok

znajde softa na lapku to Ci wysle :hi:

Ok dzieki za info jeszcze dzis zamowie

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:01 ----------

no i jestem na etapie robienia przejściówki do licznika jak narazie napotkałem jeden problem w kostce niebieskiej pin 29 jest to sygnał brake co to za sygnał i do czego go podpiąć czy to może jest tak jak w moich starych kostkach pin odpowiedzialny za ciśnienie układu hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek547 ja chyba mam ten sam a napewno od tego samego goscia i do wymiany licznika - wgrywania softow itp jest ok

znajde softa na lapku to Ci wysle :hi:

Ok dzieki za info jeszcze dzis zamowie

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:01 ----------

no i jestem na etapie robienia przejściówki do licznika jak narazie napotkałem jeden problem w kostce niebieskiej pin 29 jest to sygnał brake co to za sygnał i do czego go podpiąć czy to może jest tak jak w moich starych kostkach pin odpowiedzialny za ciśnienie układu hamulcowego

pin 29 to sygnał z czujnika poziomu płynu hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach porannego opierdalania się wykonałem czynność zainstalowania czujnika poziomu płynu spryskiwaczy. Silikon jeszcze się utwardza, zatem na blacie pięknie razi po oczach animacja z fontanną :decayed: mały mod, a cieszy... jakieś półtorej godzinki roboty ze zrzuceniem koła, nadkola, pociągnięcia druta przez ECU do kabiny i podłączeniem wszystkiego. Parę fotek też cykłem, zaraz zapodam :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co poradzicie na taki problem:

Robiłem podmianke zegarów, na nowym liczniku zaadoptowalem jeden ze starych kluczyków i odpalil.

Ustawilem commanderem (k+can 1,4) przebieg ze starego, ale opcja reset ecu nie zadzialala, wiec stwierdzilem ze odepne zegary i zamontuje je znowu. No i zrobilem cos glupiego - probowalem odpalic na wypietych zegarach...

Po zapieciu zegarów pokazal sie juz dobry przebieg, ale :

-mruga immo i nie daje sie uruchomic (na starych zegarach i innych kluczykach, ktore poprzednio dzialaly jest to samo)

- wywala blad ABS'u (brak komunikacji z zegarami)

- vag-com nie laczy sie ani z zegarami(07 cluster) ani z ECU (01 Engine)

Tak samo jest na nowych jak i starych zegarach(i kluczykach ktory wczesniej działały).

Co się mogło stać? I jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jescze jedno pytanko co to jest za sygnał w zielonej kostce pin 25 Bonnet oraz pin14 check????

25 - krańcówka przedniej maski

14 kontrolka check engine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ich wogóle, krańcówka maski była tylko w licznikach z białym podświetlaniem, kontrolki chcek engine również nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...