Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak np. Vag-com lub vcds

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

To jak będę miał, będę się dopytywal jak to zakodowac i zostanie walka z czujnikiem g266 bo owego nie posiadam na aucie :P

Dzięki Fazii

Opublikowano

Witam.mam problem z obrotomierzem w audi a4 '99r lift po montażu licznika od a6.na starym liczniku obrotomierz dzialal, w nowym jest tez sprawny (sprawdzony vagiem).nowy licznik przekodowany lacznie z kodowaniem 1024 w jednym z kanalow.w czym moze tkwic problem?

Opublikowano

A probowales 1025 w kanale 60 adaptacji

Opublikowano

Albo 0 wklep

Opublikowano

1025 bylo od początku. Zero tez nie pomaga

Opublikowano

A licznik czasem nie pochodzi z automatu?

Opublikowano

Fazii a co to ma do rzeczy?

Opublikowano

Niby jakieś problemy z CAN ludzie mieli przy licznikach a6 automat chociaż znaczenia mieć to nie powinno moim zdaniem po przekodowaniu ma analog

Opublikowano

w sumie u mnie po włożeniu licznika Z FIS mimo braku adaptacji kanału 60 - obroty chodziły , brak było spalania i kontrolek EPC i Check - czyli obroty szły analogowo

A sprawdzałeś w blokach pomiarowych czy jest sygnał obrotów?

Opublikowano

Tak, licznik pochodzi z automatu. W blokach pomiarowych silnika obroty sa wskazywane prawidlowo.

W moim przypadku kontrolki epc, check zapalaja sie i gasna prawidłowo

Edytowane przez szabelek

Opublikowano

Hm...kodowanie?

Edytowane przez Banan

Opublikowano

Aktualne kodowanie kanalu 60 to 1024

Opublikowano

Bananowi raczej chodziło o kodowanie w funkcji recode

Opublikowano

Tak jest , tamto to jest adaptacja :) może napisz jaki masz silnik ( kod ) i z jakiego pochodzi licznik.

Opublikowano

Witam ponownie.

Kilka dni temu poruszyłem ten oto temat (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39884-all-b5-licznik-i-jego-naprawa/page-3#entry4662637) okazało się że padł licznik. Stary licznik był UK-NSI 8D0 190 A, wymieniłem na VDO 8D0 190A. Kodowanie licznika to 00142 więc raczej dla mojego modelu prawidłowe.

Dziś wymieniłem go na FISa i w związku z tym mam kilka pytań do Was:

1. Jak pozbyć się komunikatu spalonej żarówki STOPu? Żarówki sprawdzone, sprawne, dla pewności odłączyłem również 3 światło stopu. (Chyba że wyrzuca taki błąd przez LEDowe przednie postojówki :( )

Da radę zrobić jakieś obejście tego, zablokowanie VAGiem żeby nie pokazywało tego komunikatu?

2. Jak widać na zdjęciu poniżej pokazuje mi chwilowe spalanie ok. 51l/100km.... WTF Gdzieś się wpiąć innym przewodem w kostkę?

3. W FISie jest termometr... Jak więc zrobić, aby pokazywał temp zewn? Z panelu klimatronika można z jakiejś kostki pobrać sygnał (IMHO przecież kanał 55 klimatronika pokazuje temperaturę więc powinna być taka możliwość) :)

c32866a8.jpg

e2dac131.jpg

d824d55e.jpg

Edytowane przez dee_jay_maniek

Opublikowano

Rozumiem.w tej chwili jestem w stanie podac tylko nastepujace dane:

Silnik 1.8Turbo APU

Licznik od A6 2003r.,1.9 Tdi, skrzynia automat

Opublikowano

A wsad zmieniłeś w tym liczniku a6 bo to diesel a ty masz bene i samo kodowanie nie wystarczy zeby obrotomierz poprawnie wskazywal


Witam ponownie.

Kilka dni temu poruszyłem ten oto temat (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39884-all-b5-licznik-i-jego-naprawa/page-3#entry4662637) okazało się że padł licznik. Stary licznik był UK-NSI 8D0 190 A, wymieniłem na VDO 8D0 190A. Kodowanie licznika to 00142 więc raczej dla mojego modelu prawidłowe.

