Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niebiesko biały kolor od zawsze to był sygnał GALA (prędkość) w audi.

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

o kurde no pewnie że tak zwłaszcze że go dziś dokładałem do radia, to który będzie kabel do oleju? Bo we wcześniejszych wątkach mowa jest właśnie o cienkim biało niebieskim-a w ecu tylko jeden taki widziałem

Opublikowano

a tego sygnału nie ciągniesz prosto z czujnik a temperatury oleju?

Opublikowano

a nie masz opisu jeszcze do licznika po lifcie 3x32pin

Opublikowano

A z jakiego roku ten licznik? Od 99?? A to nie ten opis po 98?? To nie to samo?

Opublikowano

Nie, po 2000 roku jest inna rozpiska pinów.

Opublikowano

dobra a kto powie jak podpiąć czujnik w misie bo chce zamontować jak powinno być i idą trzy przewody

brązowy

czerwono-siwy

czrno-czerwony

Opublikowano
dobra a kto powie jak podpiąć czujnik w misie bo chce zamontować jak powinno być i idą trzy przewody

brązowy

czerwono-siwy

czrno-czerwony

Według schematu

pin1 - czarno - czerwony -> zasilanie +12V

pin2 - brązowy -> masa

pin3 - niebiesko - siwy -> do licznika

Opublikowano

Panowie proszę o pomoc.

Mam B5 po 2 lifcie i nie mogę znaleźć odpowiedzi z czym się wiąrze ta zamiana, mam chyba coś takiego

Licznik Zegary Audi A4 TDI 99-02 Jaeger 8D0920900M (2693653441) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

tak wynika z tego zo znalazłem w necie a chcę włożyć to

LICZNIK ZEGRY AUDI A4 LIFT (2695520701) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. te mają trzy gniazda po 32 pin, oraz to AUDI A4 B5 AVANT PRZEŁACZNIK ZESPOLONY (2636221664) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

czyli dodatkowo marzy mi się tempomat :)

Proszę o podpowiedzi zanim zacznę to rozbierać i się denerwować, że czegoś nie mam albo nie wiem jak to zrobić :) Kupiłem dziś też kostkę do manetki tempomatu z kawałkiem wiązki na której drugim końcu są kostki: biała, żółta, brązowa i czarna i nie wiem co z nimi zrobić.

Chciałbym korzystać z wszystkich funkcji nowych zegarów ale powiedzcie z czym to się wiąże, co będzie działać po wetknięciu zielonej i niebieskiej wtyczki które mam i co ew. zrobić z szarą wtyczką do czego ją podłączyć czy w moim aucie trzeba ciągnąć dodatkowe inatalacje zakładać dodatkowo czujniki żeby to uruchomić ? .

---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ----------

znalazłem coś takiego ale to jest od A6, czy to będzie to samo ? Czy szara kostkę podłączam do manetek który pin do którego w manetce? co z resztą funkcji ?

opis pinów licznika Audi A6 C5 z pełnym FIS'em

Licznik po 2000 r.

connector for basic functions, 32-pin, blue

1 -Terminal 15

2 -Wear of brake pads

3 -Speedometer output 1

4 -not used

5 -Fuel gauge sender

6 -Fuel gauge warning OBD 2

7 -Terminal 31 (sensor earth)

8 -Coolant temperature

9 -Terminal 31 (load earth)

10 -Oil pressure 2 (high)

11 -Engine-speed signal

12 -Air conditioner shutoff

13 -Electronic throttle/ pre-glow control

14 -Self-levelling suspension

15 -Terminal 58d

16 -Trailer turn signal

17 -Main beam

18 -Left turn signal

19 -not used

20 -Terminal 58s

21 -Door contact, driver's side

22 -Low coolant level

23 -Terminal 30

24 -Terminal 31 (load earth)

25 -Consumption signal

26 -Right parking light

27 -Left parking light

28 -Speedometer input

29 -Brake

30 -S-contact

31 -Speedometer output 2

32 -ESP/TCS

connector for additional functions, 32-pin, green

1 -Door contact (all doors)

2 -Transponder 1

3 -not used

4 -not used

5 -W wire

6 -Tailgate

7 -Right turn signal

8 -External buzzer

9 -External gong

10 -Airbag

11 -Service life output

12 -Terminal 61

13 -Parking brake

14 -CHECK

15 -Oil level / temperature

16 -not used

17 -Transponder 2

18 -CAN high speed (drive) (high +)

19 -CAN high speed (drive) (low -)

20 -CAN high speed (drive) (screen)

21 -ABS

22 -CAN low speed (Convenience) (high +)

23 -CAN low speed (Convenience) (low -)

24 -CAN low speed (Convenience) (screen)

25 -Bonnet

26 -not used

27 -Belt buckle

28 -K wire

29 -Ambient temperature input

30 -not used

31 -Selection range

32 -not used

connector for multifunction display, 32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

Opublikowano

Wkladajac nowy zegar masz wszystkie funkcje dzialajace, jedynie dokladasz szara kostke do manetki zeby sterowac fisem.

Co do tempomatu, musisz doprowadzic wiazke do ECU i podlaczyc pod odpowiednie piny, rozpiska na forum.

Opublikowano

Super, dzięki za odpowiedz, a podpowiesz, które piny z szarej kostki muszę podłączyć do którego pinu manetki bo w niej jest 6 pinów.