Dziś wymieniłem go na FISa i w związku z tym mam kilka pytań do Was:

1. Jak pozbyć się komunikatu spalonej żarówki STOPu? Żarówki sprawdzone, sprawne, dla pewności odłączyłem również 3 światło stopu. (Chyba że wyrzuca taki błąd przez LEDowe przednie postojówki :( )

Da radę zrobić jakieś obejście tego, zablokowanie VAGiem żeby nie pokazywało tego komunikatu?

2. Jak widać na zdjęciu poniżej pokazuje mi chwilowe spalanie ok. 51l/100km.... WTF Gdzieś się wpiąć innym przewodem w kostkę?

3. W FISie jest termometr... Jak więc zrobić, aby pokazywał temp zewn? Z panelu klimatronika można z jakiejś kostki pobrać sygnał (IMHO przecież kanał 55 klimatronika pokazuje temperaturę więc powinna być taka możliwość) :)

c32866a8.jpg

e2dac131.jpg

d824d55e.jpg

A kostkę czerwoną masz podpiętą? Wydaje mi się, że nie skoro wywala komunikat spalonych żarówek i spalanie 51L. Sygnał temperatury zewnętrznej może chyba pociągnąć z klimatronika do zegarów z tego co kojarzę.

Edytowane przez Fazii

Opublikowano

A wsad zmieniłeś w tym liczniku a6 bo to diesel a ty masz bene i samo kodowanie nie wystarczy zeby obrotomierz poprawnie wskazywal

Witam ponownie.

Kilka dni temu poruszyłem ten oto temat (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39884-all-b5-licznik-i-jego-naprawa/page-3#entry4662637) okazało się że padł licznik. Stary licznik był UK-NSI 8D0 190 A, wymieniłem na VDO 8D0 190A. Kodowanie licznika to 00142 więc raczej dla mojego modelu prawidłowe.

Dziś wymieniłem go na FISa i w związku z tym mam kilka pytań do Was:

1. Jak pozbyć się komunikatu spalonej żarówki STOPu? Żarówki sprawdzone, sprawne, dla pewności odłączyłem również 3 światło stopu. (Chyba że wyrzuca taki błąd przez LEDowe przednie postojówki :( )

Da radę zrobić jakieś obejście tego, zablokowanie VAGiem żeby nie pokazywało tego komunikatu?

2. Jak widać na zdjęciu poniżej pokazuje mi chwilowe spalanie ok. 51l/100km.... WTF Gdzieś się wpiąć innym przewodem w kostkę?

3. W FISie jest termometr... Jak więc zrobić, aby pokazywał temp zewn? Z panelu klimatronika można z jakiejś kostki pobrać sygnał (IMHO przecież kanał 55 klimatronika pokazuje temperaturę więc powinna być taka możliwość) :)

c32866a8.jpg

e2dac131.jpg

d824d55e.jpg

A kostkę czerwoną masz podpiętą? Wydaje mi się, że nie skoro wywala komunikat spalonych żarówek i spalanie 51L. Sygnał temperatury zewnętrznej może chyba pociągnąć z klimatronika do zegarów z tego co kojarzę.

Wpięte mam tylko te dwie kostki. Wsadu nie zmieniałem ,nie wiem jak :D

Doczytałem, że z klimatronika z pina 1 wystarczy pociągnąć przedwód do licznika, ale w który pin w liczniku wpiąć, w którą kostke?

d4a2ecdc.jpg

Opublikowano

Wsadzie pisałem do kolegi szabelek...

Musisz dolozyc czerwoną kostkę i pociagnac do niej sygnal spalania z ecu, sygnał spalonych żarówek do masy i sygnał temperatury zewnętrznej z klimatronika. Rozpiskę znajdziesz na forum


Czerwona kostka wpinana jest w gniazdo kolo glosnika, widać na foto powyżej


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/221423-montaz-licznika-z-fis/?hl=%20monta%BF%20%20licznika%20%20fis

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.