Jeśli to nie problem, proszę też o pomoc w znalezieniu tej rozpiski do tempomatu bo szukałem i znalazłem różne posty ale tam piszą o jakichś systemach podciśnieniowych itd. więc domyślam się, że to starsze modele w których nie ma jeszcze elektronicznego gazu.

i czy działać będzie również kontrolka otwarcia drzwi osobno czy tak jak do tej pory bo widzę że podłączenia sa w szarej kostce

---------- Post dopisany at 22:51 ---------- Poprzedni post napisany at 22:37 ----------

Jedynie znalazłem coś takiego ale wolałbym jakiś dokładniejszy opis żeby mi się lewa z pra nie pomyliła ;)

1 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce żółtej (przewód CZARNY) 39 PIN 2 rzad 15 pin od lewej

2 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce żółtej (przewód niebieski) 35 PIN 2 rzad 11 pin od lewej

3 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce czarnej (przewód czerwono-żółty) 36 PIN 2 rzad 12 pin od lewej

4 pin z tempomatu do pinu 9 w kostce żółtej (przewód czarno-żółty) 67 PIN 1 rzad 21 pin od lewej

5 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce brązowej (przewód czerwono siwy) ?? 1 rzad 13 pin od lewej

6 mostek z 4

---------- Post dopisany at 22:56 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ----------

ew coś takiego ale z silnikiem 2,5 TDI czy to będzie to samo ?

Podlaczenie:

Kostka przy manetce / oryginalny kolor przewodu / biała kostka w okolicach komputera / kolor przewodu w białej kostce

PIN 1 czerwono-szary czerwono-szary

PIN 2 niebieski niebieski

PIN 3 czerwono-zolty czerwono-zolty

PIN 4 i 6 czarno-bialy czarno-bialy

PIN 5 czerwono-bialy bezpiecznik kolo komputera

Jesli wrazie czego ktos nie znalazl bialej kostki obok kompa to mozna podlaczyc sie bezposrednio do samego komputera

Wtyczka przy manetce komputer (4 wtyczka)

PIN 1 pin 2

PIN 2 pin 40

PIN 3 pin 1

PIN 4 i 6 pin 25

PIN 5 bezpiecznik obok kompa

Attywacja:

Łączymy się ze sterownikiem silnika ENGINE

Sprawdzamy czy nie ma błędów

Wchodzimy w funkcję nr 11 gdzie wpisujemy login 11463 i zapamiętujemy to wychodząc funkcją nr 6.

WAŻNE aby po odłączeniu vaga wyłączyć zapłon!!!

Można jechać na jazdę próbną bądź podpiąć jeszcze raz vaga i sprawdzić poprawność działania tempomatu.

Sprawdzanie

Łączymy się ze sterownikiem silnika ENGINE

Sprawdzamy błędy

Wchodzimy w bloki i wybieramy blok nr 006 gdzie (chyba) w trzeciej kolumnie sprawdzamy podłączenie tempomatu.

Całkowicie wyłączony tempomat na max w prawo AUX kod 000000

Tempomat włączony klawisz przesuwny na pozycji środkowej EIN 000011

Klawisz przesuwny przesuwamy lekko w prawo 000010

Klawisz przesuwany na max w lewo AUFN 001011

Wciśnięty przycisk FIX 000111

Naciskamy pedał hamulca 010011

Naciskamy pedał sprzęgła 100011

Opublikowano
dobra a kto powie jak podpiąć czujnik w misie bo chce zamontować jak powinno być i idą trzy przewody

brązowy

czerwono-siwy

czrno-czerwony

Według schematu

pin1 - czarno - czerwony -> zasilanie +12V

pin2 - brązowy -> masa

pin3 - niebiesko - siwy -> do licznika

+12 po stacyjce czy przed

Opublikowano

Podłączyłem już manetki, FIS w liczniku działa, ale nie moge odczytać PINu ani z Magnetti Marelli 1/2 (unable to read) ani z VDO FIS (access denied) nie mogę też uruchomić manetki w Adres 16 Steering Wheel bo wcale się nie łączy :/

Proszę o pomoc

Opublikowano

A po co Ty chcesz manetke aktywować? Podłączasz kable i działa.

Opublikowano

tak wyczytałem w pod tym linkiem :)Odblokowanie pełnego FIS - Audi Forum - AudiTIMES.PL ale to jest B7 :) więc jeśli nie trzeba to dzięki :)

a co z immo, czy ktoś wie jak to zrobić ? Zegary to VDO 8D0920931TX ew. jakiś magik z moich okolic :)

Opublikowano

wystarczy kabel vag tacho i wszystko sie da ogarnąć

Opublikowano

Właśnie to VAG tacho nie chce sczytać pokazuje access denied ale dziś znalazłem magika i dograł mi kluczyki :)

Jeszcze mam dwa problemy:

1. nie pokazuje mi temp. oleju, czy brakuje mi jakiegoś czujnika?

2.chwilowe spalanie dziwnie pokazuje. Po podłączeniu pokazywał 10l/100 jak zacząłem jechać zaczęło się zmieniać ale to chyba nie jest jeszcze to i pokazuje z małym opóźnieniem.

Czy to się wykalibruje czy coś jest nie tak ?

Opublikowano

Zawsze standardowo jak liczniki sąpozbawione prądu i się resetują to standardowe spalanie będzie pokazywało 10/100 to raz. Dwa - zawsze pokazuje z małym opóźnieniem, zatem masz wszyściutko w porządku :wink:

Opublikowano

ok, dziękuję :)

a co z temp. oleju ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.